ул. М. Тимошенко 14
(044) 413-38-45
(063) 693-15-45
(067) 232-60-58
» » Популярно про терміни, які чує жінка на прийомі у гінеколога

Популярно про терміни, які чує жінка на прийомі у гінеколога

В даній статті ми спробуємо розібратися з термінами які чує кожна третя жінка на огляді в лікаря акушер-гінеколога, такі як: дисплазія шийки матки, ерозія, вірус папіломи людини (ВПЛ), PAPP–тест, цитологія та ін.

Рак шийки матки – це важке захворювання, що посідає ІІ місце у структурі жіночої онкологічної смертності. На сьогоднішній день відсутні ефективні методики лікування раку шийки  матки. Тому загальноприйнятою у світі тактикою боротьби із раком шийки матки є не лікування, а саме профілактика цього захворювання.

Отже, віруси папілом людини є важливим етіологічним фактором виникнення передпухлинних і пухлинних захворювань. Ці віруси інфікують епітеліальні клітини шкіри та слизової оболонки урогенітального тракту, ротової порожнини, гортані тощо.

У залежності від тропності папіломавірусів до епітелію і особливостей клінічних проявів захворювання їх поділяють на три групи: 1) слизово-шкіряну (ВПЛ-1-4, -7, -10, -13, -28, -29 ), 2) бородавчастої епідермодисплазіі (ВПЛ-5, -8, -9, -12 ), 3) аногенітальну (ВПЛ-6, -11, -16, -18, -30, -31, -33, -35 ) . Однак особливу увагу лікарів привертають ті типи ВПЛ, які вражають епітелій слизової оболонки аногенітальної області. Це пов'язано з тим, що папіломавірусна інфекція , яка відноситься до захворювань, що передаються статевим шляхом, характеризується високою онкогенністю.  ВПЛ є етіологічним фактором 10 % злоякісних новоутворень людини, в тому числі плоскоклітинного раку шийки матки , меншою мірою – піхви, вульви, ануса, пеніса, перианальних і анальних ділянок.
На основі зв'язку між ВПЛ і розвитком передпухлинних і пухлинних захворювань аногенітальної області умовно виділено типи вірусу низького (ВПЛ-6, -11, -42, -43, -44) і високого (ВПЛ-16, -18, -31, -33, - 34, -35, -39, -45, -51, -52, -56, -58, -59, -66, -68, -70) онкогенного ризику.

До групи високого онкогенного ризику включені і ті типи ВПЛ, які рідко зустрічаються при раку ШМ, але в багатьох випадках виявляються у хворих з цервікальними інтраепітеліальних неоплазіями (ЦІН) . Тому виділяють і третю групу ВПЛ – із середнім онкогенним ризиком, до яких відносять ВПЛ-31, -33, -35, -51, -52, -58 . У багатьох випадках інфікування хворих є змішаним. В останні роки в різних країнах світу відзначено тенденцію до стрімкого зростання ВПЛ-індукованих захворювань аногенітальної області, особливо у жінок молодого репродуктивного віку із швидко прогресуючим перебігом патологічного процесу. Тому своєчасні діагностика ПВІ та лікування хворих цього контингенту є перспективним напрямком попередження виникнення передпухлинних і пухлинних захворювань аногенітальної області, індукованих ВПЛ, у тому числі раку ШМ.

Можливими факторами ризику ПВІ є наступні:

 • ранній вік жінки, а також підвищена статева активність і велика кількість статевих партнерів;
 • ранній вік жінки при першому статевому контакті;
 • велика кількість абортів, а також вагітність;
 • паління;
 • генетичні фактор;
 • імуносупресія вроджена та/або набута, наприклад внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), дії інших біологічних, а також фізичних та хімічних чинників тощо.

Розвиток ПВІ меншою мірою пов'язаний з порушенням менструального циклу, бактеріальним вагінозом, кандидозом і антибіотикотерапією.

До можливих факторів ризику злоякісного прогресування ПВІ відносяться:

 • тип ВПЛ, особливо при інфікуванні ШМ;
 • часті роди, а також роди до 16 років;
 • імуносупресія вроджена та/або набута;
 • інфікування хворих вірусами простого герпесу ІІ типу (ВПГ-ІІ);
 • використання стероїдних гормонів (дексаметазону, прогестерону та естрогенів), а також кортикостероїдів;
 • генетичні фактори;
 • недостатня кількість в організмі антиоксидантів або фолієвої кислоти внаслідок низького соціально-економічного рівня життя.

Пік захворюваності на ПВІ у жінок припадає на 19-23 роки, у чоловіків – на 20-24 роки. ВПЛ передається в 46-67% випадків під час статевих контактів. Презерватив не завжди попереджає передачу цього вірусу партнеру.

Рання діагностика і лікування папіломавірусних уражень дуже важливі, тому що це є профілактикою розвитку передраку і раку шийки матки.

Тому обов'язковим етапом обстеження хворих з ПВІ повинен бути одночасний кольпоскопічний і цитоморфологічний скринінг, а також ідентифікація ДНК ВПЛ за допомогою молекулярно-біологічних методів дослідження.

Тест Папаніколау (PAPP) – золотий стандарт скринінгу цервікального раку. Рідинна цитологія – це сучасний повністю автоматизований метод цитологічних препаратів, що забезпечує лабораторії додаткові можливості (отримати надзвичайно якісні та інформативні препарати, звести нанівець частку непридатних до перегляду препаратів), препарат рідинної цитології – це ознака гідного рівня вітчизняної медицини та інструмент єдиної мови, зрозумілої для будь-якої європейської чи американської клініки.

Капсидний тест – прогноз прогресії дисплазії, враження шийки матки низького ступеню вираженості – це достатньо поширені зворотні диспластичні стани, пов’язані з активністю ВПЛ. Активація вірусними антигенами імунних механізмів, у переважній більшості випадків, призводить до елімінації вірусу та регресії диспластичних змін. Але у деяких випадках взаємодія між вірусом та імунної відповіді, диспластичні зміни прогресують до важкої дисплазії, що врешті переходить у рак. Визначити індивідуальний ризик прогресії легкої дисплазії – це основний інструмент гінеколога як не допустити розвиток раку.

На сьогоднішній день основні методи лікування хворих на папіломатоз аногенітальної області включають використання:

 1. цитотоксичних препаратів, противірусну та імуномодулюючу терапію
 2. деструктивних методів – хімічних і фізичних (кріотерапії, лазеротерапії, хірургічного втручання, радіохвильова деструкція, аргоноплазмена абляція, діатермокоагуляція, електрокоагуляції)

Сучасні методи лікування захворювань шийки матки, таких як ерозія, ектропіон, ектопія, дисплазія, лейкоплакія, ендометріоз і ін. проводяться в медичному центрі Діамед Експрес.

В 2015 році клінікою придбано високоефективне обладнання для проведення лікування захворювань шийки матки як один із методів профілактики та боротьби з раком шийки матки.

Це такі методики як:

 • радіохвильова хірургія (широкополосна радіохвильової хірургії, що добре зарекомендувала себе в ефективному лікуванні багатьох гінекологічних захворювань швидким періодом відновлення, відсутністю рубців і можливістю застосовувати її в лікуванні патології шийки матки
 • аргоноплазмена абляція, методика що дозволяє виконувати втручання безконтактним способом на тканину, контрольованої глибини деструкції та забезпечити швидке загоювання та відновлення тканин, не призводить до утворення грубих рубцевих змін і забезпечує анатомічну цілісність шийки матки та цервікального каналу.

Дані методики застосовуються як у жінок що вперше планують народжувати, так і в тих, що планують повторну вагітність, дозволяючи уникнути проблем з розкриттям шийки матки в пологах, які бувають, наприклад, після електрокоагуляції. Дані методики забезпечують збереження анатомії та функції органу після втручання, та надають високий терапевтичний ефект.

Радіохвильова хірургія також дозволяє отримати біологічний матеріал при біопсії шийки матки не піддаючи тканину значної деструкції, що важливо для постановки гістологічного діагнозу.

У гінекологічній практиці метод радіохвильової хірургії дозволяє проводити втручання амбулаторно, під місцевою анестезією. Таким чином, радіохвильова хірургія значно полегшує, покращує і прискорює рутинні в гінекології хірургічні процедури.

Переваги методу:

 • швидкість лікування;
 • швидке загоєння, відсутність швів;
 • безболісність, відсутність післяопераційного болю;
 • відсутність кровотечі і гнійних ускладнень;
 • відсутність опіків і некрозу тканин;

Жінка яка регулярно відвідує лікаря акушер-гінеколога, вчасно робить PAPP тест – відповідально ставиться до свого здоров’я, тисячі жінок завдячують нашій клініці своїм здоров’ям, життям і щастям у своїх родинах.

 
 
Консультация   акушера-гинеколога без осмотра      350 грн
Консультация и  осмотр  акушера-гинеколога, специалиста высшей категории (беседа, сбор жалоб и анамнеза, осмотр  на гинекологическом кресле, определение программы обследования)      420 грн
Консультация гинеколога по вопросам TORCH-инфекций перед планированием беременности       350 грн
Видеокольпоскопия       300 грн
УЗИ гинекология (вагинальный датчик)       350 грн
УЗИ гинекология (абдоминальный датчик)       350 грн
УЗИ акушерское  (с 6 по 11 неделю)       450 грн
УЗИ акушерское (с 12 по 40 неделю) в режиме 2D-4D + допплерометрия с записью на CD       700 грн
УЗИ акушерское (двойня) с 12 по 40 неделю в режиме 2D-4D + допплерометрия       790 грн
Повторная консультация специалиста       250 грн
Повторное посещение специалиста       200 грн
Полный прайс-лист на гинекологические услуги Вы можете посмотреть на странице