ул. М. Тимошенко 14
(044) 413-38-45
(063) 693-15-45
(067) 232-60-58
» » ЕНДОМЕТРІОЗ

ЕНДОМЕТРІОЗ

У вирі сучасного життя не завжди знаходиться вільна хвилина для власного здоров’я. Сучасна жінка увесь свій час присвячує кар’єрі, сім’ї, відкладаючи своє здоров’я  «на потім», що в подальшому може призводити до невтішних наслідків.

На даний момент існує безліч захворювань, які загрожують репродуктивному благополуччю жінки і призводять до безпліддя. Одним із таких захворювань є ендометріоз. А чи знаєте Ви, що таке ендометріоз? І чим дане захворювання небезпечне?

Ендометріоз – це поширене гінекологічне  захворювання, при якому клітини слизової оболонки матки (ендометрія) розростаються за її межами — в інших органах і тканинах. Процес може охоплювати як органи малого тазу (маткові труби, яєчники, зв’язки, сечовий міхур), так і органи черевної (кишківник), і грудної (легені, плевра) порожнин, а також м’язи, післяопераційні рубці.

В даний час ендометріоз є одним з найпоширеніших захворювань органів репродуктивної системи жінки. В структурі гінекологічної захворюваності  займає третє місце. Дане захворювання найбільш часто виявляється у віці від 20 до 50 років.

Чинники ризику його розвитку — ускладнені пологи, кесарів розтин, аборти, хірургічні маніпуляції на шийці матки, особливо напередодні менструації.

 

Класифікація

  • Генітальний:

а)внутрішній: з локалізацією у м’язевій оболонці матки, перешийка та шийки матки;

б)зовнішній: ендометріоз маткових труб, яєчників, крижово-маткових та широких маткових зв’язок, ендометріоз очеревини.

  • Екстрагенітальний( з локалізацією поза органами статевої системи):

а)ендометріоз сечового міхура;

б)ендометріоз кишківника;

в)ендометріоз післяопераційного рубця на передній черевній стінці;

г)ендометріоз нирок;

д)ендометріоз легень;

е)ендометріоз кон’юнктиви.

У здоровому організмі при кожному менструальному циклі, у разі незапліднення яйцеклітини ,поверхнева тканина ендометрія(внутрішнього шару матки) відшаровується і виводиться з матки разом з кров'ю, яка витікає з судин матки. У деяких випадках відбувається закид менструальної крові в черевну порожнину по маткових трубах, де клітини ендометрію прищеплюються і починають розростатися. Цей процес дає початок зовнішньому ендометріозу. При внутрішньому ендометріозі клітини ендометрію «вростають» в м'язовий шар матки.

Симптоми, які можуть Вас насторожити і  бути передвісниками ендометріозу:

  • Сильний біль внизу живота(в передменструальний період і перші три дні від початку менструального циклу);
  • Неприємні відчуття при інтимній  близкості;
  • Передменструальні «мажучі» виділення коричневого або темно-червоного кольору «шоколадні виділення»;
  • Больові відчуття при дефекацї;
  • Інтенсивні менструальні виділення;
  • Первинне та вторинне безпліддя.

Жінка може не здогадуватися про своє захворювання, коли перебіг ендометріозу відбувається безсимптомно. Саме тому важливо регулярно відвідувати гінеколога. Діагностика ускладнюється тим, що існують інші проблеми органів малого таза з подібною клінічною картиною. При підозрі на ендометріоз рекомендується пройти повний комплекс обстежень, включаючи клінічні та гінекологічні, ультразвукову діагностику, лапароскопію, гістероскопію, інколи за необхідності — дослідження на комп’ютерному та магнітно-резонансному томографі (МРТ, КТ). Тяжким ускладненням недуги є безплідність, яка виникає більш ніж у 65 відсотків хворих. Згідно зі статистичними даними, ендометріоз діагностується в кожному другому випадку жіночого безпліддя. Останніми роками з’являється дедалі більше наукової інформації щодо переродження ендометріозу (зокрема ендометріоїдних кіст) на злоякісні новоутворення.

Якщо у Вас наявні вище наведені симптоми - не потрібно зволікати!  Варто терміново звернутись за кваліфікованою-гінекологічною допомогою. Пам’ятайте, якісна  діагностика і вчасно призначене лікування, попередять небажані наслідки і збережуть  ваше жіноче здоров’я.