Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Спазми шлунку у дорослих: забудьте про самолікування

 

Здоров’я шлунково-кишкового тракту відіграє найважливішу роль у формуванні загального самопочуття людини. Низька якість харчових продуктів, порушення дієти й загальне переїдання часто призводять до серйозних наслідків, які вкрай непросто скорегувати в майбутньому.

Однією з частих проблем стає спазми шлунку у дорослих. Даний стан може бути симптомом великої кількості загрозливих хвороб, тому потрібне повноцінне медичне обстеження. Самолікування може призвести до катастрофічних наслідків!

Самолікування – це загроза здоров’ю!

 

Сьогодні можна знайти чимало актуальних способів самолікування, які користувалися популярністю довгі роки. Звичайно вони можуть приносити полегшення, однак при їх використанні пацієнти напевно зіткнуться з низкою проблем.

Серед найбільш актуальних наслідків відзначають:

  • Самолікування знімає неприємні симптоми, але не усуває причину хвороби.
  • Можливий розвиток ускладнень через дії «народних засобів».
  • Хвороба прогресує, не зважаючи на ослаблення симптомів.

Нерідко лікарі-гастроентерологи стикаються з пацієнтами, хвороба яких перебуває на запущеній стадії. У таких випадках одним з небагатьох варіантів лікування стає хірургічне втручання, хоча раніше можна було б обійтися медикаментозною терапією.

Деяких пацієнтів лякає надзвичайно висока вартість медичної консультації, послуг або лікарських препаратів. Сучасна фармакологія пропонує широкий перелік засобів, серед яких знайдуться ліки під будь-який бюджет, а досвідчений лікар може підібрати препарати індивідуально, які не розорять ваш гаманець!

 

 

Причини спазму шлунка у дорослих

Головною причиною патологічного стану найчастіше стає підвищена моторика шлунка. Вона може бути викликана великою кількістю чинників, серед яких:

  • Порушення дієти, та й нерівномірні приймання їжі.
  • Агресивна дія окремих харчових продуктів, або страв.
  • Порушення ферментативної функції.
  • Присутність постійного стресу в житті.
  • Хронічна втома.

Найчастіше подібні прояви з’являються під час життєдіяльності, проте нерідко проблема може мати місце з дитячого віку. Слід відмітити, що нерідко патологічні процеси розвиваються десятиліттями, однак їх загострення може початися після раптового стресу чи інших факторів.

Тільки професійний лікар після ретельного обстеження здатний виявити дані провокуючі фактори і запропонувати адекватну терапію. Звичайно, в аптечному пункті можуть запропонувати препарати «першої допомоги», які допоможуть впоратися з відчуттям важкості або болем, але проблема все одно повернеться через деякий час.

Не слід забувати, що неприємне відчуття може віддавати і з інших уражених областей. В такому випадку спазми в шлунку ніяк не будуть зв’язані з ураженням даного органу. Найбільш частою причиною подібного стану є поява запалення в нижче лежачих відділах шлунково-кишкового тракту.

У тому випадку, якщо раніше пацієнт переніс оперативне втручання на органах черевної порожнини, то це також може стати провокуючим фактором для розвитку хвороби. Будь-яка операція може призвести до появи періодичних спазмів шлунка у дорослих.

Як можете помітити, число причин, через які з’являються спазми шлунку у дорослих, величезна, тому навряд чи Вам вдасться розібратися в проблемі без сторонньої допомоги. Будьте впевнені, що профільне медичне лікування допоможе швидше вилікуватися від хвороби і полегшити загальний стан.

 

 

Як проводиться діагностика?

Діагностичні заходи при лікуванні спазмів шлунка грають одну з найбільш важливих ролей в терапевтичній практиці. У тому випадку, якщо діагноз був поставлений невірно, лікування буде не ефективно, а хвороба буде розвиватися в майбутньому! Також несвоєчасне звернення до фахівця тягне за собою ускладнення даного захворювання, яке можна було запобігти на ранніх стадіях та забути про проблеми з шлунково-кишковим трактом на довгий час.

Сучасна гастроентерологія пропонує велику кількість методів, серед яких слід відзначити:

  • Рентгенологічну діагностику із застосуванням контрастних речовин.
  • Ендоскопічні методи обстеження.
  • УЗД супутніх органів.
  • Безліч дихальних тестів для визначення недостатності ферментів і багато іншого.

Звичайно, в разі необхідності можуть застосовуватися й інші способи діагностики, однак зазначені вище мають найбільшу ефективність і точність. Їх важливою перевагою є абсолютна безболісність для пацієнта, а також мінімальна ймовірність розвитку алергічних ускладнень.

Наявність сучасного діагностичного обладнання також дозволяє швидше і точніше поставити необхідний діагноз. На жаль, в державних клініках і лікарнях встановлено застаріле обладнання, яке нерідко призводить до помилкового діагнозу.

Не слід забувати, що важливе значення має і спеціалізація лікаря, який здатний правильно інтерпретувати результати отриманих досліджень і при найменшому сумнівному результаті призначити додаткові методи обстежень, що дозволить встановити правильний діагноз і призначити правильне лікування. Саме з цієї причини слід звертатися до фахівця-гастроентеролога в медичний центр «Діамед-експрес», який встиг довести свій професіоналізм!

Дізнатися більше про розділ Гастроентерологія