Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Як подолати дискомфорт впродовж сексу

Інтимні зносини покликані приносити парі взаємне задоволення. Проте неприємні відчуття впродовж сексу перешкоджають у цьому. Не потрібно вдавати, що все гаразд, коли ви кохаєтеся з партнером. Біль під час статевого акту може суттєво вплинути на якість інтимного життя і навіть призвести до серйозних наслідків: непорозумінь, сварок або розлуки.

Варто звернутися за консультацією до спеціаліста клініки «Діамед-експрес», який проведе ефективну діагностику та запропонує дієву методику лікування. Зателефонуйте до адміністратора за у Києві (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58. Своєчасний запис до лікаря допоможе повернути втрачений комфорт у статевому житті. Медичний центр біля ст. м. Мінська чекає на вас з понеділка по п’ятницю (8:00 – 20:00) та в суботу (9:00 – 15:00). Кваліфікований лікар визначить необхідні кроки, які слід вжити, щоб усунути неприємні фактори, які негативно впливають на якість сексуального життя.

Основні причини дискомфорту

Біль під час сексу навіть займає своє місце в Міжнародній класифікації хвороб і класифікується під номером F52.6. Сексуальна дисфункція може однаково проявитися як у жінок, так і чоловіків, хоча прекрасна половина людства швидше скаржаться на це. Основними причинами дискомфорту під час статевого акту є:

  • недостатня кількість змазки,
  • інфекції,
  • хвороби;
  • алергічні прояви,
  • психічні фактори.

Надмірна сухість спричиняє занадто болісне тертя

Ключова причина дискомфорту під час статевого акту – це брак вологості піхви. Такі прояви медицина часто пов’язує з відсутністю збудження. Жінці необхідні достатня тривалість прелюдії, відсутність стресу та втоми, аби відчути насолоду від єднання з партнером. Якщо жінка збуджена і вологість піхви все ще занадто низька, варто звернути увагу на інші потенційні фактори:

  • віковий аспект – у період менопаузи багато жінок скаржаться на дискомфортне відчуття сухості;
  • надмірні навантаження ‒ ця проблема виникає у професійних спортсменок;
  • хіміотерапія ‒ сухість піхви може бути одним з побічних ефектів цієї форми лікування.
  • ендокринні проблеми.

Проблеми з болем під час статевого акту через відсутність вагінальної гідратації вирішуються зволожуючими препаратами на основі води або гліцерину. Варто їх вибір довірити фаховому гінекологу.

Інфекції різної етіології, хвороби та алергічні реакції

Інфекційна природа дискомфорту проявляється у жінок. Чоловіки найчастіше є носіями статевих інфекції, тому вони залишаються у їх організмі без симптомів. Проте варто вчасно пролікуватися обом партнерам. Призначений курс у медичному центрі допоможе побороти такі інфекції, що передаються статевим шляхом:

  • молочниця;
  • хламідіоз;
  • трихомоніаз;
  • генітальний герпес.

Біль під час статевого акту з’являється у пацієнток, які страждають на ендометріоз. Якщо навколо стінок піхви з’являється потовщений ендометрій (слизова тканина), це може заподіяти біль і дискомфорт під час статевого акту. Малоприємні відчуття зазвичай посилюються у конкретних позах впродовж сексу. Чимало проблем додає глибоке проникнення члена при анатомічних відхиленнях матки. Чоловіки інколи страждають на фімоз або мають занадто короткий статевий орган. Глибокий біль може означати наявність аднекситу, який потрібно лікувати якомога швидше.

Алергічні реакції можуть бути спричинені окремими компонентами рідини для інтимної гігієни, також латексом, з якого виготовлені презервативи. Зазвичай цей вид болю виділяють як пекучий. Він виникає як жінок, так і чоловіків.

Психологічна природа проблеми

Жіночі статеві органи миттєво реагують на сексуальні домагання. Скорочення м’язів навколо входу в піхву перешкоджає члену потрапляти у тіло жінки. Це завдає нестерпного болю під час акту. У разі психологічних проблем із сексом може знадобитися психотерапія.

Вчасне лікування змінить якість інтимного життя

Насамперед, не слід продовжувати займатися сексом «силою» і попри біль під час статевого акту. Вам потрібно повідомити партнеру про свої симптоми. Відверта розмова допоможе уникнути ймовірних проблем у стосунках. Після бесіди важливим кроком є звернення до лікаря для визначення причин дискомфорту. Часто достатньо провести сеансів лікування (як правило, обох партнерів) та одночасне сексуальне утримання, щоб позбутися від неприємних проявів.

Дізнатися більше про розділ Урологія, Сексопатологія, Андрологія