Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Поширені патології шийки матки

Шийка матки – хоч і невеликий орган, проте відрізняється складною будовою. Також ця частина жіночого організму вразлива до специфічних захворювань, які потребують лікування. В іншому випадку, легке захворювання може перетвориться в складну патологію.

Будова шийки матки

В будові органу вирізняють багатошаровий плоский і одноядерний циліндричний тип епітелію. Перший являє собою вагінальну частину, інший – цервікальний канал.

Крім епітелію присутня строма – тканина шийки матки і базальна мембрана. У багатошаровому епітелії є клітини декількох різновидів. Вони відрізняються зовнішнім виглядом, ядрами, призначенням та іншими характеристиками. Складаються з базального, предбазального, проміжного, поверхневого шарів.

Структура багатошарового епітелію і активність накопичення глікогену змінюються протягом життя, так як їх вироблення безпосередньо пов’язане з рівнем естрогену. Циліндричний епітелій, що знаходиться на цервікальному каналі складається з ряду клітин циліндричної форми. Такі клітини служать для вироблення мукополісахаридів, що беруть участь в розвитку слизової пробки в каналі досліджуваного органу.

Шийка матки – ніжний орган, схильний до ряду патологій. Регулярне обстеження дозволить запобігти розвитку захворювань і попередити рак.

Найчастіші патології шийки матки

Захворювання шийки матки можуть виникати у представниць жіночої статі будь-якого віку. Існує кілька класів поширених патологій – це:

  • Фонові процеси, що представляють собою велику групу різноманітних хвороб шийки матки. Включає в себе всілякі відхилення у функціонуванні і будові епітелію органу. До них відносяться поліпи, ерозії, ектопія і т.д.
  • Захворювання, що призводять до раку.
  • Ракові захворювання.

Щороку фіксується приблизно 500 тисяч жінок з раком шийки матки. Майже половина з них призводить до смерті пацієнток.

Ерозія шийки матки

Ерозія шийки матки називається також істинної ерозією. Це порушення, а іноді і зміна епітеліального покриву вагінальної області досліджуваного органу. Під час гінекологічного огляду можна виявити червонуваті ділянки навколо зовнішнього зіву.

Захворювання являє собою виразку або дефект епітеліального покриву. Причиною цього може служити запальний процес, травмування деякими видами контрацептивів. Також ерозія утворюється при раку.

Ектропіон шийки матки

Ектропіон шийки матки не що інше як виворіт цервікального каналу. Виникати може після родової діяльності, травми, аборту, неправильних гінекологічних дій.

Перший симптом – сильні виділення з піхви. Захворювання вимагає обстежень і лікування.

Лейкоплакія шийки матки

Супроводжується ороговінням епітелію досліджуваного органу. Причин може бути декілька:

  • інфекція;
  • травмування;
  • гормональні порушення;
  • зниження імунітету.

Зазвичай патологія не призводить до серйозних захворювань. Але іноді може бути сигналізувати про ракове захворювання. Перед тим як приступити до лікування, потрібно зробити біопсію ділянки, де відбулися зміни.

Поліп шийки матки

Виглядає як пухлина, яка росте з стінки цервікального каналу. Їх може бути декілька.

До захворювання призводить:

  • гормональні порушення;
  • запалення;
  • механічні пошкодження.

Лікується видаленням пухлин з наступним гістологічним дослідженням. Пройти обстеження і лікування захворювання можна в нашому медичному центрі “Діамед-Експрес”, записавшись за телефонами (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58.

Дисплазія шийки матки

Це порушення диференціювання клітин. Існує кілька ступенів захворювання – це:

  • легка;
  • помірна;
  • важка.

Захворювання може протікати поряд з іншими патологіями. Іноді сигналізує про подальший розвиток раку. З’являється зазвичай при інфікуванні папіломавірусом.

Дисплазія може не характеризуватися клінічними проявами. Буде потрібно обстеження, підтвердження діагнозу і лікування в обов’язковому порядку.

Гострі кондиломи шийки матки

Є бородавчастими разрастаниями з коротким ніжкою. Зовнішній вигляд можна порівняти з цвітною капустою.

Папіломи можуть проявлятися в групах або ж окремо. Утвори можуть супроводжуватися сверблячкою і болісними відчуттями. Їх легко травмувати. Лікування про вражених ділянкок проводять за допомогою хірургічного або терапевтичного втручання. Лікувати можна різними способами.

Діагностика та лікування хвороб статевих органів обов’язкові, так як несвоєчасне звернення до фахівців загрожує розвитком ракових та інших серйозних захворювань, безпліддя.

Для діагностики захворювань та попередження ракових процесів і розвитку онкології рекомендується регулярно проходити такі дослідження як РАР-тест, ВПЛ-тест, кольпоскопія, біопсія шийки матки і прилеглих органів, а також обстежитися на онкомаркери.

Вилікувати захворювання можна в нашому медичному центрі, записавшись за телефонами (044) 428 30 05, (044) 221 54 87, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58.

Дізнатися більше про розділ Гінекологія