Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Профілактичний огляд у гінеколога

Жінка, яка усвідомлює важливість свого здоров’я, не чекає, коли вона захворіє – вона регулярно перевіряється у лікарів і не дозволяє піддавати свій організм будь-якій небезпеці. Це причина чому профілактичні гінекологічні огляди дуже важливі.

Багато жінок відвідують гінеколога тільки тоді, коли щось турбує. Є ще гірше ситуація, коли період між першими симптомами захворювання і діагнозом відводиться на самолікуванням за допомогою заходів, рекомендованих фармацевтом. І для кожної жінки не секрет, що відразу після появи тривожних симптомів відвідування лікаря є необхідністю.

Важливо! Профілактика – це слово, яке кожна жінка повинна написати в своєму блокноті великими літерами. Такий підхід дозволить нам знешкодити появу і розвитку хвороби, а також запобігти її наслідкам, тому що тільки рання діагностика дає можливість призначити найбільш ефективне лікування і зупинити розвиток небезпечних ускладнень, і, отже, стає запорукою для більш комфортного і свідомого життя.

Профілактичний гінекологічний огляд ви можете пройти в нашому медцентрі «Діамед-експрес», записавшись за тел. (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58.

Гінекологічні огляди: ви в порядку? Приходьте на обстеження!

Хороше самопочуття – майже ідеальна причина для гінекологічного обстеження! Коли ми переживаємо позитивні моменти в нашому житті, ми позитивно дивимося на світ, тоді ми бачимо все в більш яскравих кольорах. Такий оптимістичний підхід до життя значно полегшить рішення звернутися до гінеколога для обстеження. Як відзначають деякі дослідники, однією з поширених причин, по якій жінки не звертаються за медичною допомогою, є страх неправильного діагнозу. «Я не піду, тому що боюся, що вони щось знайдуть у мене», – занадто часто це пояснення можна почути з жіночих вуст.

Отже, давайте підемо на обстеження, коли ми себе добре почуваємо – в період відмінного здоров’я і фізичної підготовки!

Гінекологічні обстеження: профілактика – найкращий друг жінки

•         Перше гінекологічне обстеження повинно бути проведено у віці 18 років, якщо в цьому немає необхідності раніше (нерегулярні місячні, інші захворювання).

•         У віці від 25 до 35 років рекомендується проводити обстеження один раз на рік, якщо жінка не використовує протизаплідні засоби – тоді варто проводити його при кожному відвідуванні для отримання рецепта.

Важливо! Профілактика, в тому числі раннє виявлення і профілактика раку жіночої репродуктивної системи, дуже важлива і з року в рік помітно, що жінки мають все більшу обізнаність і знання в цій сфері. Під час візиту гінеколог бере мазок, необхідний для цитологічного обстеження. На його основі можна розпізнати ранню онкологічну патологію, рак шийки матки та інші цервікальні хвороби, такі як інфекція ВПЛ. Регулярно виконувана цитологія дуже важлива, тому що тільки вона дозволяє виявляти зміни, через які може розвинутися активна форма раку в майбутньому.

Проте слід пам’ятати, що тип обстеження і його частота повинні визначатися лікарем в залежності від індивідуального стану здоров’я пацієнта і факторів ризику.

УЗД гінекологічне (трансабдомінальне, вагінальне або ректальне)

Це дослідження має бути доповненням до гінекологічного обстеження, оскільки воно дозволяє виявити проблеми, які важко розпізнати при огляді і пальпації.

Цитологія – профілактика раку шийки матки

Незважаючи на широко розповсюджене твердження про те, що рак шийки матки є спадковим захворюванням, це неправда – жінка, в родині якої вже були випадки цієї онколоічної патології просто перебуває під великим ризиком можливого розвитку. Перше обстеження повинно бути зроблено до першого статевого акту, і, якщо жінка не має статевих контактів, то у віці близько 25 років. Цитологія повинна проводитися один раз на рік або раз на 3 роки, проміж 10-м і 18-м днем ​​циклу.

Самоперевірка грудей – профілактика раку молочної залози

Це обстеження має проводитися кожною жінкою після 20 років. Вона повинна робити це сама, один раз на місяць в один і той же початковий день циклу – якщо у жінки менструація, переважно на другий або третій день після закінчення періоду, а якщо немає – то в один фіксований день місяця. Будь-які тривожні зміни грудей – розмір, колір, форма – слід негайно проконсультуватися з гінекологом або мамологом.

УЗД молочної залози – профілактика раку молочної залози

УЗД молочних залоз можна зробити в будь-який час, але краще за все робити це в першій половині циклу, через кілька днів після менструації. Перше дослідження варто проводити після 20 років і обов’язкове з 30-ти років. Варто повторювати тест щороку (принаймі до 40 років), особливо якщо в родині були випадки раку молочної залози або жінка використовує гормональну контрацепцію.

Мамографія – профілактика раку молочної залози

Першу мамографію досить зробити після 40 років, тому що УЗД молочної залози – достатній тест для виявлення первинної патології. Якщо в сім’ї не було випадків раку молочної залози, то мамографію слід повторювати один раз в два роки. Якщо були випадки – тоді первинний тест повинен бути зроблений у віці близько 35 років і повторюватися щороку. Також після 50 років варто повторювати цей тест один раз на рік.

Дізнатися більше про розділ Гінекологія