Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

УЗД органів малого тазу

УЗД – це обстеження внутрішніх органів і тканин за допомогою звукових коливань високої частоти. Даний спосіб діагностики грунтується на уловлюванні хвиль, які відбиваються від меж дотику тканин різної щільності.

Спеціальний датчик вловлює і перетворює всі отримані коливання у графічне зображення органів і систем, яке відображається на моніторі приладу.

Перші тестові дослідження за допомогою ультразвуку проводилися ще в 50-х роках минулого століття.

Автором приладу для проведення УЗД є американський вчений Д.Хаурі. Щодо специфіки даного методу проведення діагностики, то найкраще проходити УЗД органів малого тазу не у загального лікаря УЗД, а у досвідченого гінеколога, якими є спеціалісти медичного центру «Діамед-експрес».

Вартість УЗД органів малого тазу

Вартість і ціни на проведення ультразвукової діагностики органів малого тазу можна подивитися і ознайомитися на сторінці «Ціни», а також відразу записатися на прийом за телефонами (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58.

УЗД: переваги і недоліки

Перевагами даного методу є його доступність, простота і відсутність протипоказань. Ультразвук не несе променевого навантаження для людини і його вважають нешкідливим. Найбільш ефективний цей метод в тих випадках, коли необхідна рання доклінічна діагностика. Ультразвукова діагностика також відрізняється досить широкою сферою застосування – це майже всі спеціалізації медицини і з його допомогою виявляють захворювання внутрішніх органів, залоз і судин на початкових стадіях. УЗ дослідження широко застосовують для обстеження ургентних хворих і потребують термінового оперативного втручання. З огляду а свою безпеку метод широко використовується для обстеження вагітних та виявлення ранніх патологій у плоду.

До недоліків цього дослідження можна віднести наступне: точність і достовірність результатів залежить від обладнання і кваліфікації медичного працівника, який проводить обстеження. Для прикладу, метод може не дати бажаного результату у випадку, якщо у пацієнта є надмірна вага.

УЗД в гінекології

Ультразвукова діагностика захворювань широко використовується в гінекологічних кабінетах, відділеннях і клініках столиці України місті Києві. Внутрішні органи в малому тазу досліджуються за допомогою двох методів. Трансвагінальний метод полягає в проведенні УЗД через піхву. Трансабдомінальний метод – обстеження через передню черевну стінку. Показанням для проведення гінекологічного УЗД може стати порушення циклу, маткові кровотечі, больовий синдром, безплідність. Ультразвукове сканування проводять також під час контролю овуляції і для дослідження виявлених в ході проведення гінекологічного огляду патологічних новоутворень. Значним ступенем інформативності відрізняється діагностика за допомогою УЗД маткової вагітності, кіст яєчника, аномалій розвитку матки, ускладнень після абортів.

УЗД органів малого тазу

Серед усіх досліджень найбільшою популярністю користується УЗД-сканування внутрішніх органів хвилями певної частоти, яке дозволяє побачити анатомію, функціонування органів і різні патологічні зміни їх. УЗД органів малого тазу – одне з видів цього методу діагностики.

 

Навіщо і як проводять цей вид УЗД

УЗД органів малого тазу – інформативне, часто вживане дослідження патологічних змін жіночих статевих органів, прямої кишки і тазової очеревини. Якщо є патологічні процеси в органах черевної порожнини, ця методика допомагає лікареві уточнити попередній діагноз.

Цей вид ультразвукової діагностики проводиться трьома способами:

  • датчиком через шкіру передньої черевної стінки;
  • вагінальним датчиком;
  • ректальним датчиком.

Ще одним різновидом є доплерографія – визначення швидкості кровотоку у великих судинах і судинах середнього калібру, що живлять внутрішні органи. При цьому можна виявити звуження, тромбоз судин, враження їх атеросклерозом і інші вади розвитку.

Коли призначають УЗД органів малого тазу?

Цей метод призначається жінкам при болях невиясненого характеру, з порушеннями місячного циклу, для встановлення діагнозу і локалізації новоутворень жіночих статевих органів, для підтвердження внутрішньочеревної кровотечі при позаматковій вагітності або при розриві яєчника. УЗД проводиться при неможливості або труднощах вагінального огляду через ожиріння чи анатомічну вроджену або набуту ваду жіночих статевих органів, а також при вагітності для контролю за розвитком плоду.

З допомогою цього дослідження можна побачити:

  • запальні захворювання яєчників і матки;
  • міоматозні вузли в стінці матки;
  • розширення маткових труб;
  • кісти і кістозні зміни яєчників;
  • поліпи ендометрію;
  • стан рубців на матці;
  • вади розвитку і будови матки;
  • стан ендометрію при порушеннях менструального циклу;
  • внутрішньоматкові зрощення;
  • розташування внутрішньоматкової спіралі;
  • камені сечового міхура і сечоводів.

При ультразвуковому дослідженні плоду встановлють не тільки стать, а й положення дитини, його серцебиття, після 11 тижнів діагностуються вади розвитку, розташування плаценти, її стан, ступінь дозрівання, можливість переривання вагітності. Перед пологами УЗД покаже, чи готова шийка матки до пологів, якою частиною тіла буде народжуватися дитина, чи немає обвиття пуповиною шиї дитини. Таке дослідження допомагає лікарю визначитися з тактикою ведення пологів і запобігти ускладненням.

В наш час вже розроблено УЗД в 3D-форматі плода після 20 тижнів вагітності. При цьому добре видно будова і рухи плоду, можна розглянути шкіру, порахувати кількість пальчиків, побачити, як дитина смокче палець і робить дихальні рухи.

УЗД також допомагає при проведенні біопсії органів, коли береться частина тканини для гістологічного аналізу.

Як підготуватися до дослідження?

Для проведення УЗД особлива підготовка не потрібна, але бажано ввечері до дослідження не вживати їжу, що сприяє здуття живота: здобні хлібобулочні вироби, свіжі овочі, фрукти і т. д. Ввечері можна прийняти активоване вугілля або ентеросгель. За годину-півтора до проведення трансабдомінального УЗД потрібно випити 1-1,5 літра води без газу для наповнення сечового міхура і створення кращої видимості. Перед проведенням трансвагінального і трансректального УЗД наповнення сечового міхура не потрібно.

Широке використання УЗД органів малого таза пояснюється інформативністю і безпекою цього методу. Організм не отримує ніякого опромінення, тому УЗД можна проводити і літнім людям, і дітям. Не завдає воно шкоди і вагітним жінкам.

Записатися на діагностику в медичний центр «Діамед-Експрес» необхідно за телефонами (044) 413 38 45;  (063) 693 15 45; (067) 232 60 58. Нагадуємо – ми знаходимося на Оболоні недалеко від метро «Мінська».

 

Дізнатися більше про розділ Гінекологія