Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Захворювання, які передаються статевим шляхом

гинекология Киев

Будь-які статеві інфекції лікувати треба в лікаря, особливо, коли жінка або пара планують поповнення родини. Через надмірне захоплення антибіотиками багато ЗПСШ в жіночому організмі протікають непомітно і виявляються випадково на обстеженні з приводу безпліддя або невиношування вагітності, картина хвороби змазана.

Ось чому при підозрі на «недобре» буде потрібно ретельне обстеження. Медичний центр «Діамед-експрес» пропонує експрес-діагностику жіночих ЗПСШ і лікування інфекцій на умовах анонімності. Запис за телефонами (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58.

Класифікація ЗПСШ

Що об’єднує всі ЗПСШ – вони передаються від людини до людини під час сексуального контакту. Найчастіше незахищеного, але і презерватив не гарантує 100-відсоткового бар’єру. Сучасна класифікація захворювань, що передаються статевим шляхом, склалася в 80-90-і роки 20-го століття. Типологія враховує характер збудника і особливості патогенезу:

Група захворювань

Перелік патологій

Особливості

Протозойні Трихомоніаз (збудник – трихомонада вагінальна; мешкає в піхві у жінок;

в сім’яниках, уретрі, передміхуровій залозі у чоловіків

Вирусные ВПЛ – інфікування вірусом папіломи людини;

ВІЛ – вірус імунодефіциту людини (СНІД);

Гепатити – типів A, B, C, D, E;

Генітальний герпес;

Контагіозний молюск

Різноманітна група патологій. Той же ВПЛ налічує 190 видів збудників:

від нешкідливих до тих, що провокують злоякісні процеси

Бактеріальні Сифіліс (бліда трепонема);

Гонорея – трипер (гонокок, нейсерія гонореї);

Донованоз – пахова гранульома (тільце Донована);

М’який шанкр (Хаемофілус Дюкрея);

Хламідіоз (хламідія трахоматіс);

Мікоплазмоз (бактерія мікоплазма);

Уреаплазмоз (уреаплазма)

Сифіліс відноситься до системних захворювань, оскільки вражає внутрішні органи і системи життєдіяльності;

Решта інфекції відносяться до місцевих патологій, але викликають не менш серйозні наслідки (запалення репродуктивних органів, сечовидільної системи)

Паразитарні педикульоз (фтіріаз) в слині лобкових вошей можуть бути присутніми збудники сифілісу, гонореї, хламідіозу;

воші викликають алергічні реакції, продукти їх життєдіяльності потрапляють в кров і розносяться по всьому організму

Грибкові Кандидоз або молочниця (дріжджовий грибок кандида) У нормі знаходиться у вагінальній мікрофлорі, але при зниженні імунітету починає неконтрольоване розмноження

Загальні симптоми ЗПСШ

Кожне захворювання з групи ЗПСШ має свої специфічні ознаки. Але є і загальні моменти, наявність яких дає підставу запідозрити патологію статевої сфери жінки:

  • тянучий дискомфорт в лобковій зоні, попереку, болі і різі внизу живота;
  • збільшення обсягу виділень зміна їх характеру – білі, жовті, зелені, смердючі;
  • поява печіння в сечівнику, піхві;
  • сильний свербіж в статевих органах, набряклість в паху, в лобковій області;
  • висипання, утворення виразок, гнійників;
  • прискорене сечовипускання з сильним дискомфортом, неповним випорожненням сечового міхура;
  • сморід з статевих органів;
  • підвищення температури.

Характер протікання захворювання залежить від віку та особливостей організму жінки, супутніх патологій, типу збудника. Ось чому купувати в аптеці або по інтернету «рекомендовані» антибіотики – затія погана. Швидше за все, зняти симптоми вийде, але повністю позбутися від інфекції – ні, оскільки потрібне комплексне лікування. Воно враховує загальноприйняті протоколи, але неодмінно має бути розширене індивідуальними призначеннями.

Види діагностики ЗПСШ у жінок

В ідеалі всі мазки на статеві інфекції повинні здаватися на 2-3 день після завершення менструації. Для точного результату за цей же час варто відмовитися від статевих контактів, алкогольних напоїв і гострої їжі. Що належить зробити:

  1. Аналізи крові. На сифіліс, ВІЛ, серологічні реакції на тип збудника;
  2. TORCH-аналізи. Дослідження на наявність прихованих патологій з групи ЗПСШ і деяких інфекційних захворювань (токсоплазмоз, хламідії, сифіліс, гонорея, гепатити). Всі вони мають тератогенні властивості, викликають викидні, тому цей аналіз обов’язково призначають вагітним жінкам, при підготовці до ЕКЗ, при лікуванні від безпліддя. Необхідно буде обстежитися і партнеру.
  3. Бакпосіви. Вивчається характер мікрофлори піхви, репродуктивних органів для встановлення типу бактерій, їх патогенності, фізико-хімічних і біологічних особливостей збудників інфекції. На основі цього аналізу підбирається терапія ЗПСШ.
  4. Мазок на флору і цитологію. Розширює дані бакпосіву, виявляє наявність морфологічних змін в тканинах (передрак і рак). Об’єкти забору мазків у жінок – уретра, піхва, цервікальний канал шийки.
  5. ПЛР-діагностування. Досліджується полімеразна ланцюгова реакція. Сучасний метод молекулярної біології досліджує і виявляє присутність чужорідних ділянок/слідів ДНК і РНК, встановлює їх приналежність і тип мікроорганізмів. Дає повну картину поведінки і особливості життєдіяльності клітин збудника.

З широкого переліку ЗПСШ штамп «сороміцьких захворювань» знятий давно, але при появі дискомфорту багато жінок все одно соромляться звертатися до лікаря. Ми рекомендуємо скористатися анонімною діагностикою та проведенням терапії в клініці «Діамед-Експрес». Записатися на прийом до гінеколога або уролога можна за телефонами (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58.

Дізнатися більше про розділ Гінекологія