Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Симптоми, діагностика та лікування п’яткової шпори

Щодня наші стопи витримують неабияке навантаження і часто піддаються травмам, деякі з них ми навіть не помічаємо відразу. Наприклад, можуть відбуватися мікротравми підошовної фасції, яка підтримує склепіння стопи. Цьому сприяють різні фактори – використання незручного взуття, надмірна вага, вікові зміни, порушення обміну речовин, наявність артрозу, плоскостопості. Після травми розвивається запальний процес, внаслідок якого починають накопичуватися кальцинати, і на п’ятці з’являється наріст, що називається пятковою шпорою. В ортопедії патологія має іншу назву – плантарний фасциїт. Це хронічне захворювання здатне викликати сильний біль і порушення ходи. При виникненні його симптомів потрібно обов’язково звернутися до ортопеда

Які симптоми при п’ятковій шпорі?

Найперший та основний симптом шпори на нозі – поява болю в області п’ятки. Сильніше він відчувається на початку ходіння, а потім слабшає і знов посилюється надвечір. Якщо запальний процес вже призвів до формування великого остеофіту, болісні відчуття виникають навіть у стані спокою. Біль відчувається з боку підошви, якщо запалення виникло у підошовній фасції, але іноді виникає позаду пятки – коли запалюється ахіллове сухожилля.

При п’ятковій шпорі може спостерігатися набряк тканин, почервоніння та огрубіння шкіри на п’ятці. Коли дискомфорт стає нестерпним, людина намагається ходити таким чином, щоб створювати на п’ятку менше навантаження. Так порушується хода, і біль може поширюватися вище по нозі.

Діагностика п’яткової шпори

Найбільш ефективне лікування п’яткової шпори починається з відвідування ортопеда, який проводить точну діагностику і обирає оптимальні методи для усунення дискомфорту і утвореного наросту. Для діагностики шпори на нозі лікар може призначити рентген, КТ або МРТ, які допоможуть визначити положення, розмір, форму остеофіту. УЗД м’яких тканин дозволяє оцінити масштаб запального процесу. Для виявлення порушень, які могли призвести до появи п’яткової шпори, застосовуються аналізи крові, дуплексне сканування судин нижніх кінцівок.

Лікування п’яткової шпори

П’яткову шпору лікують:

  1. Медикаментозною терапією (протизапальні засоби для внутрішнього та зовнішнього застосування, блокади – при інтенсивних болісних відчуттях);
  2. Використанням ортопедичних устілок та взуття;
  3. Фізіотерапевтичними процедурами;
  4. Шляхом хірургічного видалення остеофіту.

Зазвичай застосовується комплексна терапія, тобто, кілька методів одночасно. Без операції можна обійтися на початкових стадіях розвитку хвороби, а на занедбаних стадіях безопераційні методи дозволяють лише зменшити симптоми та призупинити подальше збільшення остеофіту.

Під час лікування п’яткової шпори потрібно оберігати стопу від надмірного навантаження, не бігати, не носити незручне взуття. Слід робити більш короткі кроки, ходити близько 30-40 хвилин на день, але уникати тривалого безперервного ходіння. Варто дотримуватися правил здорового харчування, яке допоможе попередити набір надмірної ваги і сприятливо впливатиме на стан судин та опорно-рухового апарату. Рекомендації лікаря залежатимуть від того, які супутні захворювання є у пацієнта.

Консультація ортопеда у Києві

Якщо ігнорувати симптоми п’яткової шпори, стан не поліпшиться сам по собі. Навпаки – больові відчуття будуть посилюватися, оскільки запалення провокує ріст остеофіту, а його збільшення призводить до подальшого пошкодження тканин. Тому при появі перших ознак хвороби потрібно записатися на прийом до лікаря.

На Оболоні у Києві ортопед, лікар вищої кваліфікаційної категорії, приймає у медичному центрі “Діамед-Експрес”. У нас консультація проводиться у зручний для вас час і по доступній ціні. Спеціаліст огляне вас і призначить обстеження, які будуть найбільш інформативними для встановлення точного діагнозу. Здати аналізи, зробити УЗД м’яких тканин, дуплексне сканування судин нижніх кінцівок також можна у нашому центрі. За результатами діагностики буде призначене лікування п’яткової шпори, а також супутніх захворювань (наприклад, артриту), якщо вони будуть виявлені.

Що раніше ви звернетеся до лікаря, то меншими будуть ризики появи ускладнень, які можуть знизити якість вашого життя. Запис на прийом проводиться за допомогою форми на сторінці сайту, а також за телефоном

Дізнатися більше про розділ Ортопедія, Травматологія