м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 | Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану) |
"Мінська" | Сб 9:00 - 15:00 |
Біль у коліні може бути різного ступеню інтенсивності. В одних випадках він просто викликає невеликий дискомфорт, в інших – обмежує свободу рухів та заважає вести звичний спосіб життя, працювати. Але у будь-якому разі, навіть при перших ознаках болю у колінному суглобі потрібно звертатися до ортопеда-травматолога, адже цей симптом свідчить про перебіг патологічного процесу.
Колінний суглоб щоденно витримує вагу нашого тіла, а інтенсивні фізичні навантаження, ходіння по сходах та деякі інші фактори створюють посилене навантаження на його структури. Крім того, компоненти суглоба уражаються цілою низкою захворювань. Тому список можливих причин є досить великим:
Вірогідність розвитку захворювань, що викликають біль у коліні, зростає при наявності зайвої ваги, порушення обміну речовин, цукрового діабету, патологій хребта, професійних шкідливостей. Крім того, ризик підвищується з віком, при тривалому перебуванні у стоячому положенні, недостатній фізичній активності, використанні неправильно підібраного взуття, у тому числі – на високих підборах.
Біль у коліні при згинанні, присіданні, ходьбі та у стані спокою може мати різне походження, і якщо людина не отримала очевидну травму, з’ясувати точну причину без допомоги лікаря неможливо. А при травмуванні не можна дізнатися без діагностики, які саме структури пошкоджені. Слід звернутися до висококваліфікованого лікаря-травматолога. Під час консультації потрібно розказати й про інші симптоми, які ви помічаєте у себе – набряки, почервоніння, хрускіт, поширення болю на інші частини ноги (стегно, гомілку), ураження інших суглобів. Також варто вказати обставини, при яких симптоми були помічені вперше та умови, при яких вони посилюються. Лікар може призначити пацієнту для встановлення точного діагнозу:
Якщо є підозра на патологію судин, може бути призначене УЗДГ судин нижніх кінцівок. При ознаках захворювань, які діагностують та лікують інші спеціалісти, ортопед-травматолог порекомендує пацієнту звернутися до невролога, кардіолога, імунолога, онколога чи інших лікарів.
Ортопед-травматолог призначить лікування у відповідності до того, якою виявиться причина болю у колінному суглобі – після встановлення діагнозу. Можуть бути застосовані різні методи: від медикаментозної терапії (протизапальні, знеболюючі засоби, хондропротектори, препарати для зміцнення кісткової тканини) до фізіотерапевтичних процедур та хірургічного втручання. Операції проводяться для усунення наслідків травм, видалення новоутворень, встановлення ендопротезів зруйнованих ділянок кісток та хрящів.
Записатися на прийом до лікаря вищої категорії, практикуючого лікаря ортопеда-травматолога у Києві можна у медичному центрі “Діамед-Експрес” на Оболоні. Зверніться до нас, щоб пройти комплексну діагностику – зробити УЗД суглоба, м’яких тканин, здати лабораторні аналізи, при необхідності – провести біопсію. Спеціаліст призначить необхідне лікування, за показаннями може бути виконана параартикулярна блокада – введення лікарських препаратів для знеболення суглоба, зняття запалення та набряку. Якщо пацієнту знадобиться проведення операції, ми порадимо провідних фахівців, до яких варто звернутися по допомогу. Запис на прийом до ортопеда-травматолога у нашому центрі проводиться за телефоном або за допомогою заявки на сторінці сайту.