Запальні процеси, новоутворення, наслідки різноманітних травм – всі ці патології візуалізуються за допомогою ультразвукового дослідження. Процедура проходить без дискомфорту і шкоди для організму, адже вона не супроводжується опроміненням. Дослідження може призначатися після травм, при болісних відчуттях, набряках, збільшенні лімфовузлів та деяких інших симптомах. Щоб отримати найточніші результати УЗД м’яких тканин в Києві на Оболоні, звертайтеся до медичного центру “Діамед-Експрес”, у якому ультразвукова діагностика проводиться на апаратах експерт-класу, а розшифровкою займаються висококваліфіковані лікарі.
Залежно від симптомів та показань, лікар може рекомендувати зробити УЗД м’яких тканин шиї, живота, ноги, обличчя, м’язів, стегна, стопи, сідниці, п’ятки. Цей метод дозволяє обстежити підшкірну жирову клітковину, м’язи, зв’язки, сухожилля, лімфовузли, а також новоутворення, які можуть у них виникати. Додатковий режим ультразвукової діагностики – доплерографія – застосовується для дослідження особливостей кровоплину, кровопостачання в окремих структурах.
Важливо! Це обстеження може проводитися не лише дорослим, але й дітям, оскільки процедура не спричиняє променевого навантаження та не має обмежень за віком.
Показання для УЗД м’яких тканин наступні:
До УЗД м’яких тканин готуватися не потрібно. Але якщо вас направляє на дослідження лікар, уточніть інформацію у нього: він може надати рекомендації в індивідуальному порядку. Також ви можете дізнатися відповіді на запитання щодо підготовки під час запису на обстеження у адміністратора медичного центру “Діамед-Експрес”.
Корисно знати! Якщо раніше ви вже проходили обстеження даної зони за допомогою УЗД, КТ або МРТ, візьміть із собою результати попередніх досліджень. Це допоможе лікарю-діагносту відстежити зміни стану з часом.
Пацієнту потрібно звільнити від одягу ту частину тіла, яка буде обстежуватися. Лікар-діагност наносить невелику кількість контактного гелю на шкіру, щоб ультразвук краще передавався від датчика до тканин та у зворотному напрямку. Далі, пересуваючи датчик по тілу, спеціаліст оглядає внутрішні структури, проводить вимірювання їх розмірів, перевіряє наявність чи відсутність патологічних змін, кровоплин у кровоносних судинах. Всі виявлені особливості фіксуються у протоколі обстеження, який видається через 15-20 хвилин після завершення процедури.
За допомогою цього дослідження можна виявити, оцінити розмір і положення новоутворень (кісти, ліпоми, атероми, злоякісні пухлини), чужорідних тіл, вогнищ запального процесу. Також можуть діагностуватися пошкодження різного характеру внаслідок травм (забої, вивихи, уламкові поранення, гематоми), скупчення рідини, лімфостаз, вроджені аномалії розвитку, післяопераційні ускладнення.
Бажаєте бути впевненими у достовірності результатів діагностики? Завітайте до медичного центру “Діамед-Експрес” в Оболонському районі Києва за адресою: вул. Левка Лук’яненка, 14. Обстеження у нас має важливі переваги:
Записатися на діагностику у медичному центрі “Діамед-Експрес” можна прямо зараз – за телефоном, за допомогою заявки онлайн або у чаті на сайті.
Яка ціна УЗД м’яких тканин у Києві?
Ціни на послуги ультразвукової діагностики у медичному центрі “Діамед-Експрес” вказані у прайсі на сайті. Актуальну вартість з урахуванням можливих знижок та вигідних пропозицій можна дізнатися під час запису у адміністратора.
Чи можна на УЗД побачити рак м’яких тканин?
Ультразвукова діагностика здатна виявляти новоутворення різного характеру, навіть на ранніх стадіях розвитку. Однак верифікувати тип пухлини – дізнатися, чи є вона доброякісною або злоякісною, можливо за допомогою біопсії з гістологічним дослідженням відібраного зразка.
Що не можна робити перед УЗД м’яких тканин?
Відповідно до загальних рекомендацій з підготовки, перед УЗД м’яких тканин не потрібно дотримуватися жодних обмежень або правил. Однак індивідуальні поради, як підготуватися до процедури, за потреби може надати лікуючий лікар.
УЗД м’яких тканин: що входить до процедури?
Методом ультразвукової діагностики можуть досліджуватися м’які тканини обличчя, шиї, живота, спини, кінцівок, сідниць. Обстежуються м’язи, зв’язки, підшкірна жирова клітковина, структури лімфатичної системи та оцінюється кровопостачання досліджуваних ділянок.