Телефоны
Мова:
 • Українська
 • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Біль у яєчках

Якщо подивитися на анатомо-фізіологічні дані, то можна переконатися, що калитка (часто називають мошонка) є вмістилищем, своєрідною кишенею для яєчок. Вони в свою чергу продукують чоловічі статеві гормони, а також сперматозоїди, наявність яких обов’язкова для процесу запліднення.

Як показує аналіз даних урологічної практики лікарів медичного центру «Діамед-експрес», поява больових симптомів сигналізує про виникнення різноманітних запальних, а також інфекційних захворювань. Бувають випадки, коли подібні неприємні больові відчуття відчувають молоді люди, у яких часто з’являється сексуальне збудження, але воно не реалізується. В цьому випадку кров збирається як в тілі члена, так і в яєчках і може викликати неприємні відчуття та дискомфорт. Втім, сім’явипорскування, досягнуте найрізноманітнішими способами (для прикладу мастурбація), нейтралізує больові відчуття.

Причини виникнення болю

Із захворювань яєчок, які супроводжуються больовими відчуттями, можна виділити механічні травми. Їх розділяють на закриті і відкриті.

 • Закриті травми яєчка. Вони виникають в результаті ударів, падіння, поїздок на коні або на велосипеді. У цих ситуаціях виникають дуже сильні больові відчуття, при цьому відразу за декілька секунд після інциденту. Часом біль супроводжується нудотою, блювотою, сильною пітливістю і навіть можливий розвиток больового шоку. Часто розвивається калиткова гематома. Прояви останньої -набряк, біль, посиніння, калитки, ущільнення яєчка.
 • Відкриті травми яєчка. Вони з’являються в результаті колотих, рваних, вогнепальних ушкоджень. Це в більшості важкі випадки і лікування проводять в ургентному режимі в хірургічному стаціонарі.

При отриманні травми необхідно негайно звернутися до лікаря. Це в більшості уролог, хоча може бути і хірург. Зробити це треба якомога швидше, бо посттравматичні ускладнення можуть привести до розвитку безпліддя або омертвіння яєчка.

Причиною різкого болю може бути перекрут яєчок. Тут медична допомога повинна бути надана в найкоротші терміни. Зволікання може призвести до некрозу (омертвіння) яєчка.

Дуже часто причиною сильного болю в ділянці яєчка є епідидиміт або запалення придатку останнього. Це специфічний допоміжний орган яєчка. Збудниками є ряд мікроорганізмів – часто це інфекція, яка передається при інтимних контактах. Запалений придаток збільшується в розмірах, при пальпації відчувається значне ущільнення. Також одним з провідних симптомів є відчуття печіння в уретрі. З неспецифічних проявів, які супроводжують епідидиміт, слід відзначити:

 • підвищення загальної температури;
 • видимими змінами в найближчих лімфовузлах, які виражаються в збільшенні розмірів останніх, хворобливістю при пальпації.

Слід відзначити ще одну патологію, яка доводі часто зустрічається і супроводжується болем в яєчку. Це епідемічний паротит або свинка «по народному». Ця хвороба супроводжується небезпечним специфічним запаленням яєчка, яке по нозологічному називається орхітом. Поряд з симптомами, які описані вище при епідидиміті, розвивається атрофія яєчка, що веде до майже 100% безпліддя.

З чисто хірургічних патологій, які викликають больові відчуття в ділянці яєчка, є грижа. Остання, опускаючись в область калитки, починає своїм вмістом здавлювати яєчко, викликаючи біль. Лікується хірургічно.

У деяких випадках больові симптоми супроводжують прояви таких захворювань, як:

 • сечокам’яна хвороба;
 • пухлини;
 • ниркова кіста.

Лікування болю в яєчку

У ситуації, коли біль не проходить, не стихає і не змінює свого характеру протягом декілько годин (при цьому існує впевненість, що він не має відношення до сфери інтимних контактів), доцільно звернутися за консультацією до уролога. Записатися негайно на прийом до лікаря в медичному центрі «Діамед-експрес» можна за телефонами (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58.

Після зовнішнього візуального огляду лікарем призначається план діагностичного дослідження, який включає в себе з деякими виключеннями в залежності від клінічної картини:

 • загальний аналіз крові, а також сечі;
 • аналіз сперми;
 • ультразвукове дослідження калитки;
 • магнітно-резонансну томографію;
 • біопсію яєчка та ін.

Деякі з них можна пройти безпосередньо в медичному центрі «Діамед-експрес» в день звертання за консультацією.

Після того як буде поставлено діагноз, лікар призначає ліки і специфічні процедури. Як правило, біль зникає одночасно з початком лікуванням діагностованої хвороби.

Таким чином підсумовуючи все сказане вище, можна з упевненістю констатувати, що больові відчуття можуть бути небезпечними і серйозними індикаторами більш серйозних патологічних порушень. І в будь-якому випадку при навіть незначних больових проявах необхідно звертатися до лікаря. Лікарі-урологи медичного центру «Діамед-експрес» завжди готові допомогти в будь-який ситуації. (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58 – телефонуйте і записуйтесь на консультацію лікаря в зручний для Вас час.

 

Дізнатися більше про розділ Урологія, Сексопатологія, Андрологія