Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Діагностика ЗПСШ у чоловіків

Існує близько 30 захворювань, що передаються статевим шляхом і багато які з них у чоловіків успішно лікуються. Правда при своєчасному зверненні до лікаря. А ось самостійні експерименти з антибіотиками призводять лише до тимчасової ремісії. При несприятливих умовах хвороба рецидивує, і «носій» ЗПСШ стає джерелом зараження (часто навіть не здогадуючись).

Медичний центр «Діамед-експрес» пропонує обстеження на ЗПСШ для чоловіків. Ви можете відвідати лікаря на умовах анонімності або зі своєю «половиною». Записатися на прийом можна за телефонами (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58. Працюємо з пацієнтами після незахищених контактів і після «випадкових контактів» (оперативна діагностика).

Поширені статеві інфекції чоловіків

Сифіліс. Легко передається при статевих контактах, причому презерватив не завжди ефективно захищає. Виявляється через 1-1,5 місяців після інфікування. Характерною ознакою першої стадії є безболісний твердий шанкр (один або кілька) в районі статевих органів.

Часто супроводжується збільшенням лімфатичних вузлів. Є системним захворюванням (збудник вражає загальні функції організму). Вкрай небезпечне захворювання. При відсутності адекватної терапії є незворотнім уражаються внутрішні органи, і справа може завершитися летальним результатом.

Гонорея. Збудник також потрапляє в організм виключно при статевому контакті будь-якої форми. Виявляється через кілька днів після зараження. Характеризується смердючими і рясними виділеннями, різкими болями і печінням в уретрі і мошонці. Якщо запустити, з’являються проблеми з потенцією, розвивається вторинне безпліддя, що дуже погано піддається лікуванню.

Трихомоніаз. Інфекція бактеріальної природи вражає уретру і сечівник. Часто протікає без яскравих симптомів. Чоловік може відчувати дискомфорт при сечовипусканні, незначний свербіж.

Хламідіоз. У перші дні бактеріальна інфекція протікає непомітно. Перші ознаки з’являються через 3-4 тижні. Чоловік відчуває дискомфорт в мошонці, різь при сечовипусканні. Виділення збільшуються незначно або залишаються в нормі. Якщо не лікувати, запалення переходить на яєчка, простату і внутрішні репродуктивні органи. У хронічній стадії призводить до еректильної дисфункції, знижує фертильність (здатність до зачаття) обох партнерів.

Генітальний герпес. Вірусна патологія, спричинена ВПЛ. Виявляється дрібними висипаннями, виразками і прищиками на статевих органах. Повне лікування неможливо: один раз потрапивши в організм, вірус залишається з пацієнтом на все життя. Однак правильно підібрана терапія знижує активність і навіть блокує життєдіяльність вірусу.

5 симптомів до встановлення точного діагнозу, що мають насторожити

Більшість чоловіків приходять на прийом з вираженою симптоматикою конкретної патології, дискомфортом в репродуктивних органах, загальним нездужанням. Однак є 5 загальних проявів, характерних для багатьох ЗПСШ на ранніх стадіях захворювань.

Висипання на статевих органах

Виразки, гнійники, шанкри, висип. Виявляються на мошонці, статевому члені, в паху, внутрішньої поверхні стегон, в районі ануса. Висипання можуть бути болючими чи ні, блискучими або матовими, дрібними і великими, великими і поодинокими. Варіантів маса – вони залежать від конкретної патології. Симптом лякаючий, вимагає негайного звернення до фахівця.

Виділення

З великою часткою ймовірності сигналізують про проникнення збудника інфекції в організм гнійні виділення, жовтувато-зелені або коричневі. Їх супроводжує неприємний (часто смердючий) запах. Збільшення прозоро-слизових виділень з уретри також має насторожити.

Сверблячка в області статевих органів, дискомфорт під час сексу

Нестерпно свербить, пече слизова уретрального каналу, область мошонки. При значному інфікуванні також вражається і область промежини. Ці відчуття посилюються при інтимних відносинах, сам контакт протікає болісно. Можуть з’явитися проблеми з потенцією, зниження лібідо.

Збільшені лімфовузли

На початкових стадіях збільшуються пахові лімфовузли. При прогресуванні захворювання, перехід патології в хронічну стадію зміни зачіпають і інші лімфовузли.

Проблеми з сечовипусканням

«Класика жанру» при багатьох ЗПСШ. Виявляється тріадою ознак або якимось одним симптомом:

  • часті позиви в туалет;
  • сечовипускання йде болісно і важко;
  • відчуття неповного випорожнення сечового міхура.

Часто супроводжується прозорими виділеннями. Якщо на цих стадіях відвідати уролога, лікування пройде швидше, а візити в клініку для оточення простіше обґрунтувати іншими приводами.

Місцеві прояви супроводжуються загальними системними відхиленнями. З’являється субфебрильна температура (37,1-37,5 градусів) без простудних ознак, що тянучі відчуття в попереку, загальна слабкість, дратівливість.

Специфіка чоловічого організму така, що багато ЗПСШ довгий час протікають безсимптомно або змазано. Навіть у настільки грізних венеричних захворювань як сифіліс і гонорея інкубаційний період триваліше, ніж у жінок.

Що робити при виявленні симптомів

Йти до лікаря – єдино правильне для чоловіка рішення. Приблизний план обстеження:

  • загальний огляд і збір анамнезу;
  • здача аналізів на ЗПСШ (загальна кров, ІФА-дослідження крові, ПЛР, сеча, мазки);
  • бактеріоскопія – проводиться для встановлення типу збудника та його чутливості до фармацевтичних препаратів.

Пройти діагностичний процедури з наступним підбором індивідуального лікування ви можете в нашому медцентрі «Діамед-експрес». Записуйтеся на прийом уролога за телефонами (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58.

Дізнатися більше про розділ Урологія, Сексопатологія, Андрологія