Телефоны
Мова:
 • Українська
 • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Еректильна дисфункція: діагностика та лікування

Еректильна дисфункція – причина сильного психологічного дискомфорту у чоловіків. Це порушення створює серйозні перешкоди у інтимній сфері, призводить до негараздів у особистому житті, знижує самооцінку, заважає зачаттю дитини. Така проблема потребує негайного вирішення, адже з часом вона посилюється. Варто звернутися до компетентного та уважного лікаря-уролога (андролога), щоб пройти діагностику, визначити причини і отримати ефективну медичну допомогу

Симптоми та причини еректильної дисфункції

Про еректильну дисфункцію кажуть, якщо у чоловіка не настає ерекція, або вона є нестійкою, і це позбавляє можливості нормального перебігу статевого акту. Раніше такий стан називали імпотенцією, але тепер цей термін вважається некоректним.

Еректильна дисфункція проявляється у тому, що:

 1. Статевий орган не набуває належного об’єму та положення для здійснення статевого акту;
 2. Чоловік відчуває дискомфорт під час інтимної близькості;
 3. Не розвивається статеве збудження;
 4. Еякуляція відбувається передчасно.

Симптоми еректильної дисфункції проявляються раптово або розвиваються поступово, коли порушення стає більш вираженим з кожним наступним статевим актом.

Розрізняють дві основні групи причин розвитку еректильної дисфункції. До першої належать органічні – ті, які пов’язані із порушенням гормонального фону, серцево-судинними захворюваннями, віковими змінами і т.д. Друга включає суто психологічні причини, коли фізично чоловік здоровий. Поширеними причинами порушення ерекції є:

 • Зниження рівня чоловічих статевих гормонів;
 • Атеросклероз кавернозних артерій (часто розвивається на фоні тютюнопаління);
 • Цукровий діабет;
 • Травми;
 • Урологічні захворювання;
 • Інсульт;
 • Ураження мозкових центрів, відповідальних за керування статевою поведінкою;
 • Пережитий статевий акт, який супроводжувався болісними відчуттями;
 • Тривале утримання від статевих актів;
 • Невроз;
 • Стрес;
 • Депресія;
 • Неправильне харчування;
 • Надмірна вага тіла;
 • Дефіцит сну;
 • Зловживання алкоголем, наркоманія;
 • Прийом деяких лікарських препаратів (у тому числі – гормональних і тих, які пригнічують діяльність нервової системи).

Схильність до еректильної дисфункції збільшується з віком, але поширеність цієї проблеми у сучасному світі зростає навіть серед молодих чоловіків. Справжній масштаб важко оцінити, адже у багатьох випадках пацієнти відчувають психологічний дискомфорт і не бажають обговорювати це порушення з лікарями. Але варто розуміти, що тільки професійна медична допомога може повернути радість повноцінного життя, а бездіяльність або спроби самолікування можуть призвести до непоправних наслідків.

Чи виліковна еректильна дисфункція?

Деякі серйозні проблеми зі здоров’ям призводять до розвитку стійкої еректильної дисфункції. Але визначити точно, чи можна повернути здатність до повноцінного інтимного життя у вашому випадку, можливо тільки при зверненні до лікаря (уролога, андролога). Він опитує пацієнта, щоб з’ясувати можливі причини виникнення проблеми, уточнює наявність хронічних захворювань, перенесених травм і призначає обстеження. Воно може включати:

 1. УЗД органів малого тазу, калитки, простати;
 2. УЗД з доплерографією судин статевого члена;
 3. Аналізи крові для визначення рівня гормонів;
 4. Загальний та біохімічний аналізи крові;
 5. Інші дослідження – при наявності відповідних показань.

Діагностика та лікування еректильної дисфункції у Києві

Якщо у вас виникли проблеми в інтимній сфері і ви підозрюєте у себе наявність еректильної дисфункції, зверніться до медичного центру “Діамед-Експрес”, де гарантується уважне та делікатне ставлення до кожного пацієнта. Наш досвідчений уролог з’ясує можливі причини розладу і призначить необхідні дослідження, щоб точно встановити діагноз. Пройти УЗД і здати лабораторні тести можна безпосередньо у нашому центрі, щоб не втрачати час. Висока точність діагностики гарантується, завдяки застосуванню точного сучасного обладнання та проведення аналізів у надійній лабораторії.

Ви можете цілком довіритися нашому спеціалісту. Щоб встановити точну причину порушення ерекції та мати можливість усунути цю проблему, радимо правдиво відповідати на питання лікаря і суворо дотримуватися його рекомендацій. Для лікування захворювань, які викликають еректильну дисфункцію, можуть призначатися:

 1. Прийом гормональних препаратів, інших лікарських засобів – відповідно до встановленого діагнозу;
 2. Дотримання дієти;
 3. Масаж та інші процедури;
 4. У деяких випадках рекомендується проведення хірургічного втручання.

У медичному центрі “Діамед-Експрес” можна проконсультуватися з лікарями інших спеціальностей (ендокринолог, кардіолог). Також ми можемо порадити, до яких спеціалістів вам варто звернутися для лікування виявлених порушень, щоб отримати якісну медичну допомогу (наприклад, при психогенній еректильній дисфункції).

Записатися на прийом до уролога, щоб зробити перший крок до усунення еректильної дисфункції, можна за телефоном або за допомогою форми запису на нашому сайті.

Дізнатися більше про розділ Урологія, Сексопатологія, Андрологія