Телефоны
Мова:
 • Українська
 • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Лікування простатиту

Простатит – дуже поширене захворювання у чоловіків, при якому відбувається запалення передміхурової залози. Незважаючи на неприємні симптоми та небезпечність хвороби, у багатьох випадках пацієнти звертаються до лікаря не відразу, а вже на занедбаних стадіях розвитку патології, коли вона переходить у хронічну форму. Пройти діагностику та ефективне лікування простатиту без психологічного дискомфорту можна у медичному центрі “Діамед-Експрес” у Києві. Своєчасне звернення до компетентного спеціаліста допоможе уникнути таких ускладнень, як безпліддя, порушення статевої функції, розвиток доброякісних та злоякісних новоутворень у передміхуровій залозі

Причини і симптоми простатиту

Основною причиною запалення передміхурової залози є інфекційний процес у її тканинах. Розвитку та розмноженню патогенних мікроорганізмів у простаті сприяють:

 • Статеві інфекції;
 • Наявність запальних процесів у інших органах;
 • Малорухливий спосіб життя, який викликає застійні процеси в органах малого тазу;
 • Переохолодження;
 • Тривала відсутність статевих актів або, навпаки, надмірно активне статеве життя (особливо, з частою зміною партнерів);
 • Порушення гормонального фону, у тому числі – при неправильному застосуванні гормональних препаратів;
 • Наявність цукрового діабету;
 • Травми в області паху.

Оскільки простата анатомічно і функціонально пов’язана і з сечовидільною, і зі статевою системою, її запалення викликає порушення у роботі всіх цих органів. При гострому простатиті з’являються наступні симптоми:

 1. Біль у паховій області, який поширюється у поперек;
 2. Болісні, ріжучі відчуття при сечовипусканні;
 3. Виділення з уретри;
 4. Поява домішок крові у сечі;
 5. Порушення сечовипускання через стискання сечовипускного каналу;
 6. Підвищення температури тіла;
 7. Погіршення загального самопочуття через інтоксикацію організму.

Якщо пацієнт не звертається до уролога, щоб лікувати простатит, або застосовує методи самолікування, хвороба переходить у хронічну форму. Симптоми захворювання слабшають і проявляються періодично, після чого настає полегшення. Але запальний процес продовжує прогресувати і може поширюватися на будь-які інші органи, знижувати якість сперми та викликати безпліддя. Порушується статева функція, з’являються проблеми з ерекцією, а під час еякуляції відчувається біль та дискомфорт. Уражені тканини залози іноді починають розростатися, виникає гіперплазія простати (аденома), яка є доброякісним утворенням, але збільшує ризик розвитку злоякісної пухлини.

Діагностика простатиту

Простатит лікує уролог, при зверненні пацієнта із симптомами запалення передміхурової залози лікар призначає ряд обстежень. Проводиться пальцеве ректальне обстеження залози, УЗД простати. Також необхідні наступні аналізи:

 1. Загальний аналіз сечі;
 2. Бактеріологічне дослідження сечі;
 3. Клінічний аналіз крові;
 4. Дослідження секрету простати;
 5. Аналізи на наявність інфекцій.

Лікування простатиту у Києві

Лікар-уролог медичного центру “Діамед-Експрес” призначить вам необхідні аналізи, щоб комплексно оцінити стан і поставити точний діагноз. Всі діагностичні процедури спеціаліст проводить, проявляючи максимальну делікатність та обережність. Далі буде призначене лікування простатиту, яке залежить від стадії розвитку хвороби, наявності ускладнень та супутніх захворювань. Застосовуються протизапальні засоби, антибактеріальні або противірусні препарати, підібрані на основі результатів досліджень. Може призначатися масаж простати, який підвищує ефективність медикаментозного лікування.

Подбайте про збереження чоловічого здоров’я – запишіться на прийом до уролога у медичному центрі “Діамед-Експрес” у Києві на Оболоні. У нашому центрі можна пройти УЗД простати, калитки, органів малого тазу з використанням високоточного обладнання, здати необхідні лабораторні аналізи. Запис проводиться за телефоном, а також за допомогою заявки на нашому сайті

Дізнатися більше про розділ Урологія, Сексопатологія, Андрологія