Телефоны
Мова:
 • Українська
 • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Обстеження при хронічному простатиті

Запалення простати доставляє чимало проблем чоловікам. Ця хвороба не тільки викликає низку неприємних симптомів, але й часто переходить у хронічну форму, при якій чергуються загострення та тимчасові покращення стану. Якщо у пацієнта є симптоми такого захворювання, лікар-уролог обов’язково направляє на обстеження при хронічному простатиті, які дозволяють проаналізувати поточний стан передміхурової залози і призначити ефективне лікування.

Аксентьєв Андрій Віталійович – уролог, андролог, лікар УЗД

Симптоми хронічного простатиту

Якщо ви помітили у себе ці симптоми, але ще не зверталися по допомогу до лікаря, вам варто записатися на прийом до уролога, адже таким чином може проявлятися хронічний простатит:

 1. Біль у промежині, який може поширюватися на область крижі, поперек;
 2. Порушення сечовипускання, ускладнене виділення сечі, що супроводжується болем та дискомфортом;
 3. Біль під час еякуляції та після статевого акту;
 4. Порушення статевої функції;
 5. Слабкість, підвищення температури тіла, нудота, головний біль.

При хронічному простатиті симптоми зазвичай проявляються менш інтенсивно, ніж при гострому. Через це пацієнт може вважати, що хвороба поступово минає. Проте патологічний процес може тривати роками, викликаючи ускладнення. Зокрема, вони стосуються інтимної сфери, що викликає додатковий психологічний дискомфорт.

Обстеження при хронічному простатиті

У жодному разі не можна ігнорувати вищезазначені симптоми. Вони можуть виникати не тільки при простатиті, але й при доброякісних або злоякісних пухлинах простати. Крім того, простатит може супроводжувати аденому та рак передміхурової залози і навіть збільшує ризик їх розвитку. Всі ці патології не діагностуються без допомоги лікаря та несуть загрозу для здоров’я. Якщо у вас вже діагностований хронічний простатит, до лікаря-уролога слід звертатися періодично для того, щоб відстежувати перебіг патологічного процесу та проходити курси лікування.

Для виявлення хронічного простатиту та моніторингу стану пацієнта можуть призначатися наступні обстеження:

 1. УЗД простати – проводиться для оцінки структури органу, допомагає визначити ознаки та ступінь запального процесу, перевірити наявність каменів у передміхуровій залозі, які можуть утворитися внаслідок простатиту, а також виявити новоутворення.
 2. Аналіз крові на маркер PSA (простатспецифічний антиген). Підвищення рівня цього фермента спостерігається при різних захворюваннях передміхурової залози, включаючи пухлинні. При хронічному простатиті зміни цього показника дозволяють відстежити погіршення стану простати та покращення внаслідок ефективного лікування.
 3. Аналіз секрету передміхурової залози. Дозволяє оцінити функцію простати, визначити зміни складу секрету, які відбуваються через запалення, перевірити наявність інфекції.
 4. Урогенітальний мазок на мікрофлору, аналізи на статеві інфекції – проводяться для визначення збудників інфекції, що викликала запалення передміхурової залози.
 5. Загальний та біохімічний аналізи крові, аналіз сечі – призначаються для визначення запального процесу та його вираженості, дозволяють виявити ознаки супутніх захворювань та ускладнень.

Як лікувати хронічний простатит?

На це питання може відповісти тільки лікар-уролог, який проаналізує результати виконаних обстежень. Для лікування можуть застосовуватися антибактеріальні, протизапальні засоби, імуномодулятори, лікувальні процедури – масаж простати. Схема лікування простатиту підбирається індивідуально. У більшості випадків пацієнти лікуються амбулаторно, госпіталізація необхідна у тяжких випадках, із занедбаними формами захворювання. При гнійно-запальному процесі у передміхуровій залозі та при утворенні абсцесів показане хірургічне лікування.

У Києві досвідчений уролог зі стажем роботи більше 20 років, лікар вищої кваліфікаційної категорії веде прийом у медичному центрі “Діамед-Експрес”. Спеціаліст одночасно є лікарем УЗД, тому пацієнт може розраховувати на проведення високоточної комплексної діагностики. Для УЗ-дослідження у нас використовується сучасне обладнання, яке допомагає швидко та безпечно отримувати інформацію, необхідну для встановлення правильного діагнозу.

Незважаючи на “незручність” проблеми хронічного простатиту, діагностика та лікування пацієнтів у “Діамед-Експрес” відбуваються у максимально комфортній атмосфері. Завдяки делікатному ставленню лікаря-уролога та забезпеченню конфіденційності особистої інформації, можна спокійно зосередитися на піклуванні про власне здоров’я.

У нас можна здати урогенітальний мазок, біоматеріал для мікроскопічного, бактеріологічного дослідження секрету передміхурової залози. У центрі працює лабораторія, у якій виконуються аналізи на рівень маркеру PSA, тести на різні види інфекцій та багато інших досліджень.

Якщо ви вже зверталися до лікаря в іншому медичному закладі, бажаєте знати другу думку щодо результатів обстежень та призначеного лікування гострого або хронічного простатиту, наш лікар-уролог також зможе вам допомогти.

Записатися на консультацію до уролога у медичному центрі “Діамед-Експрес” на Оболоні можна за телефоном або на сторінці сайту за допомогою форми запису.

Дізнатися більше про розділ Урологія, Сексопатологія, Андрологія