Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Передчасна еякуляція – критерії та причини

Еякуляція – складний процес, заснований на принципі нервового рефлексу від рецепторів, які розташовані на шкірі статевого члена, через спинний мозок до центральної нервової системи, де є центри, що відповідають за статевий потяг і емоції.

Передчасна еякуляція (також називається передчасне сім’явиверження) є поширеною статевою дисфункцією в загальній популяції чоловіків і стосується пацієнтів різного віку. Швидке сім’явиверження зустрічається у молодих людей, які недосвідчені в сексуальному відношенні.

Вважається, що ця проблема присутня в разі еякуляції до 1 хвилини від початку статевого акту. Проблема передчасної еякуляції полягає в тому, що сперма швидко еякулює в піхву незабаром після початку статевого акту. Є час латентного періоду від початку статевого акту до моменту сім’явиверження. Час менше хвилини є певним критерієм для діагностики передчасної еякуляції, «сіра» зона – це період від однієї хвилини до 90 секунд.

Хоча немає достатніх даних для правильного визначення причин захворювання, є повідомлення про високу сексуальну тривожність у чоловіків з передчасною еякуляцією і генетичною схильністю (змінена чутливість до рецепторів серотоніну в центральній нервовій системі). Екологічні зміни, стреси, урбанізація і високий темп життя також можуть впливати на розвиток цієї проблеми. Лікування для продовження статевого акту включає психотерапію  і використання фармакотерапії. В даний час відзначений прогрес в лікуванні завдяки застосуванню препарату проти передчасної еякуляції – дапоксетину.

Якщо вас турбує проблема передчасної еякуляції, необхідно звернутися до лікаря. Діагностику та лікування ви можете пройти в нашому медцентрі, записавшись за телефонами: (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58.

Передчасна еякуляція – у молодих чоловіків і після 40 років

На загальну думку, неконтрольована еякуляція турбує від 4 до 39 відсотків чоловіків. Визначення ВООЗ визначає передчасну еякуляцію як постійну еякуляцію після мінімальної стимуляції перед статевим актом, або незабаром після проникнення, над якою пацієнт практично не має контролю, що призводить до відсутності сексуального задоволення у партнера. Ця складна проблема може торкнутися будь-якого чоловіка з активним статевим життям і не повинна бути пов’язана з неправильними емоційними відносинами з його партнером. Тому передчасна еякуляція в молодому віці у пацієнтів, які тільки починають статеве життя, може бути такою ж поширеною, як проблеми з еякуляцією у чоловіків старше 40 років.

Чоловіки з передчасною еякуляцією мають низький рівень сексуального задоволення в порівнянні зі здоровим населенням. Епідеміологічні дослідження вказують на 31% сексуально задоволених чоловіків з даною проблемою в порівнянні з контрольною групою, де це значення становить 89%. Чоловіки з передчасною еякуляцією під час опитування висловили думку, що сексуальне задоволення партнера для них так само важливо, як і їх власне.

Передчасна еякуляція – причини

Причини неконтрольованої еякуляції є як прості, так і більш складні. У деяких чоловіків занадто швидка еякуляція пов’язана з безпліддям, гіперактивністю або сексуальним нетерпінням. Історично, спроби пояснити чому еякуляція відбувається занадто рано, грунтувалися на біологічних і психологічних теоріях. Більшість запропонованих теорій мають абстрактний характер. Психологічні припущення включають в себе наслідки раннього сексуального досвіду, частоту сексуальної активності.

Біологічне пояснення включає еволюційні теорії, гіперчутливість статевого члена, порушення трансмітерів центральної нервової системи і зміни чутливості до рецепторів серотоніну, а також зміни рівня статевих гормонів. В даний час також висувається біохімічне пояснення. Біологічна мінливість серотонінових рецепторів була доведена – як вроджена, так і набута у людей з високим рівнем сексуальної тривожності.

Які захворювання можуть викликати передчасне сім’явиверження?

Тривожні психічні розлади можуть бути пов’язані також і з проблемами з ерекцією і передчасною еякуляцією. Буває, що еякуляція утруднена або настає передчасно в разі співіснування органічних захворювань, таких як:

  • простатит,
  • діабет 2 типу,
  • гіпертиреоз,
  • атеросклероз кровоносних судин з порушенням кровотоку при синдромі Леріша.

Причинний зв’язок – це пошкодження нервів і кровоносних судин, що виникає в цих умовах, а також еректильна дисфункція. Чоловіки з коротким часом ерекції поспішають вступити в статевий зв’язок і можуть відповісти передчасною еякуляцією.

Дізнатися більше про розділ Урологія, Сексопатологія, Андрологія