Телефоны

Профілактика захворювань, що передаються статевим шляхом: як уникнути неприємностей?

ЗПЗШ

Як чоловікам, так і жінкам дуже важливо знати про профілактику захворювань, що передаються статевим шляхом: як уникнути неприємностей? Нескладні правила, наведені у цій статті, можуть захистити вас від небезпечних статевих (венеричних) інфекцій. А лікарі медичного центру “Діамед-Експрес” у Києві на Оболоні завжди готові надати вам індивідуальні консультації, і при виникненні проблем – провести комплексну діагностику та лікування за допомогою сучасних методів. Ціни на послуги нашого центру, акції та вигідні пропозиції допоможуть вам піклуватися про своє здоров’я без зайвих грошових витрат.

Венеричні захворювання — що потрібно знати

Венеричні захворювання — це хвороби, які передаються статевим шляхом. Крім цього способу зараження, ці інфекції можуть передаватися контактно-побутовим шляхом, через кров при медичних маніпуляціях або від матері до дитини під час вагітності, пологів. До таких хвороб належать сифіліс, мікоплазмоз, уреаплазмоз, хламідіоз, гонорея, генітальний герпес, вірус папіломи людини, трихомоніаз, ВІЛ-інфекція та деякі інші інфекційні захворювання.

Статеві інфекції супроводжуються симптомами, що викликають фізичний, психологічний дискомфорт, негативно впливають на інтимне життя, створюють загрозу для статевого партнера. Вони здатні призводити до розвитку безпліддя, загрожують здоров’ю інших систем органів та організму у цілому, і навіть — життю. Якщо вірусні чи бактеріальні статеві інфекції розвиваються у вагітної жінки, можливий викидень, передчасні пологи, у дитини можуть виникнути вроджені вади розвитку.

Симптоми венеричних захворювань у чоловіків і жінок

Можуть проявлятися наступні симптоми венеричних захворювань:

  1. Свербіж і виділення зі статевих шляхів;
  2. Біль в області геніталій, внизу живота;
  3. Дискомфорт під час статевого акту;
  4. Висипання на геніталіях, утворення ерозій, виразок;
  5. Болісне сечовипускання у чоловіків та жінок;
  6. Розлади менструального циклу у жінок;
  7. Еректильна дисфункція у чоловіків;
  8. Безпліддя.

ІПСШ без симптомів — прихована загроза

У деяких випадках венеричні захворювання у чоловіків та жінок розвиваються без помітних симптомів. Це небезпечна ситуація, наслідком якої може стати розвиток серйозних ускладнень (адже пацієнт про хворобу не знає та не лікує її), а також зараження статевого партнера, у деяких випадках — інших людей, які знаходяться у тісному контакті.

Інкубаційний період венеричних захворювань

Інкубаційний період венеричних захворювань — це період між зараженням людини та проявом перших симптомів. Він може тривати від кількох днів до кількох місяців. Не маючи симптомів хвороби, пацієнт може інфікувати інших людей.

Корисно знати! Безсимптомні носії хламідій складають приблизно 50% пацієнтів-чоловіків із хламідійною інфекцією та близько 70-80% жінок, заражених цим збудником хвороби.

Діагностика та препарати від ЗПСШ

Якщо ви бажаєте перевірити у себе наявність ІПСШ без симптомів (наприклад, після незахищеного сексу) або при виникненні ознак хвороби, зверніться по допомогу до гінеколога або уролога медичного центру “Діамед-Експрес”. Ви зможете пройти у нас огляд лікаря та всі необхідні дослідження для встановлення точного діагнозу.

Аналізи: мазок, ПЛР, кров на антитіла

При підозрі на венеричні захворювання у жінок та чоловіків необхідно здати урогенітальний мазок для бактеріологічного дослідження та деякі інші аналізи. Зокрема високою точністю відрізняються ПЛР-тести та ІФА, які допомагають встановлювати вид збудника хвороби навіть у складних клінічних випадках. Швидко перевірити наявність хвороб допомагають експрес-тести на ЗПСШ. За потреби проводяться інші обстеження: УЗ-діагностика, кольпоскопія у жінок тощо.

Коли призначають антибіотики та противірусні засоби

Правильно обрати препарати від ЗПСШ можна лише після точного встановлення збудника хвороби. При вірусних ІПСШ призначаються противірусні засоби, при бактеріальних — антибактеріальні препарати, при чому необхідно встановити чутливість збудника до різних видів антибіотиків та застосовувати саме ті, що є ефективними у даному випадку. Особливо складно лікувати так звані мікст-інфекції, коли у людини одночасно розвивається кілька інфекційних хвороб. Лікарі медичного центру “Діамед-Експрес” мають багаторічний досвід успішної боротьби і з такими важкими випадками.

Важливо! Самостійний вибір та прийом препаратів проти венеричних захворювань може призвести до ускладнень, які потім складно вилікувати навіть лікарям. Зокрема, застосування неправильно підібраних антибактеріальних засобів робить збудників хвороби нечутливими до лікування, і боротьба з такою інфекцією надалі буде тривалою і важкою.

Не втрачайте часу, якщо вас хвилює профілактика, діагностика та лікування венеричних захворювань – запишіться вже зараз на консультацію до лікаря медичного центру “Діамед-Експрес”. Запис проводиться за допомогою онлайн-форми, у чаті на сайті або за телефоном.

Профілактика венеричних захворювань

Для зниження ризику зараження венеричними інфекціями важливо дотримуватися таких рекомендацій:

  1. Уникнення статевих актів з партнерами, у здоров’ї яких ви сумніваєтеся;
  2. Використання бар’єрних засобів контрацепції – презервативів (слід пам’ятати, що вони не можуть повністю захистити від зараження, а інші контрацептиви взагалі не захищають від інфікування, зокрема сперміциди можуть додатково підвищувати ризик, тому що здатні знижувати природні захисні властивості слизової оболонки статевих органів); 
  3. Дотримання правил особистої гігієни, використання лише індивідуальних гігієнічних засобів, губок для тіла, рушників;
  4. Для попередження подальшого розповсюдження інфекцій – інформування сексуальних партнерів про діагноз;
  5. Вакцинація проти вірусу папіломи людини, яку ви можете пройти у “Діамед-Експрес”;
  6. Профілактичні огляди та консультації дерматовенеролога, гінеколога, уролога – всі ці лікарі готові проконсультувати вас у нашому центрі.

Часті питання

Як перевіритись на статеві хвороби?

Потрібно записатися на прийом до лікаря медичного центру “Діамед-Експрес” на Оболоні, пройти огляд та дослідження, які призначить спеціаліст.

Як зрозуміти, що є захворювання статевих органів?

Можуть виникати такі симптоми, як свербіж, почервоніння та висипки на статевих органах, виділення зі статевих шляхів, біль під час статевого акту, сечовипускання. Але у деяких випадках такі хвороби розвиваються безсимптомно чи зі слабко вираженими симптомами.

Як виглядає запалення статевих органів?

При запаленні слизова оболонка статевих органів набрякає, червоніє, можуть виникати висипки, виразки, ерозії. Відчувається свербіж, біль, печіння.