Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Уретрит у чоловіків

Запалення сечовипускного каналу – уретрит – зустрічається у чоловіків та жінок. Це захворювання розвивається через зараження хвороботворними організмами при статевому акті, недотриманні правил особистої гігієни, при поширенні інфекції з інших вогнищ запалення (сечового міхура, нирок). Рідше воно виникає при алергічних реакціях на засоби контрацепції, травмах, опіках, механічному подразненні уретри при сечокам’яній хворобі або застосуванні катетерів. Хвороба супроводжується неприємними симптомами, негативно впливає на інтимне життя. Крім того, людина, хвора на інфекційний уретрит, стає переносником інфекції і може заражати свого статевого партнера. Без точної діагностики та лікування, а також при спробах самолікування патологія переходить у хронічну форму, яка лікується довше та складніше, викликає ускладнення.

Як проявляється уретрит у чоловіків

Визначити точний діагноз у домашніх умовах неможливо, але варто знати про симптоми уретриту у чоловіків, при яких потрібно терміново звернутися до лікаря-уролога:

  • Біль та печіння у статевому члені під час сечовипускання та еякуляції;
  • Виділення з уретри, у тому числі – з домішками гною, слизу, крові;
  • Злипання сечовипускного каналу, набряк навколо його отвору;
  • Підвищення температури тіла;
  • Часте сечовипускання, іноді – з ускладненням виділення сечі.

Можливий безсимптомний перебіг захворювання, тривалий інкубаційний період (від моменту зараження до прояву симптомів).

При відсутності лікування гострі прояви хвороби можуть зникнути, і вона переходить у хронічну форму, при якій спостерігаються періодичні загострення. Але навіть під час повного зникнення симптомів патогенні мікроорганізми продовжують чинити шкідливий вплив на органи сечостатевої системи, викликати послаблення імунітету. Можливе поширення запального процесу на сечовий міхур, простату, нирки та інші органи. У занедбаних випадках розвиваються розлади статевої функції, безпліддя.

Які обстеження необхідні при уретриті

Правильний перелік досліджень, які дійсно потрібні для точної діагностики уретриту, може призначити лише уролог після огляду пацієнта, опитування щодо можливих причин розвитку захворювання. Зазвичай, обстеження включає:

  1. Загальний аналіз сечі;
  2. Загальний аналіз крові;
  3. Мазок з уретри для виявлення хвороботворних мікроорганізмів;
  4. ПЛР-тести та інші спеціальні аналізи для точного визначення збудника хвороби;
  5. При необхідності призначається УЗД сечового міхура, простати, нирок.

Як лікують уретрит у чоловіків

Для ефективного усунення причин та симптомів уретриту у чоловіків потрібне комплексне лікування. Уролог призначає препарати для місцевого застосування (мазі, гелі), а також протизапальні засоби для внутрішнього застосування. У залежності від виду збудника хвороби, можуть призначатися антибактеріальні препарати, противірусні чи протигрибкові. Самостійно обирати лікарські засоби, змінювати курс призначеного лікування та не доводити його до кінця дуже небезпечно, це створює сприятливі умови для прогресування патології, появи ускладнень. При інфекційному уретриті одночасно з пацієнтом лікування має проходити його статевий партнер.

Діагностика та лікування уретриту у Києві

У медичному центрі “Діамед-Експрес” ви можете звернутися до компетентного уролога, який делікатно поставиться до вашої проблеми і надасть якісну медичну допомогу. Окрім консультацій лікаря, у нас можна пройти всі необхідні обстеження, здати аналізи, виконати різні види УЗД не тільки для діагностики уретриту, але й для виявлення його можливих ускладнень. Записатися на прийом до спеціаліста слід при появі перших симптомів хвороби. Якщо прояви патології з’явилися давно, і ви не наважувалися звернутися до уролога раніше, зробіть це зараз, щоб уникнути подальшого погіршення стану. Запис на прийом проводиться за телефоном та за допомогою заявки на нашому сайті.

Дізнатися більше про розділ Урологія, Сексопатологія, Андрологія