Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

УЗД передміхурової залози

Передміхурова залоза є частиною статевої системи чоловіків і відповідає за утворення секрету, який входить до складу сперми. З іншого боку, анатомічно вона тісно пов’язана із сечовим міхуром. Тому патологічні зміни простати (запальні процеси, збільшення розміру, поява новоутворень) впливають і на статеву функцію чоловіків, і на процес сечовиділення. Такі хвороби викликають фізичний та психологічний дискомфорт та знижують якість життя. При найперших ознаках захворювань слід звертатися за допомогою до лікаря, щоб уникнути ускладнень. Швидко та безболісно провести точну діагностику допоможе УЗД передміхурової залози, у Києві це обстеження проводиться у медичному центрі “Діамед-Експрес”.

Показання і протипоказання для УЗД простати

УЗД передміхурової залози може проводитися з метою профілактики або при появі ознак захворювань органу. Для ретельного контролю над станом здоров’я чоловікам варто проходити це обстеження щорічно після досягнення 35-річного віку, коли ризик появи таких хвороб зростає, адже саме рання діагностика дозволяє вчасно призначити пацієнту ефективне лікування і попередити розвиток ускладнень. Якомога скоріше слід провести дослідження при виникненні наступних симптомів:

  1. Біль внизу живота;
  2. Часті позиви до сечовипускання, неповне випорожнення сечового міхура;
  3. Виділення сечі тонким або переривчастим струменем, іноді – з домішками крові;
  4. Поява виділень з уретри;
  5. Порушення ерекції і дискомфорт під час статевих актів;
  6. Проблеми з зачаттям дитини.

УЗД передміхурової залози також призначається, якщо у результатах інших обстежень виявляються ознаки захворювання цього органу. Завдяки відсутності шкідливого впливу на організм, ультразвукове дослідження можна повторювати багаторазово для контролю над станом пацієнта під час лікування. Це зручний метод для відстеження змін при хронічних хворобах.

Оцінюючи розмір та контури органу, особливості структури його тканин, лікар УЗД може розпізнати ознаки таких хвороб, як простатит, аденома та рак простати, камені передміхурової залози та інші.

У залежності від особливостей клінічного випадку, проводиться абдомінальне або трансректальне дослідження (тобто, датчик прикладається до нижньої частини живота або вводиться через задній прохід). Для абдомінального УЗД протипоказаннями є тільки значні ураження шкіри у досліджуваній області або алергія на контактний гель. Трансректальне УЗД не проводиться у період реабілітації після операцій на прямій чи товстій кишці, при гострій формі геморою, наявності тріщин анального отвору, а також при нетриманні сечі. У медичному центрі “Діамед-Експрес” лікар УЗД проведе обстеження делікатно та з урахуванням ваших індивідуальних особливостей, щоб уникнути появи ускладнень, фізичного та психологічного дискомфорту.

Підготовка до УЗД передміхурової залози

При направленні пацієнта на обстеження лікар розказує, як підготуватися до УЗД простати у даному випадку. За кілька днів до проведення дослідження слід уникати вживання будь-яких продуктів, які провокують метеоризм (бобові, солодощі, молоко, газовані та спиртні напої, свіжі фрукти та овочі у великій кількості). Абдомінальне обстеження проводиться при наповненому сечовому міхурі, тому попередньо потрібно випити близько 1 л негазованої води. Перед трансректальним УЗД передміхурової залози потрібно зробити очисну клізму.

У медичному центрі “Діамед-Експрес” можна пройти УЗД передміхурової залози та сечового міхура з визначенням об’єму залишкової сечі. Перед цим дослідженням також потрібно пити негазовану воду, щоб наповнився сечовий міхур. Лікар проводить перше обстеження, потім сечовий міхур слід спорожнити, після чого проводиться повторне дослідження – для оцінки об’єму сечі, яка залишилася.

УЗД передміхурової залози у Києві

У медичному центрі “Діамед-Експрес” УЗД передміхурової залози виконується з використанням апаратів експертного класу американського та японського виробництва (системи LOGIQ P9 та TOSHIBA APLIO XG). Завдяки цьому, можна виявити широкий спектр патологічних змін органу (розростання тканини – гіперплазію, новоутворення, вогнища запального процесу, порушення кровотоку тощо) навіть на ранньому етапі їх формування.

Зателефонуйте до нашого медичного центру, щоб пройти УЗД передміхурової залози по доступній ціні та у зручний час і проконсультуватися з лікарем-урологом вищої кваліфікаційної категорії. Також для запису можна натиснути кнопку “Записатися на прийом” на сторінці сайту.

Дізнатися більше про розділ Урологія, Сексопатологія, Андрологія