Телефоны
Мова:
 • Українська
 • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Виділення з уретри як ознака простатиту

Запалення «другого серця» чоловіка знаходиться в лідерах серед проблем чоловічої репродуктивної системи. Простатит протікає гостро або хронічно, вражає як молодих, так і літніх чоловіків. Болі в області мошонки / промежини, утруднене сечовипускання є майже класичними ознаками цього захворювання, але виділення пацієнтів можуть бентежити. Щоб не мучитися здогадками і підозрами, пройдіть діагностику на простатит в медцентрі «Діамед-експрес». Записатися можна за телефонами (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58.

Клінічна картина простатиту

Якщо говорити коротко, основне завдання простати у виробленні особливого секрету сперми для забезпечення життєдіяльності та високої рухливості сперматозоїдів. Ця анатомічна структура знаходиться під сечовим міхуром перед прямою кишкою, практично повністю оточуючи уретру.

Клініка захворювання пояснюється анатомічним розташуванням передміхурової залози, тому при запаленні тут же починає здавлювати сечовипускальний канал і частково пряму кишку. Лікарі розрізняють 3 стадії запального процесу, які об’єднані наступними симптомами:

 • тягнучий біль в ділянці нирок;
 • дискомфорт в кишечнику, диспепсичні явища або запори;
 • біль в промежині і тазовій області;
 • збої у функціонуванні сечовивідної системи.

Зверніть увагу. Поширеним супутником простатиту є прискорене сечовипускання на тлі неповного випорожнення сечового міхура. Сильні «туалетні позиви» турбують в нічний час, але сам процес ускладнений (слабка струмінь, доводиться тужитися). Присутній свербіж.

Гострий або хронічний

Про дебют захворювання в гострій формі можна здогадатися по інтенсивної болі в промежині і тазовій області. Патологія проявляється досить агресивно і змушує звернутися до лікаря. Виділень при гострому простатиті, як правило, не буває.

Примітно, що яскравий перебіг захворювання зустрічається рідко. Підступність хвороби в непомітному ураженні репродуктивної системи і поступовий перехід в хронічну форму. Тут уже підключаються капілярні застійні явища в малому тазу, розвиток набряків передміхурової залози, злущування епітелію, закупорка вивідних каналів.

Важливо. Хронічний простатит супроводжується масованим розмноженням бактеріальної флори. Цей фактор призводить до появи виділень з уретри.

Які виділення бувають при простатиті

Запалення супроводжують 4 види виділень, кожен з яких має свої особливості. Виділення відрізняються обсягом, консистенцією, прозорістю / каламутністю.

Простаторея

Клінічна картина – з уретри виділяється тягуча прозора рідина, представлена ​​в основному секретом передміхурової залози. При сексуальному збудженні простаторея природна. Відхилення від норми пов’язані з напругою м’язів малого тазу: актом дефекації, сечовипускання, підняттям важких предметів. Процес безболісний, однак відрізняється підвищеним обсягом виділень.

Нюанси:

 • при інфекційному простатиті і відсутності лікування виділення з часом набувають зеленуватий або жовтуватий відтінок і неприємний запах;
 • підвищення каламутності секрету свідчить про наявність сперматозоїдів і розвитку сперматореї.

Зрідка простаторея супроводжується печінням в уретрі. Через постійно розслаблений від запалення сфінктер уретри патогенна флора найчастіше проникає в сечовий міхур.

Сперматорея

Клінічна картина – з уретри виділяються білі виділення, найчастіше в ранковий або денний час. Якщо справа відбувається вранці – сперматорея нагадує помилкову еякуляцію. Викликати сперматорею запального генезу можуть і активні фізичні вправи, фізіотерапевтичний вплив (масаж простати).

Зверніть увагу. Характерна відмінність сперматореї від простатореї в підвищеній каламутності секрету і більш в’язкої консистенції. При запущеному простатиті є неприємний запах.

Гнійні виділення

Клініка налякає будь-якого чоловіка: з статевих шляхів виділяється жовто-зелений в’язкий секрет з характерним горіхово-гнильним запахом. У складі таких виділень:

 • лейкоцити;
 • уретральний слиз;
 • частинки епітелію;
 • бактеріальна флора.

Симптом супроводжує уповільнений простатит. Але якщо не звернутися до уролога своєчасно – процес приймає гострий характер. Тут уже підключаються виражений біль, підвищення температури, озноб. Зрідка в сечі з’являється домішки крові.

Гнійно-слизові виділення

Клініка виражається в появі в’язкого секрету кремово-жовтого відтінку з мутним вмістом з уретри. Виявляється на тлі інфекційного простатиту. У складі виділень:

 • гнійно-серозний ексудат;
 • слиз простати;
 • лейкоцитарні структури;
 • частинки епітелію.

Якщо у чоловіка з’являється хоч один симптом виділеннями, які описані вище, треба негайно проконсультуватися з лікарем-урологом. Своєчасне і правильно підібране лікування допоможе уникнути проблем з потенцією, усуне біль при сексуальних контактах, попередить і навіть усуне вторинне безпліддя.

Обстеження і запис на прийом

Оперативна і запланована діагностика простатиту проводиться в медичному центрі “Діамед-експрес”. До послуг пацієнтів сучасні методи обстеження:

 • УЗД-діагностика сечовивідної системи;
 • уродинамическое дослідження;
 • визначення залишкової сечі в сечовому міхурі;
 • дослідження секрету простати;
 • діагностика урогенітального інфікування;
 • визначення ступеня збільшення залози, консистенцію її структури (ректальне обстеження).

За результатами обстеження пропонується комплексне лікування. Запис на діагностику за телефонами (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58.

Дізнатися більше про розділ Урологія, Сексопатологія, Андрологія