Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Аднексит: що це таке і як лікується?

Серед гінекологічних захворювань аднексит є однією з найпоширеніших патологій. Це запалення придатків матки – яєчників та маткових труб, що супроводжується болем, вагінальними виділеннями та низкою інших симптомів, які нагадують велику кількість інших хвороб. Отже, визначити точний діагноз неможливо без допомоги досвідчених лікарів. А якщо не лікуватися зовсім або дотримуватися порад знайомих чи рекомендацій з інтернету, наслідки можуть бути дуже серйозними: від бурхливого гнійно-запального процесу до безпліддя чи настання позаматкової вагітності.

Чому виникає і як проявляється аднексит?

Запалення маткових труб та яєчників (аднексит, або сальпінгоофорит) відбувається через розвиток патогенних мікроорганізмів, які потрапляють сюди з піхви та матки або з інших інфікованих органів з током крові чи лімфи. Появі аднекситу сприяють:

  • Зараження статевими інфекціями;
  • Переохолодження;
  • Ускладнення після хірургічного лікування гінекологічних захворювань;
  • Недотримання правил інтимної гігієни;
  • Загальне ослаблення організму через стреси, перевтому, неповноцінне харчування.

При розвитку аднекситу жінка відчуває біль у нижній частині живота, який може посилюватися та слабшати, поширюватися на область попереку. Виникають виділення з піхви, у яких можуть з’являтися домішки гною. Загальний стан погіршується, можливе підвищення температури тіла, нудота, головний біль, дискомфорт при сечовипусканні, зміна регулярності та рясності менструацій. Під час статевих актів часто відчувається біль, внаслідок чого знижується якість інтимного життя.

Симптоми аднекситу не дозволяють відразу розпізнати цю хворобу, адже схожі порушення спостерігаються при розриві кісти яєчника або перекруті її ніжки, позаматковій вагітності, апендициті та різних інших захворюваннях.

При відсутності своєчасної професійної медичної допомоги розвивається хронічний аднексит з чергуванням періодів загострення та ремісії. У запалених тканинах продовжується розвиток інфекції, накопичується інфільтрат, внаслідок чого виникає гідросальпінкс (маткова труба заповнюється рідиною), з’являються спайки, періодично відбувається загострення симптомів. Функція яєчників з часом порушується, знижується прохідність маткових труб. Саме такі патологічні явища згодом стають перешкодою для успішного зачаття дитини або причиною для позаматкової вагітності, особливо якщо запалення відбувається в обох яєчниках (двобічний аднексит).

Діагностика аднекситу

При виникненні описаних симптомів потрібно звернутися до гінеколога. Лікар поставить запитання, щоб з’ясувати характер проявів хвороби та її можливі причини, проведе огляд на гінекологічному кріслі, бімануальне обстеження, візьме мазок для виявлення збудників інфекцій. Будуть призначені й інші дослідження: аналізи крові та сечі, УЗД органів малого тазу, гістеросальпінгографія для визначення прохідності маткових труб.

Лікування аднекситу

При лікуванні гострого та хронічного аднекситу обов’язково призначаються антибактеріальні, протизапальні препарати, можуть застосовуватися знеболювальні та заспокійливі засоби, якщо пацієнтка відчуває сильний біль. Крім препаратів для внутрішнього застосування призначаються засоби місцевої дії (вагінальні свічки).

При накопиченні рідини у маткових трубах може проводитися пункція, у важких випадках з ускладненнями виконується операція. При можливості застосовується лапароскопія, адже це більш щадний метод. Якщо через патологічний процес відбулися необоротні зміни, придатки матки видаляються (проводиться аднексектомія). Це радикальний метод, який значно знижує шанси на настання вагітності (при видаленні лише одного яєчника) або зовсім унеможливлює зачаття дитини (при видаленні придатків з обох боків). Тому так важливо вчасно приходити на консультацію відразу при виникненні симптомів сальпінгоофориту.

Куди звернутися для лікування аднекситу у Києві?

Якщо у вас з’явилися болісні відчуття, патологічні виділення та інші прояви, схожі на аднексит – не вдавайтеся до самолікування, а відразу запишіться на прийом до гінеколога. Фахівці з високим рівнем кваліфікації та багаторічним стажем працюють у медичному центрі “Діамед-Експрес”. Також у нас застосовується найсучасніше обладнання для УЗД, гістеросальпінгографії, відеокольпоскопії, якісно виконуються лабораторні аналізи. Тому ми забезпечуємо швидке і точне встановлення діагнозу, а також призначення оптимальних методів лікування.

Якщо у вас є показання для хірургічного втручання, ми надаємо рекомендації, до яких спеціалістів краще звернутися, щоб зробити операцію безпечно, з мінімальним ризиком ускладнень, які можуть вплинути на можливість зачаття дитини у майбутньому.

Записатися на консультацію до гінеколога та діагностику, дізнатися точну ціну послуг можна за телефоном. Також ви можете натиснути кнопку “Записатися на прийом” на сторінці сайту, щоб обрати зручний час для відвідування медичного центру “Діамед-Експрес”.

Дізнатися більше про розділ Гінекологія