Телефоны
Мова:
 • Українська
 • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Біопсія шийки матки

Розпізнати передраковий стан або наявність онкологічного захворювання дозволяють цитологічні та гістологічні дослідження. Для отримання біоматеріалу проводиться біопсія шийки матки – вилучення фрагменту тканин. Якщо цю процедуру виконує висококваліфікований спеціаліст, забезпечується висока точність результатів діагностики, а ризик появи ускладнень знижується до мінімуму. Звернутися до досвідченого гінеколога для виконання біопсії у Києві можна у медичному центрі “Діамед-Експрес”.

Показання

Взяття фрагменту шийки матки за допомогою біопсії дозволяє вивчити гістологічні або цитологічні особливості у лабораторних умовах та виявити ознаки злоякісного переродження клітин. Результати цього аналізу дуже важливі для встановлення остаточного діагнозу. Такий метод діагностики призначається при наявності:

 • Ектопії шийки матки (ерозії);
 • Дисплазії;
 • Міоми матки;
 • Ендоцервіциту;
 • Поліпів;
 • Кондилом.

Гінеколог може призначити біопсію шийки матки, якщо результати гінекологічного мазка, ПАП-тесту, відеокольпоскопії або інших обстежень вказують на можливість наявності злоякісного процесу.

Протипоказання

Біопсію шийки матки не можна проводити, якщо у пацієнтки спостерігаються ознаки запального процесу у репродуктивних органах, під час інфекційних захворювань з підвищенням температури тіла та при порушеннях зсідання крові. Процедура не виконується під час менструації (зазвичай, її планують на першу половину менструального циклу), а також на ранніх та пізніх термінах вагітності. У другому триместрі дослідження проводиться, якщо є така необхідність та немає протипоказань.

Як проводиться біопсія шийки матки

Підготовка до біопсії передбачає виконання ряду обстежень:

 1. Загального аналізу крові;
 2. Коагулограми;
 3. Аналізів крові на наявність статевих інфекцій, ВІЛ, гепатиту В та С, RW;
 4. Загального аналізу сечі;
 5. Гінекологічного мазка;
 6. ПАП-тесту;
 7. Відеокольпоскопії.

Пройти всі дослідження для попереднього обстеження можна у медичному центрі “Діамед-Експрес”.

Біопсія шийки матки проводиться кількома способами. Фрагмент тканин вилучається за допомогою спеціальних інструментів або для дослідження береться частина тканин, видалених при радіохвильовому лікуванні гінекологічних захворювань. Метод обирається з урахуванням особливостей клінічного випадку. Під час виконання процедури може застосовуватися місцева анестезія.

Після біопсії шийки матки можливі кров’янисті виділення, які проходять за кілька днів. Тривалість реабілітації залежить від виду процедури. До повного відновлення тканин потрібно уникати статевих актів, підняття важких предметів, купання у відкритих водоймах, відвідування сауни та лазні. Точний перелік рекомендацій пацієнтці надає гінеколог під час консультації.

Біопсія шийки матки у Києві

Зверніться до гінеколога у медичному центрі “Діамед-Експрес” на Оболоні, якщо у вас з’явилися симптоми захворювань: порушення менструального циклу, дискомфорт під час статевих актів, болі внизу живота. Не забувайте про щорічні профілактичні огляди. Частіше перевіряйте стан свого здоров’я, якщо у вас діагностовані хронічні гінекологічні хвороби або у ваших родичів були виявлені онкозахворювання.

У нашому центрі біопсія шийки матки проводиться за доступною ціною та за допомогою якісного обладнання. Завдяки високій компетентності гінекологів, ризик тривалого дискомфорту, кровотечі або інфікування під час процедури мінімізується, якщо пацієнтка дотримується всіх наданих рекомендацій. Записатися на прийом та уточнити вартість послуг можна за телефоном. Також ви можете залишити заявку для попереднього запису на нашому сайті.

Дізнатися більше про розділ Гінекологія