Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Часті питання про життя жінок після видалення матки

Завдяки надбанням сучасної медицини, навіть при серйозних гінекологічних захворюваннях у багатьох випадках вдається провести лікування шляхом органозберігаючих операцій. Але бувають ситуації, коли доводиться проводити видалення матки (екстирпацію, гістеректомію), іноді – разом з яєчниками. Звісно, це впливає на жіноче здоров’я і життя, тому у пацієнток виникає багато питань про можливі труднощі після такого хірургічного втручання. Спробуємо відповісти на найбільш поширені з них.

Що забороняється після видалення матки і яєчників?

Про реабілітацію після видалення матки вам обов’язково розповість лікар, що лікує вас. Приблизно протягом одного місяця потрібно утриматися від статевого життя, купання у відкритих водоймах та басейнах, а також фізичних навантажень. Помірна фізична активність необхідна для профілактики застою крові у судинах та утворення тромбів, але її рівень має визначатися індивідуально. Після операції не можна нехтувати прийомом препаратів, які порадить лікар, це антибактеріальні, протизапальні засоби, при необхідності – гормональні препарати.

Скільки живуть після видалення матки?

Відповідь на це питання залежить від того, за якими показаннями була проведена гістеректомія. Матка не є життєво важливим органом, тому її відсутність не вкорочує життя жінки. А своєчасне та якісне хірургічне лікування навіть покращує його якість, адже позбавляє від неприємних і небезпечних симптомів (наприклад, від тривалих та рясних кровотеч при міомі). Якщо матка була видалена через онкозахворювання, прогноз буде залежати від стадії хвороби, наявності чи відсутності метастазів (що раніше проведена операція, то краще).

Статеве життя після видалення матки з придатками

Коли видаляють матку, в плані анатомії нічого не змінюється щодо статевого життя, адже залишається піхва. Відсутність шийки матки партнер відчути не може. Що стосується відчуттів – зниження лібідо можливе, якщо були видалені й яєчники, адже у такому випадку змінюється гормональний фон. Для його корекції призначаються гормональні препарати. При збереженні придатків гістеректомія практично не впливає на якість статевого життя. Потрібно лише пам’ятати, що відразу після операції, упродовж 4-6 тижнів слід утримуватися від статевих актів, а при появі дискомфорту варто звернутися до гінеколога за консультацією.

Чи набирають вагу після видалення матки?

Вага тіла після видалення матки може змінюватися по-різному: залишається стабільною, зростає або зменшується. Якщо яєчники також були видалені, і баланс гормонів порушився, слід приділити особливу увагу раціону та фізичній активності. Лікарі радять дотримуватися здорового харчування, вживати їжу частіше, але невеликими порціями, не зловживати солодощами та випічкою.

Чи потрібно відвідувати гінеколога після операції видалення матки?

Після проведення хірургічного втручання потрібно обов’язково приходити на контрольні огляди до гінеколога, щоб тримати під контролем процес відновлення. Після проходження періоду реабілітації консультації слід проходити з таким інтервалом, який порадить лікар, що вас лікує. Як правило, при видаленні матки разом з придатками подальші огляди проводяться рідше, а при збереженні яєчників слід частіше проводити профілактичні перевірки, які допоможуть виявити можливі патологічні зміни.

Запис на консультацію гінеколога у Києві

Якщо вам була проведена гістеректомія, потрібно продовжувати піклуватися про жіноче здоров’я. Досвідчені та уважні лікарі медичного центру “Діамед-Експрес” допоможуть вам у цьому. У нас можна записатися на прийом до гінеколога-ендокринолога, який готовий надати ефективну допомогу, у тому числі, – якщо були видалені яєчники і ви потребуєте гормональної терапії. Медичний центр оснащений якісним діагностичним обладнанням, тут можна пройти УЗД органів малого тазу, здати лабораторні аналізи. Щоб записатися на прийом до лікаря, зателефонуйте нам або створіть заявку онлайн на сторінці нашого сайту.

Дізнатися більше про розділ Гінекологія