Телефоны
Мова:
 • Українська
 • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Чим загрожує ендометріоз?

Матка має внутрішню слизову оболонку – ендометрій, який відшаровується під час кожної менструації, а у випадку успішного запліднення у нього імплантується зародок. Іноді клітини ендометрію розташовуються у нетипових місцях – яєчниках, у м’язовій оболонці матки і навіть в інших органах – кишечнику, сечовому міхурі, легенях. Таке захворювання супроводжується дискомфортними відчуттями під час менструацій, може призводити до безпліддя та порушення функцій уражених органів. Точну діагностику та ефективне лікування ендометріозу у Києві проводять фахівці медичного центру “Діамед-Експрес”, важливо тільки вчасно звернутися за допомогою при появі симптомів.

Симптоми ендометріозу

Оскільки фрагменти ендометрію можуть потрапляти до різних органів, прояви захворювання розрізняються. При генітальному ендометріозі спостерігаються:

 1. Більш виражені болісні відчуття під час менструацій, подовження їх тривалості та рясності виділень (навіть з розвитком кровотеч);
 2. Поява незначних виділень за два-три дні до чергової менструації;
 3. Біль в області тазу
 4. Дискомфорт під час статевого акту;
 5. Складнощі із зачаттям дитини.

Якщо уражаються органи інших систем, у пацієнтки можуть відчуватися болі під час сечовипускання та випорожнення кишківника, кровохаркання. Під час менструацій у вогнищах розвитку захворювання виникають невеликі ділянки крововиливу, оскільки розташовані там клітини ендометрію також реагують на дію статевих гормонів, і це викликає запальний процес. При ендометріозі може спостерігатися анемія, адже жінка втрачає більше крові під час місячних.

Причини ендометріозу

Можливе існування багатьох причин розвитку ендометріозу, дослідження з цього приводу ще тривають. Припускають, що це захворювання може виникати через:

 • Вроджені аномалії розвитку репродуктивних органів;
 • Генетичні мутації;
 • Потрапляння менструальних виділень у черевну порожнину через порушення скорочень матки;
 • Гормональні розлади.

До факторів ризику належать порушення обміну речовин, імунних процесів. Розвитку хвороби можуть сприяти ожиріння, раніше проведене хірургічне лікування репродуктивних органів, через яке утворилися спайки, та використання гормональних контрацептивів.

Можливі наслідки захворювання

У багатьох випадках жінки не знають про наявність ендометріозу. Вони можуть вважати болісні відчуття при менструаціях нормальним явищем, а інші симптоми виражені не завжди. Але своєчасне звернення до лікаря дуже важливе, оскільки це захворювання може викликати безпліддя, загальне ослаблення організму через кровотечі. Воно знижує якість інтимного життя і негативно впливає на функції органів травлення, сечовиділення. Ця патологія здатна призводити до виникнення доброякісних новоутворень (кіст) і навіть підвищує ризик появи злоякісних процесів.

Діагностика та лікування ендометріозу у Києві

Якщо у вас спостерігаються вищевказані симптоми, ви не можете завагітніти, зверніться до гінеколога у медичному центрі “Діамед-Експрес”. Лікар проведе гінекологічний огляд, призначить необхідні види обстежень, серед яких – УЗД органів малого тазу, гістеросальпінгографія, відеокольпоскопія, лабораторні аналізи. Дослідження можна виконати у нашому центрі, що дозволить вам скоротити час на проведення діагностики і швидко розпочати лікування. Під час планування вагітності не забудьте про профілактичне обстеження, щоб перевірити наявність ендометріозу і при необхідності вилікувати його ще до зачаття, це дозволить уникнути ускладнень.

Лікування ендометріозу у багатьох випадках проводиться за допомогою медикаментозної терапії, зокрема – гормональних та протизапальних препаратів. Наш лікар призначить необхідні лікарські засоби, обираючи оптимальну тривалість курсу та дозування, щоб мінімізувати побічні ефекти та досягти кращого результату. За необхідності жінці може бути рекомендоване хірургічне лікування. Якщо патологія поширилася на інші системи органів, гінеколог підкаже вам, до якого лікаря варто звернутися для подальшого лікування.

Записатися на прийом до гінеколога на Оболоні у Києві можна за телефоном, вказаним на нашому сайті. Ціни на діагностику та лікування ендометріозу у медичному центрі “Діамед-Експрес” доступні широкому колу пацієнтів.

Дізнатися більше про розділ Гінекологія