Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский

Чому з’являються кров’янисті виділення у середині циклу?

Порушення менструального циклу викликають занепокоєння у жінок, і не дарма. Регулярність місячних та нормальне самопочуття під час критичних днів – важливі показники жіночого здоров’я. А будь-яке відхилення може свідчити про наявність захворювання, і діагностувати його можна лише завдяки комплексному обстеженню. Поява кров’янистих виділень у середині циклу також відноситься до явищ, які вказують на необхідність консультації з гінекологом.

Поширені причини кров’янистих виділень у середині циклу

Кров’янисті виділення між черговими місячними можуть розглядатися як варіант норми, якщо вони спостерігаються під час овуляції (у середині циклу), не супроводжуються іншими симптомами – болем, погіршенням самопочуття, їх кількість незначна, а тривалість не перевищує 2-3 днів. Але для появи таких виділень існує й низка серйозних причин, пов’язаних з гінекологічними хворобами:

  • Гормональні розлади (порушення балансу статевих гормонів або дисфункція щитоподібної залози);
  • Статеві інфекції;
  • Наявність доброякісних або злоякісних новоутворень у статевих органах;
  • Ендометріоз;
  • Ектопія шийки матки.

Кров’янисті виділення можуть з’явитися під час прийому гормональних препаратів, особливо при їх неправильному застосуванні (недотриманні рекомендацій щодо тривалості курсу або дозування). Крім того, можливе їх виникнення на фоні стресу або через травмування слизової оболонки піхви, шийки матки (наприклад, під час статевого акту).

Незначні кров’янисті виділення можливі також під час імплантації зародку у стінку матки при вагітності. Оскільки це відбувається на сьому або восьму добу після зачаття, жінка у цей час може ще не знати про те, що наступила вагітність. Більш рясні виділення виникають у випадку самовільного переривання вагітності.

Які симптоми мають насторожити?

Якщо дата наступної очікуваної менструації ще не настала, але з’явилися кров’янисті виділення, проконсультуватися з гінекологом потрібно у будь-якому випадку. Адже серед можливих причин є й небезпечні патології, і самостійно відрізнити їх не можна. Це порушення може супроводжуватися такими симптомами, як біль у животі, головний біль, слабкість, дискомфорт в області статевих органів, висипання, викликані статевими інфекціями. Особливо небезпечними є випадки, коли розвивається та посилюється кровотеча, відчувається слабкість, шкіра стає блідою. При таких симптомах потрібно викликати швидку медичну допомогу.

Діагностика

Якщо жінка звертається до гінеколога зі скаргою на наявність міжменструальних виділень, лікар проводить гінекологічний огляд, бімануальне обстеження, бере мазки для бактеріального посіву та на цитологію. Спеціаліст ставить низку питань про дату першої менструації, регулярність та рясність місячних, наявність хронічних хвороб, перенесені хвороби, вагітності, пологи, аборти, про контрацептиви, які ви застосовуєте. Ця інформація потрібна для з’ясування можливих причин порушення та встановлення діагнозу. Також можуть призначатися дослідження:

  1. УЗД органів малого тазу;
  2. ПЛР-аналізи на інфекції;
  3. Кольпоскопія;
  4. Загальний аналіз крові;
  5. Загальний аналіз сечі;
  6. Аналізи крові на гормони;
  7. Біопсія або інші обстеження.

Лікування

Оскільки виділення у середині циклу можуть з’являтися з різних причин, то й лікування може бути різним. На основі отриманих результатів діагностики лікар може призначити гормональну терапію, прийом антибактеріальних або противірусних препаратів, протизапальні засоби. При виявленні новоутворень розглядається можливість хірургічного лікування. Важливо дотримуватися рекомендацій лікарів та обов’язково повністю проходити лікувальний курс, щоб не допустити розвитку ускладнень, рецидиву або переходу хвороби у хронічну форму. Під час лікування та надалі слід вести календар менструацій, щоб точно знати тривалість та регулярність циклу і вчасно виявляти аномальні кров’янисті виділення.

До якого лікаря звернутися?

У медичному центрі “Діамед-Експрес” у Києві ви можете звернутися до гінеколога-ендокринолога, який діагностує та лікує не тільки захворювання статевої системи, але й розлади гормонального фону, пов’язані з репродуктивною сферою, завдяки чому забезпечується комплексний підхід до вирішення проблем зі здоров’ям. У нас можна зробити УЗД, відеокольпоскопію, біопсію, здати різні види аналізів. Наш центр оснащений сучасним обладнанням для малотравматичних хірургічних втручань – радіохвильової абляції, кріодеструкції.

Запишіться на прийом до гінеколога у медичному центрі “Діамед-Експрес” відразу після появи тривожних симптомів, щоб вчасно пройти лікування і вберегти себе від небезпечних наслідків захворювань. Запис проводиться за телефоном або за допомогою заявки на сторінці сайту.

Дізнатися більше про розділ Гінекологія