Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Діагностика міоми матки

Міома матки – доброякісне новоутворення жіночої статевої сфери. Запущена пухлина призводить до проблем із зачаттям, виношуванням плоду, запалення міоматозних вузлів і навколишніх тканин. Щоб виключити ускладнення, важливо вчасно поставити діагноз і підібрати ефективне лікування. Фахівці медичного центру «Діамед-експерсс» діагностують міому на ранніх стадіях, завдяки чому з’являється можливість безопераційної терапії. Запис на діагностику / лікування за телефонами (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58.

Що потрібно знати про міому

Патологія представлена ​​міоматозними вузлами різної величини. Вузли розрізняються розмірами, локалізацією, гістологічним походженням. Розміри утворень визначаються в тижнях (від 5-6 до 12). Найчастіше патологія виявляється на стінках і шийці внутрішньої порожнини матки. Утворення формуються з м’язової або сполучної тканини. До ризику розвитку міом схильні жінки у віці 35-50 років, хоча в останні роки патологія «помолодшала».

Чим небезпечна міома

У більшості випадків міоматозні вузли ніяк себе не проявляють. Вони виявляються тільки на профілактичних оглядах та при лікуванні інших патологій. Але якщо міома запущена або розвивається швидко, то жінку турбують:

  • прискорене сечовипускання;
  • рясні і тривалі місячні (іноді з виділеннями між циклами);
  • порушення циклу;
  • тягнуть болі в попереку, внизу живота;
  • маткові кровотечі;
  • втома, стомлюваність.

Коли міома досягає великих розмірів, жінка відзначає непропорційне збільшення живота без зміни інших параметрів тіла. Злоякісне переродження міоми – явище рідкісне, частіше пухлина залишається доброякісною (хоча проблем може доставити чимало). Однак для виключення онкопроцесу потрібно спостереження у гінеколога не рідше 1 разу на півроку.

Набагато частіше міома супроводжуються репродуктивними проблемами. Жінка не може завагітніти або вагітність закінчується викиднем. Рясні кровотечі призводять до тяжких анемій, а там і до проблем з кровотворенням недалеко.

Причини появи міоми

Щоб підібрати правильне лікування, важливо зрозуміти, які причини привели до доброякісного новоутворення. Найчастіше збої викликають:

  • гормональні порушення – причому не тільки скачки естрогенів, а й «перекоси» будь-яких гормонів, які не мають прямого відношення до жіночої статевої сфери;
  • збільшення маси тіла з великими відкладеннями вісцерального жиру – збільшення таких прошарків призводять до ендокринних порушень і застою крові в органах малого таза;
  • пологи/вагітності – погано як повна відсутність вагітностей, так і часті пологи (менше 2-х років перерви);
  • аборти – для розвитку невеликого вузлика досить навіть одного штучного переривання вагітності;
  • спадкова схильність.

Є дані, що доброякісні утворення виникають при нерегулярному статевому житті, хронічних запаленнях репродуктивних органів, тривалих стресах, захворюваннях обміну. Свою лепту вносять внутрішньоматкові контрацептиви старого покоління (ті ж спіралі), неправильно підібрані гормональні препарати.

Важливо. Наша практика показує, що репродуктивні проблеми можна усунути у 80-85% пацієнток, причому навіть в запущених ситуаціях. Оперативного втручання не варто лякатися. Гінекологи проводять втручання без косметичних рубців на тілі пацієнтки. Ви як і раніше зможете хизуватися в бікіні на пляжі.

Способи діагностики міоми матки

Ознаки міоми неспецифічні. Збої циклу, хворобливість і слабкість характерні для багатьох патологій (включаючи онкологію). Тому у діагностики два завдання: виключити злоякісний процес (перш за все рак яєчників і рак тіла матки), встановити форму і стадію міоми.

У медичному центрі “Діамед-Експрес” практикуються як прості і надійні методи первинного огляду, так і високотехнологічні методи обстеження. До послуг наших пацієнток наступне обстеження:

  • первинний огляд лікаря-гінеколога – вагінальний спосіб з ймовірністю 90-100% дозволяє виявити вузли, що розвиваються, патологічна матка буде горбиста, надмірно щільна і збільшена в розмірах;
  • УЗД – призначається для підтвердження даних гінекологічного дослідження, уточнення товщини ендометрія, розмірів міоматозних утворень, наявності гіперплазії, поліпів;
  • гістероскопія – оптичний прилад вводиться в матку трансвагінально через канал шийки для обстеження особливості міоми: локалізації вузлів, стану слизової стінок матки, отримання біоматеріалу;
  • МРТ, комп’ютерна томографія – лікар направляє на ці обстеження в разі запущеного процесу для диференціації міоми і злоякісних процесів, уточнення стадії і форми наявних патологій;
  • діагностичне вишкрібання – показано при будь-якій формі міоми для дослідження ендометрію і виключення онко-захворювання.

Крім прямої діагностики гінеколог призначає аналізи біологічних середовищ і рідин організму (кров, сеча), проводить функціональну діагностику (тиск, ЕГК в спокої і під навантаженнями, рентгенограми).

Не затягуйте з діагностикою

Вид терапії і обсяг можливої ​​операції безпосередньо залежать від своєчасного встановлення діагнозу. При ранній діагностиці шанси на органозберігаюче лікування наближаються до 90-95%. Тому завжди краще перестрахуватися і обстежитися зайвий раз, ніж посилити проблему.

Сучасний рівень медицини і технічне оснащення медцентру «Діамед-експрес» дозволяє зробити диференційований діагноз міоми матки на будь-якій стадії патології. Для запису на прийом не треба витрачати час на відвідування центру, досить набрати один з номерів:

  • (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58

Медичний реєстратор «Діамед-експрес» допоможе вибрати фахівця виходячи з проблеми і бажаного комплексу обстеження пацієнтки, забронює зручний час відвідування.

Дізнатися більше про розділ Гінекологія