Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Дискомфорт при сечовипусканні – причини, діагностика та лікування

Дискомфорт при сечовипусканні рано чи пізно виникає практично у кожної людини. Ці неприємні відчуття не тільки знижують якість життя, але й можуть бути ознакою серйозних захворювань, які при відсутності лікування або внаслідок самолікування можуть переходити у хронічну форму, викликати ускладнення. Час, який слід приділити діагностиці та лікуванню, нерідко втрачається через те, що ці патології відносяться до розряду “незручних тем”, з якими пацієнти не бажають звертатися до спеціаліста. Але висококваліфікований лікар-уролог може надати ефективну допомогу у вирішенні делікатних проблем, розуміючи стан пацієнта.

 

Найпоширеніші причини дискомфорту при сечовипусканні

Дискомфорт може проявлятися тим, що при сечовипусканні болить або пече в області сечовипускного каналу. Неприємні відчуття у жінок можуть виникати не лише у самій уретрі, але й при потраплянні сечі в область присінку піхви, якщо там спостерігається запалення та подразнення. Ці симптоми є неспецифічними, тобто, вони можуть бути ознакою не однієї певної хвороби, а цілої низки захворювань. До частих причин цього явища відносяться:

  1. Інфекційно-запальні процеси у сечовидільних органах (уретрит, цистит, баланопостит) та статеві інфекції, викликані різними збудниками (бактеріями, грибками, вірусами);
  2. Алергічні реакції на засоби для інтимної гігієни чи прання, застосовувані засоби контрацепції або білизну (особливо якщо вона занадто тісна або вироблена з не натуральних тканин);
  3. Недостатнє дотримання правил особистої гігієни;
  4. Наявність новоутворень у сечовидільних шляхах;
  5. Стриктура уретри (звуження просвіту);
  6. Запалення на фоні фімозу (звуження крайньої плоті у чоловіків);
  7. Потрапляння каменів або піску з нирок та сечового міхура при сечокам’яній хворобі;
  8. Вживання алкоголю, дуже гострих або кислих продуктів, компоненти яких у складі сечі подразнюють оболонку уретри.

Інші симптоми захворювання

При появі дискомфорту при сечовипусканні у жінок або чоловіків необхідно звертати увагу також на інші, супутні симптоми, які спостерігаються у цей час:

  • Підвищення температури тіла;
  • Біль внизу живота, у спині, який може поширюватися на верхню частину ніг;
  • Часте, ускладнене сечовипускання, витікання сечі слабким струменем, краплями, або надмірне розбризкування (при наявності стриктури, новоутворення чи каменю у сечовипускному каналі);
  • Затримка сечі, розвиток набряків;
  • Нетримання сечі, підтікання;
  • Зміна кольору сечі, або збільшення її каламутності, поява видимого осаду;
  • Поява виділень з уретри (гнійних, кров’янистих);
  • Наявність висипки, виразок, почервоніння зовнішніх статевих органів, набряклість їх тканин.
  • Слабкість.

Діагностика

Найкраще рішення проблеми при появі дискомфорту під час сечовипускання – це звернення до лікаря-уролога. На прийомі проводиться огляд та опитування щодо скарг на здоров’я, наявності хронічних захворювань, можливих факторів ризику виникнення хвороби (переохолодження, незахищені статеві акти, вживання певних видів їжі чи напоїв). Для з’ясування причини дискомфорту можуть бути призначені дослідження:

  • Загальний аналіз сечі;
  • Бактеріальний посів сечі;
  • Аналіз сечі за Нечипоренком;
  • Мазок з уретри на мікрофлору;
  • ПЛР-аналізи на наявність статевих інфекцій та інфекційних захворювань сечовидільних органів;
  • Загальний аналіз крові;
  • УЗД органів малого тазу, УЗД нирок.

При підозрі на наявність захворювань, які лікують лікарі іншого профілю, уролог направляє пацієнта на консультацію до відповідного спеціаліста (наприклад, до гінеколога).

Лікування

Вибір методів лікування залежатиме від встановленого діагнозу. При гострих та хронічних інфекційних хворобах, алергічних реакціях призначається медикаментозна терапія: антибактеріальні, протигрибкові, протизапальні, антигістамінні препарати – за показаннями. Якщо виявлені новоутворення, стриктури, ознаки фімозу або діагностована сечокам’яна хвороба, лікар може рекомендувати хірургічне втручання.

Крім того, під час лікування може знадобитися дотримання постільного режиму, дієти, утримання від вживання алкоголю, статевих актів. Рекомендується носити зручну білизну з натуральних тканин. Потрібно дотримуватися правил інтимної гігієни (у тому числі, правильно проводити гігієнічні процедури – під час підмивання жінкам слід наносити та змивати засоби тільки рухами спереду назад, щоб не сприяти занесенню бактерій з області заднього проходу до уретри та піхви).

Діагностика та лікування урологічних захворювань у Києві

У медичному центрі “Діамед-Експрес” на Оболоні у Києві ви можете звернутися за допомогою до досвідченого лікаря-уролога, який з розумінням поставиться до вашої проблеми. Для встановлення точного діагнозу у нас проводяться різні види УЗД на обладнанні експерт-класу, а також виконуються лабораторні аналізи. При перших ознаках дискомфорту при сечовипусканні, будь ласка, запишіться на консультацію за телефоном або за допомогою заявки на сайті.

Дізнатися більше про розділ Гінекологія