Часте питання майбутніх мам – що таке доплерографія під час вагітності і на якому терміні вона проводиться? Не варто хвилюватися, якщо вам призначили таку процедуру: це безболісне та абсолютно безпечне дослідження для пренатальної діагностики. Найголовніше – правильно обрати медичний центр для обстеження, оскільки від цього залежатиме точність діагностики. Пройти доплерографію на якісному апараті і отримати заключення від досвідченого лікаря-діагноста ви можете у медичному центрі “Діамед-Експрес” на Оболоні у Києві. У нас діагностика не тільки точна, але й доступна за ціною.
Доплерографія вагітних – це процедура, проведення якої для пацієнтки практично не відрізняється від звичайної ультразвукової діагностики. Однак у показаннях та принципі дії є певні відмінності.
Звичайне УЗД при вагітності дозволяє отримати зображення плоду, його органів, виміряти розміри, визначити точний термін гестації. Доплерографія – це особливий режим УЗ-дослідження, який показує рух крові по судинах.
На екрані різним кольором відображається кровоплин по судинах у напрямку до прикладеного до живота датчика та від нього. Лікар може визначити напрямок руху крові, його швидкість та інші параметри кровообігу. А отже, з’являється можливість оцінити кровопостачання органів плода, від якого залежить функціонування всього його організму. Адже у випадку зниження ефективності розвивається гіпоксія – кисневе голодування плода, недостатнє живлення клітин поживними речовинами. Під час внутрішньоутробного розвитку, коли закладаються та формуються всі органи, таке порушення може призводити до небезпечних наслідків. Також проводиться доплерографія матково-плацентарного кровотоку.
Таким чином, звичайне УЗД відображає анатомічні особливості плода, а користь УЗД доплера при вагітності полягає у тому, що можна дізнатися про порушення кровозабезпечення малюка і своєчасно вжити необхідних заходів, щоб вберегти здоров’я та життя дитини, а у деяких випадках – і здоров’я матері.
Корисно знати! Доплерометрія дозволяє виявити порушення кровообігу у плода навіть на ранніх стадіях патології, коли вона ще не встигла призвести до відхилень у розвитку організму, які можна побачити на звичайному УЗД.
Доплер УЗД при вагітності призначається, якщо:
Важливо! Оскільки під час доплерографії плода не створюється променевого навантаження на організм матері та дитини, це дослідження вважається цілком безпечним і може проводитися повторно стільки разів, скільки це потрібно для спостереження за станом малюка.
Пацієнтки, яким призначено доплер при вагітності, цікавляться: на якому терміні потрібно проходити таке обстеження. Вперше дослідження проводиться у період з 11 до 13 тижня – для визначення ризику розвитку прееклампсії. Далі оптимальними вважаються періоди з 20 по 24 тиждень, після 30 тижнів, а також з 34 по 36 тиждень вагітності, однак за наявності показань процедура може бути проведена й на інших термінах.
Як роблять доплер при вагітності? Процедура не відрізняється від звичайного УЗД, яке ви проходите у рамках акушерського спостереження. Пацієнтка лягає на кушетку, лікар змащує поверхню живота контактним гелем і прикладає датчик. Сигнали, які надходять від датчика, перетворюються на зображення на екрані. Спеціаліст виконує необхідні вимірювання, визначає важливі показники доплерометрії, досліджуючи:
У медичному центрі “Діамед-Експрес” доплерометрія при вагітності проводиться на сучасних ультразвукових системах від провідних світових виробників медичного обладнання. Завдяки цьому, досягається найвища точність діагностики і ретельний контроль стану плода. Інша важлива перевага доплерометрії для вагітних у нашому центрі – розшифровка результатів висококваліфікованими фахівцями. Під час інтерпретації лікар уважно враховує всі особливості визначених показників. Заключення видається максимально швидко – ви отримаєте його приблизно за 15 хвилин після процедури.
Якщо лікар призначив вам УЗД доплер при вагітності, звертайтеся до медичного центру “Діамед-Експрес” – ми проведемо дослідження у зручний для вас час, без черг, з максимальним комфортом. За потреби ви зможете проконсультуватися щодо результатів діагностики з нашим досвідченим гінекологом. Записатися на обстеження у нашому центрі можна за телефоном, за допомогою онлайн-заявки або у чаті на сайті.
Перед дослідженням кровопостачання плоду не потрібна особлива підготовка. Але рекомендується утриматися від вживання кофеїновмісних напоїв, від фізичних та психоемоційних навантажень, оскільки вони впливають на серцево-судинну систему і точність діагностики.
Почути серцебиття дитини можливо вже з 8 тижня вагітності. Однак доплерографія зазвичай проводиться на більш пізніх термінах.
Кровопостачання безпосередньо впливає на кисневе постачання плоду, тому при його порушеннях розвивається кисневе голодування. Для профілактики гіпоксії у дитини майбутній мамі потрібно повноцінно харчуватися, частіше гуляти на свіжому повітрі, вчасно лікувати анемію, яка часто розвивається під час вагітності. Також важливо відмовитися від шкідливих звичок та не використовувати лікарські препарати, які не призначав лікар.
Дослідження триває до 30 хвилин. Заключення можна отримати приблизно через 15 хвилин після завершення діагностики.