Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский

Гінеколог-ендокринолог – що за фахівець

Гінеколог-ендокринолог – це фахівець, який використовує в роботі знання анатомії, фізіології і патології жіночої репродуктивної системи і процесу вагітності, а також знання про органи і процеси, які відбуваються і в ендокринній системі, та її захворюваннях, що впливають на інтимне здоров’я жінки.

Спеціалізація гінеколога-ендокринолога вказує на те, що цей лікар має дві спеціалізації, завдяки яким він може лікувати жінок, що мають як гормональні, так і гінекологічні проблеми. Це дозволяє уникнути відвідин двох різних фахівців. Оскільки ендокринологія часто тісно пов’язана з гінекологією, знання з обох областей корисні при таких станах, як синдром полікістозних яєчників, порушення менструального циклу, порушення фертильності, порушення статевого дозрівання, онкологічні хвороби. Завдяки об’єднанням знань, гінеколог більш ретельно справляється з проблемами ендокринної системи. Оскільки жіночі статеві гормони, такі як естроген, прогестерон, релаксин тісно пов’язані з перебігом статевого циклу жінки, баланс між ними важливий. Такі розлади є причиною багатьох захворювань: зміни шкіри, поява прищів в дорослому віці, випадіння волосся, перепади настрою, проблеми зі сном, появі волосся на обличчі, втрата ваги, новоутвори в грудях, порушення менструального циклу, безпліддя, розвитку онкологічних процесів.

Слід також пам’ятати, що занадто високий рівень андрогенів (чоловічих статевих гормонів) може вказувати на синдром полікістозних яєчників, гіперпролактинемію або навіть ендометріоз.

Гінеколог-ендокринолог:

  • діагностує і лікує порушення репродуктивної системи у жінок (в тому числі виконує операції і поєднує гінекологічне лікування з терапією ендокринних розладів);
  • контролює перебіг вагітності, пологів та післяпологового періоду;
  • контролює гестаційний діабет;
  • контролює реабілітацію після гінекологічних операцій;
  • піклується про здоров’я ендокринологічних органів внутрішньої секреції жінки в кожен період її життя;
  • підбирає контрацептиви і проводить менопаузальну гормональну терапію;
  • спостерігає за парами, які лікують безпліддя і проходять процедури in vitro.

Якщо вам потрібна консультація гінеколога-ендокринолога, ви може отримати її в нашому медцентрі, записавшись за телефонами: (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58.

Коли слід звернутися до гінеколога-ендокринолога?

До цього фахівця звертаються, коли:

  • є скарги з боку репродуктивної системи, а також коли у нас є проблеми зі здоров’ям, викликані порушенням роботи залоз внутрішньої секреції, і це впливає на здоров’я статевої системи;
  • є проблеми із зачаттям або підозрюється безпліддя;
  • у вас проблематичні місячні або ви перебуваєте в період менопаузи;
  • ви приймаєте гормональні контрацептиви (особливо довгострокові) або проводите замісну гормональну терапію;
  • після гінекологічної операції виникають ускладнення або аномальні симптоми з боку репродуктивної системи: кровотеча поза менструаціями або при прийомі гормональних таблеток, виділення з піхви, свербіж, печіння;
  • жінка вагітна або просто планує вагітність, а також після пологів – особливо, якщо у неї діабет.

Як часто слід відвідувати гінеколога-ендокринолога?

Це індивідуальне питання, тому що, якщо жінка здорова і не планує вагітність, досить одного повторного відвідування в рік в поєднанні з цитологією. Відвідують гінеколога-ендокринолога щомісяця під час вагітності (або частіше, якщо є симптоми, що викликають занепокоєння у майбутньої мами). Також необхідно часто відвідувати лікаря в процесі підготовки до екстракорпорального запліднення. Частоту звернень він встановлює самостійно.

Як підготуватися до візиту до гінеколога-ендокринолога?

Ми беремо наявні у нас медичні записи (включаючи щоденник діабетика, якщо у вас діабет). Перед візитом потрібно ретельно вимити інтимну область і в разі необхідності видалити зайве волосся.

Гінеколог-ендокринолог – додаткова інформація

Для відвідування гінеколога-ендокринолога найкраще надіти вільну спідницю – буде зручніше користуватися гінекологічним кріслом і не буде відчуватися відчуття дискомфорту під час обстеження. Якщо планується ультразвукове дослідження, вам слід заздалегідь запитати, чи слід вам прийти з повним або порожнім сечовим міхуром.

Дізнатися більше про розділ Гінекологія