Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Гінекологічне УЗД

У гінекології УЗД широко використовується для точної та швидкої діагностики багатьох захворювань. На відміну від ряду інших методів обстеження, ультразвукове дослідження абсолютно безболісне. Воно не супроводжується шкідливим впливом на організм і може повторюватися протягом курсу лікування стільки разів, скільки це потрібно для ретельного контролю над станом здоров’я. У Києві на Оболоні гінекологічне УЗД проводиться у медичному центрі “Діамед-Експрес”, на обстеження можна записатися заздалегідь, обравши зручний для вас час.

Показання для гінекологічного УЗД

Завдяки тому, що УЗД є безпечним методом, його застосовують для профілактичного обстеження, яке варто проходити щороку кожній жінці. Також ультразвукове дослідження гінеколог призначає, якщо:

  1. Є симптоми гінекологічних захворювань (біль у нижній частині живота, зокрема – під час статевого акту, кровотечі, виділення різного кольору та консистенції, з домішками крові чи гною, порушення менструального циклу);
  2. Є підозри на наявність вроджених вад розвитку репродуктивних органів;
  3. Пацієнтка проходить курс лікування, і потрібно перевірити його ефективність;
  4. Жінка протягом тривалого часу не може завагітніти, потрібно перевірити функцію яєчників;
  5. Жінка планує вагітність, готується до ЕКЗ;
  6. Спостерігаються ознаки вагітності, необхідно перевірити наявність позаматкової вагітності;
  7. Потрібно підібрати оптимальний засіб контрацепції або перевірити положення встановленого внутрішньоматкового контрацептива.

Цей метод дозволяє діагностувати патології тіла та шийки матки, піхви, яєчників та маткових труб. З його допомогою виявляють запальні процеси, новоутворення (кісти, поліпи, злоякісні пухлини), гіперплазію ендометрію, ускладнення після пологів та абортів, наслідки травм.

У медичному центрі “Діамед-Експрес” проводиться трансабдомінальне обстеження, при якому датчик прикладається до нижньої частини живота, а також трансвагінальне, при якому датчик вводиться вагінально. Ці методи можуть застосовуватися окремо або послідовно, доповнюючи один одний. Крім того, наші спеціалісти проводять фолікулометрію – оцінку функції яєчників, для якої необхідно провести ряд вимірювань за допомогою УЗД, через певні проміжки часу.

Підготовка до гінекологічного УЗД

Якщо жінка попередньо звертається на консультацію до гінеколога, лікар підкаже, коли краще робити гінекологічне УЗД, адже його точність залежить від фази менструального циклу. У багатьох випадках оптимальним періодом є 5-7 день від початку циклу.

За 2-3 дні перед дослідженням рекомендується дотримуватися дієти, яка зменшує газоутворення (без вживання солодощів, випічки, великої кількості свіжих фруктів та овочів, молока, яєць). При метеоризмі лікар може призначити прийом препаратів, які усувають здуття живота. Перед трансабдомінальним обстеженням потрібно наповнити сечовий міхур – випити приблизно 1 л негазованої води.

Гінекологічне УЗД у Києві

Жінки часто відчувають психологічний дискомфорт і не проходять діагностику своєчасно. Але уважне та делікатне ставлення гінекологів медичного центру “Діамед-Експрес” допомагає пацієнткам проходити обстеження у максимально комфортним умовах. Висока якість використовуваного обладнання – ультразвукових систем експертного класу LOGIQ P9, Voluson E8 Expert, TOSHIBA APLIO XG – дозволяє точно визначати діагноз навіть на ранніх стадіях розвитку хвороби. Спеціаліст може виявляти не тільки відхилення у структурі репродуктивних органів, але й оцінювати особливості кровотоку у них.

Запишіться за телефоном, вказаним на нашому сайті, щоб зробити гінекологічне УЗД (трансвагінальне або трансабдомінальне), пройти фолікулометрію. Також у медичному центрі “Діамед-Експрес” можна проконсультуватися з висококваліфікованим лікарем-гінекологом і виконати ряд інших діагностичних та лікувальних процедур з використанням сучасного обладнання

Дізнатися більше про розділ Гінекологія