Телефоны
Мова:
 • Українська
 • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Гістеросальпінгографія

Якщо довго не вдається зачати дитину, жінці потрібно перевірити наявність порушень будови статевих органів. Коли у маткових трубах або порожнині матки є перешкоди для просування яйцеклітини, її зустрічі зі сперматозоїдом та імплантації плідного яйця, запліднення не відбувається або вагітність завершується викиднем. Для діагностики таких порушень і при підозрі на наявність новоутворень проводиться гістеросальпінгографія (ГСГ), яку у Києві виконують досвідчені фахівці медичного центру “Діамед-Експрес” на Оболоні.

Показання для ГСГ

Гістеросальпінгографію призначають, якщо з’являються підозри на наявність:

 • Аномалій будови матки (наявність перетинок, недорозвиненість, дворогість);
 • Непрохідності маткових труб;
 • Поліпів або міоми;
 • Аденоміозу.

Дослідження може проводитися перед процедурою стимуляції яєчників.

Протипоказання для ГСГ

Гістеросальпінгографію не можна проводити, якщо у пацієнтки є протипоказання для застосування цього методу:

 1. Вагітність (і підозра на її наявність);
 2. Запальні захворювання репродуктивних органів;
 3. Маткова кровотеча;
 4. Ознаки патологічних процесів в організмі у результатах аналізів крові або сечі;
 5. Тромбофлебіт;
 6. Гормональні порушення;
 7. Захворювання нирок, печінки, серця;
 8. Алергічні реакції на контрастну речовину

Як проводиться гістеросальпінгографія

У рамках підготовки до ГСГ необхідно пройти огляд гінеколога, здати гінекологічний мазок, аналізи крові (загальний та на інфекції). Упродовж тижня перед обстеженням не можна використовувати вагінальні свічки, мазі, користуватися тампонами, спринцюватися, а протягом двох останніх днів слід утриматися від статевих актів. Для отримання максимально точних результатів важливо правильно запланувати дату проведення ГСГ, лікар надає рекомендації з урахуванням фази циклу та мети обстеження.

Під час процедури пацієнтка знаходиться на оглядовому кріслі, лікар проводить обробку статевих шляхів антисептичним розчином, а потім застосовує місцеву анестезію, щоб жінка не відчувала дискомфорту. У порожнину матки вводиться контрастна речовина, після чого проводиться УЗД. Якщо ультразвукове дослідження показує, що введений препарат досягає яєчників, робиться висновок про наявність прохідності маткових труб. Також лікар оцінює контури внутрішньої порожнини матки, які стають добре помітними, завдяки застосуванню контрастної речовини. Гінеколог може побачити аномалії розвитку матки, перетинки, спайки, новоутворення.

Якщо під час процедури контрастна рідина не досягає яєчників, це вказує на непрохідність маткових труб через вроджені вади розвитку або набуті порушення (наприклад, спайки через хронічні запальні процеси або ускладнення після операцій).

Після процедури можливі незначні дискомфортні відчуття внизу живота та виділення з піхви (статеві органи будуть очищатися від контрастної речовини). Рекомендується не планувати вагітність у тому ж самому циклі, коли було проведене дослідження.

Гістеросальпінгографія у Києві

Якщо вас турбують симптоми гінекологічних захворювань і є підозри на наявність безпліддя, лікарі медичного центру “Діамед-Експрес” допоможуть з’ясувати причини порушень, щоб усунути їх. Наші спеціалісти забезпечують правильне і обережне проведення ГСГ, ретельно перевіряють стан репродуктивної системи за допомогою ультразвукової системи експертного класу. Попереднє обстеження перед гістеросальпінгографією також можна пройти у нашому центрі.

Звернутися до гінеколога вищої кваліфікаційної категорії, пройти гістеросальпінгографією за доступною ціною та уточнити інформацію про інші послуги центру можна за телефоном. Також ви можете заповнити форму запису на нашому сайті.

Дізнатися більше про розділ Гінекологія