Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский

Інтимна гігієна жінки – основні рекомендації та поширені помилки

Ретельне дотримання правил інтимної гігієни для жінок – це не тільки основа догляду за собою та можливість відчувати себе впевнено у будь-якій ситуації. Перш за все, це необхідна умова для збереження здоров’я. Читайте у нашій статті про найважливіші рекомендації від досвідчених лікарів-гінекологів медичного центру “Діамед-Експрес” у Києві, які допоможуть вам уникнути дискомфорту та захворювань.

Основні правила інтимної гігієни жінок

Наступні правила є актуальними для жінок будь-якого віку:

  1. Підмиватися потрібно 1-2 рази на день. Якщо робити це рідше, це призведе до активного розмноження бактерій, виникнення неприємного запаху, подразнення та дискомфорту. Але й часте підмивання не рекомендується, адже це заважає збереженню нормальної мікрофлори жіночих статевих органів.
  2. Рекомендується виконувати гігієнічні процедури після статевого акту.
  3. Правильно підмиватися потрібно, виконуючи рухи спереду назад. Якщо робити це у зворотному напрямку, бактерії із зони навколо анусу можуть бути занесені до вульви та піхви.
  4. Після гігієнічних процедур потрібно обережно просушити статеві органи окремим чистим рушником.
  5. Для інтимної гігієни потрібно застосовувати спеціальні гігієнічні засоби – від надійних виробників, без сильного запаху, з рН близько 4 (що відповідає кислій реакції середовища жіночих статевих шляхів). При появі алергічної реакції (свербіж, почервоніння, висипи на вульві) слід відмовитися від використання цього засобу та обрати інший.
  6. Білизну потрібно змінювати щоразу після прийняття душу. Вона має бути вироблена з натуральних тканин. Правильно обирайте розмір, адже надмірно тісна білизна зумовлює тертя, яке призводить до подразнення.
  7. Після сечовипускання бажано користуватися не туалетним папером, а м’якими паперовими серветками, виконуючи промакувальні рухи, без тертя. Після дефекації рух туалетного паперу має бути спрямований спереду назад, а якщо є можливість – можна підмитися для підтримання чистоти.

Жіноча гігієна під час менструації

Менструальні виділення мають специфічний запах та слугують сприятливим середовищем для розвитку бактерій. Тому підмиватися у критичні дні варто частіше, і щоразу змінювати гігієнічний засіб – прокладку, тампон (кожні 4-5 годин). Ванну приймати не рекомендується, слід замінити її на душ комфортної температури (гаряча вода посилює кровоплин та може спровокувати надмірно рясні кров’янисті виділення.

Гігієна жінок під час клімаксу та після менопаузи

Особливість цього періоду – зниження рівня естрогенів, що призводить до дискомфорту, зменшення кількості вагінальних виділень та відчуття сухості. Існують спеціальні засоби для інтимної гігієни, а також зволожуючі креми для догляду за інтимною зоною, які допомагають зменшити такі симптоми.

Інтимна гігієна вагітної жінки

Під час вагітності дотримання правил інтимної гігієни важливе не тільки для майбутньої мами, але й для плода. Порушення флори статевих шляхів створює ризики для здоров’я та розвитку дитини. Вагітним жінкам рекомендується приймати саме душ, а не ванну, та уникати дії високої температури, адже це може викликати скорочення матки.

Часті помилки жінок під час догляду за інтимною зоною

Ці дії можуть викликати у вас дискомфорт, порушення здорового складу флори або викликати алергічні реакції:

  1. Інтенсивне тертя під час підмивання, у тому числі – з використанням губки для тіла;
  2. Застосування мила чи гелю з підвищеним рівнем рН;
  3. Використання гігієнічних засобів з високим вмістом ароматизаторів або барвників, з антибактеріальними компонентами;
  4. Спринцювання. Для підтримання чистоти не потрібно спринцюватися, під час цієї процедури змивається здорова мікрофлора піхви, підвищується ризик проникнення патогенів до внутрішніх статевих органів та знижується ефективність природного захисту від інфекцій. Достатньо підмивання зовнішніх статевих органів.

Запишіться на консультацію до гінеколога

Дізнайтеся у висококваліфікованого гінеколога – чи правильно ви доглядаєте за інтимною зоною, та поставте питання, які вас цікавлять. Обов’язково запишіться на прийом до спеціаліста, якщо у вас виник дискомфорт (свербіж, почервоніння, неприємний запах та зміна кольору вагінальних виділень). Це може бути наслідком помилок у догляді, реакцією на засіб для інтимної гігієни, або ознакою гінекологічного захворювання, що можна точно визначити за допомогою професійної діагностики. Також наш гінеколог-ендокринолог допоможе вам підібрати засоби для усунення неприємних проявів під час клімаксу.

Крім того, не забувайте проходити щорічний профілактичний огляд у гінеколога! Це також невід’ємна частина піклування про власне здоров’я, адже багато гінекологічних захворювань протягом тривалого часу розвиваються безсимптомно, непомітно, а згодом викликають ускладнення, і тільки обстеження дозволяє розпізнати ці патології вчасно. При необхідності у нас можна пройти дослідження – УЗД органів малого тазу та відеокольпоскопію із застосуванням високоякісного обладнання, здати мазки на мікрофлору та для цитологічного аналізу, виконати різні аналізи крові, сечі.

Для запису на консультацію до гінеколога медичного центру “Діамед-Експрес” ви можете зателефонувати нам або заповнити онлайн-заявку на сторінці сайту.

Дізнатися більше про розділ Гінекологія