Як змінюється інтимне життя після видалення матки – що важливо знати жінці? Це питання має не тільки фізіологічний, але й психологічний аспект. Стрес через перенесену операцію та деякі помилки під час реабілітації можуть призвести до неприємних проблем. Уникнути їх можна лише завдяки якісному медичному супроводу та консультаціям досвідчених лікарів – гінеколога, сексолога. Звернутися до таких фахівців можна у медичному центрі “Діамед-Експрес” у Києві на Оболоні. Ми надаємо всебічну допомогу жінкам з різними порушеннями репродуктивного здоров’я і зберігаємо доступні ціни на весь спектр послуг.
Які будуть наслідки після видалення матки – залежить від виду проведеної операції. Якщо видаляється лише матка, жінка не може завагітніти, однак її яєчники продовжують працювати, виділяючи статеві гормони, а отже зберігається нормальний гормональний фон. У випадку, якщо яєчники теж видаляються, гормональний фон порушується, і може відновитися за рахунок прийому препаратів. Менопауза після гістеректомії може настати раніше. Статеве життя після операції протипоказане лише під час реабілітації, після чого воно відновлюється (якщо у пацієнтки для цього немає інших медичних протипоказань).
Незважаючи на побоювання жінок, статеве життя після видалення матки може практично не змінитися, а у деяких випадках – навіть дещо покращитися. Багато у чому ситуація залежить від ставлення самої жінки до цієї ситуації, а також підтримки близьких та медичного супроводу лікарів.
Проблеми можливі, у багатьох випадках – це психологічний дискомфорт через відсутність дітородного органу, фізичний дискомфорт через зміни анатомії статевих шляхів та гормонального фону. Однак, з іншого боку, усуваються негаразди, які до операції могли погіршувати якість інтимного життя:
Потрібно бути готовою до того, що відновлення сексуальної активності після гістеректомії буде відбуватися поступово. У перші місяці поновлення статевого життя лібідо буде знижене, і це нормально. Більш відчутним буде зниження сексуального потягу у жінок, у яких разом з маткою були видалені яєчники, оскільки у такому випадку порушується гормональний фон. Однак він нормалізується за кілька місяців, завдяки правильно призначеній замісній гормональній терапії. Відчуття оргазму без матки можливе, і зниження якості відчуттів, як правило – тимчасове.
Нормальному статевому життю після видалення матки з придатками може заважати сухість слизової оболонки піхви, яка розвивається через нестачу гормонів. Але й ця проблема має рішення: по-перше, замісна терапія естрогенами налагоджує стан репродуктивних органів, по-друге, у продажу є велика кількість змазок (лубрикантів), які можна використовувати під час статевого акту. Правильно обрати засіб можна, звернувшись за консультацією до сексолога у медичному центрі “Діамед-Експрес”.
Також важливо обирати комфортні пози після абдомінальної операції. Після видалення матки довжина піхви може бути недостатньою, внаслідок чого виникають болі в малому тазу під час статевого акту. Найбільш зручними позами будуть ті, при яких жінка сама контролює глибину проникнення (наприклад, поза вершниці). Допомогти у виборі оптимальної пози може досвідчений сексолог.
Корисно знати! Важливе значення мають довірливі стосунки зі статевим партнером, оскільки обговорення можливих проблем та їх спільне вирішення позитивно вплине на успішне відновлення інтимного життя після видалення матки.
Для відновлення після видалення матки у період реабілітації потрібно дотримуватися рекомендацій лікарів: хірурга, гінеколога, сексолога. Не можна піддаватися фізичним перевантаженням, перегріватися, купатися у басейнах та водоймах. Необхідна щадлива дієта для профілактики підвищеного газоутворення та закрепів. Рекомендується відмовитися від шкідливих звичок.
Якщо після видалення матки немає ускладнень, відновити статеве життя можна приблизно через 2 місяці, але тільки після консультації з гінекологом. За наявності ускладнень, за потреби продовження лікування, яке виключає інтимне життя, заборона на статеві акти триватиме довше.
Через видалення матки зміщуються органи малого таза, а зниження рівня естрогену при видаленні яєчників знижує еластичність м’язів та зв’язок. Такі зміни призводять до пролапсу органів малого таза, дискомфорту та нетримання сечі. Тому необхідне зміцнення м’язів тазового дна, перш за все – вправами Кегеля. Це нескладна гімнастика, під час якої потрібно напружувати та розслабляти м’язи (таким чином, як при спробах затримати сечовипускання).
Важливо! Щоденне повторення таких вправ – ефективна профілактика нетримання сечі, яке часто розвивається у жінок після пологів або з віком навіть без гістеректомії, а також воно дозвляє покращити якість статевого життя.
Відчутним для багатьох жінок є вплив стресу на сексуальну функцію, тому психологічна підтримка перед операцією та після гістеректомії дуже важлива. З одного боку, її надають близькі – члени родини, статевий партнер. З іншого боку, корисно звертатися до фахівців, які надають професійну допомогу, консультують з незрозумілих питань, щодо можливих проблем та шляхів їх вирішення. Надати таку допомогу для відновлення інтимного життя після видалення яєчників готові спеціалісти медичного центру “Діамед-Експрес”. Крім того, у нас можна проходити періодичні обстеження, щоб піклуватися про своє здоров’я після гістеректомії, робити УЗД органів малого таза на експерт-обладнанні, лабораторну діагностику (для визначення рівня естрогену, контролю рівня тестостерону в жінок після видалення яєчників тощо).
Якщо вас турбують питання зниження або підвищення лібідо після операції, якість статевого життя після гістеректомії, запишіться на консультацію до лікаря у “Діамед-Експрес”. Запис проводиться за телефоном, за допомогою онлайн-форми або у чаті на сайті.
Після видалення яєчників статевий потяг знижується через недостатність естрогенів в організмі. Але через деякий час він відновлюється за рахунок замісної гормональної терапії.
Так, без матки можна досягти оргазму. Якість відчуттів може бути зниженою після операції, але після реабілітації вона, як правило, покращується.
Після гістеректомії контрацепція спрямована не на попередження небажаної вагітності, а лише на профілактику зараження статевими інфекціями.