Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Як підготувати себе до вагітності важливі поради лікаря

Підготовка до зачаття дитини ‒ це дуже важливий етап у житті майбутніх батьків. Ви плануєте стати ними? Варто заздалегідь подбати про здоров’я дитини перед зачаттям. Лікарські поради допоможуть вам максимально підготувати жіночий організм до вагітності. Якщо у вас виникла потреба записатися на зустріч з фаховим гінекологом у медцентрі «Діамед-експрес», скористайтеся контактними телефонами рецепції (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58. Пам’ятайте, підготовку до вагітності варто починати принаймні за 3 місяці до запланованої дати зачаття

На початку варто перелаштувати себе на здоровий спосіб життя:

  • кинути палити;
  • відмовитися від вживання алкоголю;
  • займатися фізичними вправами;
  • подбати про правильне харчування.

Відмова від поганих звичок

Алкоголь може не тільки спричинити викидень на початку вагітності, але й значно нашкодити для  немовляти в утробі. Спиртні напої також негативно впливають на фертильність. Дослідження показують, що навіть незначна кількість спожитого алкоголю може порушити гормональний цикл жінки, а у чоловіків алкоголь призводить до порушення обміну вітаміну А, необхідного для правильної вироблення сперми. Застосування вказаних стимуляторів може серйозно знизити фертильність обох партнерів, а також збільшити ризик викидня, передчасних пологів, низької ваги при народженні та вроджених вад.

Фізичні вправи

Фізичні навантаження покращують загальну підготовленість жінки. Завдяки регулярним фізичним навантаженням, ви можете покращити фігуру і зміцнити м’язи живота, хребта і сідниць. Вправи допомагають підтримувати гарний стан, необхідний під час вагітності. Однією зі спортивних дисциплін, яка найчастіше рекомендується жінкам, які планують завагітніти, є плавання.

Спланувати раціон

Перш ніж жінка завагітніє, вона повинна звернути увагу на свою масу тіла. Як недостатня, так і зайва вага можуть спричинити репродуктивний дисбаланс. Засобом для цієї мети повинна бути розумно підібрана дієта, що забезпечує правильну кількість калорій і потрібну кількість вітамінів, мікро- та макроелементів. У раціоні слід уникати великої кількості солодощів і сильно оброблених продуктів:

  • фастфуд;
  • солоні закуски;
  • готові страви.

Натомість намагайтеся їсти цільну їжу, вживайте багато риби, овочів та фруктів, і дбайте про різноманітність та регулярність раціону (тобто їжте приблизно 5 разів на день). Пам’ятайте, що через ризик зараження паразитом, який викликає токсоплазмоз, не варто їсти сирі або недопечені яйця, м’ясо та рибу.

Повноцінний відпочинок та злагоджений сон

Відмовившись від шкідливих стимуляторів (кави та сигарет) і змінивши свій раціон, зверніть увагу на якість та кількість вашого відпочинку. Було б добре, якби це був регулярний, активний і бажано відпочинок на свіжому повітрі. Сон також є ключовою частиною цього процесу, тому намагайтеся спати близько 7-8 годин на день.

Клінічна підготовка до вагітності та здорового материнства

Дуже важливим елементом хорошої підготовки до вагітності є належний стан здоров’я майбутньої матері. Варто виявити, вилікувати або стабілізувати всі захворювання, які можуть впливати як на вагітність, так і на розвиток дитини, наприклад:

  • цукровий діабет,
  • гіпертонія,
  • гіпотиреоз.

Тому було б добре, якби ви відвідали медичний центр, в якому буде можливість здати базові тести:

  • цитологія (якщо вона не проводилася протягом останніх 6 місяців);
  • морфологія з групою крові та резус-фактором;
  • загальний аналіз сечі;
  • тести на токсоплазмоз та краснуху;
  • проби на ТТГ та глюкозу натще.

Крім того, у вас буде можливість поговорити про хвороби, які ви маєте зараз, та про захворювання (особливо генетичні), які характерні для родини. Під час візиту варто розповісти про перебіг попередніх вагітностей та пологів (якщо такі є), умови праці, а також про рівень вашого стресу, пов’язаного з роботою та життям.

Під час дострокового консультування ви також дізнаєтесь про необхідність доповнення фолієвої кислоти у відповідній дозі, щонайменше за 12 тижнів до планової вагітності та протягом усього періоду вагітності та годування груддю. Крім того, протягом цього часу варто приймати вітамін D.

Гінеколог порадить, яких препаратів слід особливо уникати при спробах зачати дитину ‒ це, наприклад, ретиноїди. Також варто подумати про виконання рекомендованих щеплень. Вони дозволять уникнути інфекційних захворювань та їх ускладнень, які можуть бути небезпечними не тільки для вас, а й для вашої дитини.

Дізнатися більше про розділ Гінекологія