Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Кістові утворення в молочних залозах виникають навіть у молодому віці

мастопатия киев

Кісти молочної залози ‒ це доброякісні утворення, які виникають внаслідок гормональних змін. Зазвичай жінка у жінок діагностують множинні прояви, адже поодинокі кісти зустрічаються набагато рідше. Подекуди невеликі утворення на грудях не проявляють жодних симптомів, але вони можуть викликати больові та інші дискомфортні відчуття.

Своєчасна діагностика фаховим мамологом кіст грудей у медцентрі «Діамед-експрес» допоможе розвіяти будь-які сумніви щодо наявності цієї проблеми. При потребі лікар призначить ефективне лікування, яке буде підібране за індивідуальною схемою. Телефони для запису на прийом до мамолога: : (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58.

Кісти молочної залози: причини утворення

Кісти дуже часто розпізнають саме в грудях жінок. Вони являють собою круглі або овальні утворення, наповнені рідиною. Найчастіші їх діагностують у пацієнток віком до 40 років, але насправді вони можуть з’являтися в будь-якому віці.

Кісти молочної залози викликані гормональними порушеннями менструального циклу тощо. Зміни епітелію порушує відтік серозної рідини і призводить до утворення нових структур, наповнених цією рідиною, тобто вузликів. Жінка помічає у себе болючість та невідповідність форми грудей.

Загальна симптоматика захворювання

Варто бити на сполох, якщо ви помітили на грудях будь-яку тверду шишку. Як правило, вона має:

  • гладку поверхню;
  • круглу форму, яка ковзає під пальцями;
  • чутливість на дотик.

Ці зміни не завжди викликають симптоми. Найчастіше жінку непокоїть біль у грудях та гіперчутливість перед початком менструального періоду. Великі кісти (макроцисти) можуть викликати постійний біль і відчуття тиску, оскільки в міру зростання навколишня паренхіма молочної залози може розтягуватися. Найчастіше кісти призводять до розростання епітеліальної тканини у вивідних протоках, розташованих у соску, що спричиняє труднощі з відтоком серозної рідини.

Як виявити кісту молочної залози: діагностика

Подібні зміни жінки помічають спершу впродовж самообстеження грудей. Але вузлики повинні бути потрібного розміру, щоб їх можна було розпізнати під час огляду молочної залози в домашніх умовах. Мікроцисти занадто малі, аби відчути їх на дотик пальцями. Лише фахівець здатен виявити їх, виконуючи спеціалізованого обстеження.

Лікар, оглядаючи груди при пальпації, тобто рукою, не в змозі відрізнити кісту від твердого ураження. Тому в кожному конкретному випадку після виявлення зміни молочної залози необхідно провести УЗД або мамографію, навіть біопсію, якщо діагностована зміна викликає підозру на онкологічне захворювання. Взяття зразка матеріалу з кісти після її попередньої пункції може принести значні уточнення у діагноз, а також надати можливість видалити рідину.

Як лікують проблему

Кіста не завжди потребує лікування. Зазвичай невеликі вузлики, які не викликають симптомів, не лікують, а залишають для спостереження. Особливо це стосується утворень внаслідок гормональних порушень. Ці типи кіст можна лікувати фармакологічними препаратами, які призначає мамолог.

Більші кісти, особливо хворобливі, піддаються декомпресії, яка полягає у виведенні рідини з їх порожнин. Така терапія може знизити тиск і біль. Втім, якщо рідина не викликає дискомфорту, то видаляти її немає потреби. Декомпресію проводять під час біопсії:

  • лікар здійснює прокол кісти голкою;
  • відбувається відсмоктування рідини, яка там залишається;
  • надалі її досліджують, щоб виключити наявність онкопроцесу.

На жаль, навіть після виведення рідини з кісти вона може з часом накопичуватися знову. Буває, що вузли у грудях потрібно видалити хірургічним шляхом. Особливо це стосується уражень, які після цитологічного дослідження виявляють можливість утворення раку.

Впродовж проходження терапії жінка повинна змінити деякі звички:

  1. Обмежити вживання стимуляторів, включаючи алкоголь, сигарети та каву.
  2. Зробити акцент на овочеву дієту в раціоні.
  3. Обмежити споживання червоного м’яса (яловичина та свинина).
  4. Уникати продуктів, що мають багато неприродних включень.

Незалежно від причини, кісту не можна недооцінювати, тому її відчуття вимагає якнайшвидшого контакту з фахівцем. Доброякісна дисплазія дуже впливає на дітородний потенціал жінки у період статевого дозрівання. Тому будь-які хворобливі прояви не можна ігнорувати.

Дізнатися більше про розділ Мамологія, Онкохірургія