Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Критерії вибору внутрішньоматкової спіралі – мідь або гормональні препарати

Внутрішньоматкова спіраль, це вид контрацептиву, при якому в організм жінки встановлюється спеціальний пристрій, що не допускає продовження вагітності. Вважається, що засіб відрізняється високою ефективністю до 99%. Так як метод по суті абортивний, його можна застосовувати навіть після незахищеного сексуального контакту відразу після інтимного зв’язку.

Спіралевидний стрижень кріпиться до стінок матки різними способами. Опори можуть бути кільцеподібної, Т-образної або Ф-подібної форми. Крім зовнішньої форми спіралі, вони відрізняються складом і принципом роботи.

Епохи розробки та основні принципи роботи спіралі

У різний час винаходили різні механізми роботи пристрою, і вони принципово відрізняються в залежності від покоління.

  • Хімічно інертні конструкції не впливають на організм за допомогою хімічних речовин. Це перше покоління протизаплідних засобів вважається архаїчним і в багатьох країнах вже просто заборонено. Відомо, що вони завдавали травми і були низькоефективними;
  • Наступна епоха породила хімічно активні спіралі з вмістом міді. Хімічні елементи впливають на склад слизової оболонки матки і її властивості, тому заважають вагітності. Так як діючий шар поступово розчиняється, елемент рекомендується видаляти через кожні три роки;
  • Гормональні засоби є гібридом звичайної спіралі і контрацептиву. За основу були взяті оральні препарати, які тепер містилися безпосередньо в матці. Це більш щадний варіант по відношенню до всього організму, так як діє тільки в зоні статевих органів, не спотворюючи хімічні процеси в інших частинах тіла.

Інертні спіралі сьогодні майже не використовують, а в країнах з розвиненою медициною їх взагалі забороняють. Пристрій травмував порожнину матки, що іноді викликало його відторгнення. Навіть у разі успішного встановлення ефективність його була незадовільною.

Пристрої другого покоління було протестовано на кроликах. Конструкція простіша в установці, в порівнянні з першим варіантом, має менше випадків відторгнення, краще переноситься і володіє більш високою ефективністю.

Третє покоління через гормональний вплив навіть покращує стан жіночого здоров’я. Так у жінок з дуже тривалими і рясними менструаціями налагоджується нормальна робота циклу. Також спостерігалося зниження запальних захворювань, по причині того, що гормон стабілізував роботу статевих органів. Речовина впливає на слизові оболонки порожнини матки, на маткові труби і ендометрій.

Основні протизаплідні внутрішньоматкові засоби сьогодні

Мідна внутрішньоматкова спіраль

У матці підтримується асептичне запалення завдяки тому, що пристрій містить мідь. Асептичне – це коли запальний процес викликаний не мікроорганізмами, а хімічним впливом, тобто по суті мова йде про місцеве отруєння живих тканин. Внаслідок цього склад цервікального слизу буде змінений, тому сперматозоїду складніше переміщатися в порожнині. Крім цього мідний елемент викликає утруднення для яйцеклітини в процесі проростання в стінці.

Гормональний пристрій

Спіраль з гормональним компонентом також впливає хімічно. Конструкція складається з полімеру, в якому розчинений прогестерон. Аналог гормону з організму людини заважає жінці завагітніти. В цьому полягає його регулювальна властивість. Він затримує імплантацію заплідненої клітини і проникнення сперматозоїда в яйцеклітину. У чутливому організмі він також пригнічує овуляцію.

Цікава інформація

У давнину самці верблюда закладали камінь в порожнину матки, щоб вона не завагітніла під час переходу по пустелі. Сьогодні ці інструменти набагато досконаліше. Незважаючи на їх ефективність існує чимало критики, що починається  як правило з етичних питань. Яйцеклітина все одно може запліднитися, але ембріон не може прикріпитися до стінки матки. По суті це абортивний засіб, що не підходить людям, які сповідують деякі релігійні конфесії.

Перед пацієнтками, які вирішуються встановити спіраль, стоїть питання – який вид вибрати. Інертні відразу не будемо розглядати, на користь мідних говорить їх більш доступна ціна. Її можливо видалити раніше п’яти років експлуатації і вагітність може наступити відразу після видалення. Гормональна ж має значно вищу вартість, і після її видалення не відразу вийде зачати дитину. Слизова повинна відновлюватися деякий час.

Але у мідного елемента є і мінуси – підвищена крововтрата при менструаціях. Та й ризик інфекційних розладів зростає, так як мідь впливає на метаболізм і імунітет у статевій системі. З цих причин у засобу багато протипоказань. Гормональна ж спіраль є лікувальним засобом для жінок з гормональним порушенням, так як компенсує цей стан. Побічна дія спостерігається вкрай рідко.

При зверненні до медичного центру «Діамед-експрес» наші фахівці допоможуть правильно підібрати кращий з можливих методів контрацепції. Записуйтеся на діагностику за телефонами (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58.

Дізнатися більше про розділ Гінекологія