м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 | Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану) |
"Мінська" | Сб 9:00 - 15:00 |
З цим гінекологічним захворюванням стикається кожна друга жінка, а виявляється воно найчастіше під час чергового огляду у гінеколога, оскільки в більшості випадків протікає безсимптомно. У деяких випадках ерозія може проявлятися виділеннями, повідомляти про себе больовими відчуттями під час статевого акту, також можуть виникнути симптоми тих захворювань, які стали причиною ерозії.
Матка – орган ( циліндрична порожнина наповнена слизом), який є каналом, що з’єднує піхву і матку. Слизова оболонка шийки матки складається з призматичного епітелію в каналі шийки матки і плоского шийка з боку піхви. Ерозія шийки матки – це утворення невеликих виразок на слизовій оболонці.
Фахівці виділяють два види ерозії: псевдоерозія і справжня ерозія . Перша буває у молодих жінок з високим рівнем естрогену в крові. Суть цього стану в тому, що призматичний епітелій виходить за межі каналу шийки матки. Друга – це ранка у вигляді червоної плями на світло- рожевій слизовій оболонці.
Запальні захворювання піхви: кольпіти, вагініти, молочниця, бактеріальний вагіноз .
Механічні пошкодження слизової оболонки шийки матки: аборти, пологи, необережний статевий акт.
ЗПСШ: трихомоніаз , урогенітальний хламідіоз, гонорея, генітальний герпес, папіломавірусна інфекція.
Гормональні порушення, в тому числі: зниження рівня естрогенів, підвищення естрадіолу та прогестрону можуть викликати розпушення маточного епітелію і утворення виразок .
Інші фактори ризику: ранній початок статевого життя , часта зміна статевих партнерів, порушення менструального циклу, зниження імунітету.
При підозрі на ерозію шийки матки лікар призначає лабораторні аналізи, основна мета яких оцінити глибину пошкоджень маткового епітелію.
Обстеження включає:
– цитологічне дослідження;
– біопсію (при підозрі на переродження клітин епітелію);
– мазок (для виявлення запалення).
Майже кожна жінка рано чи пізно стикається з діагнозом ерозія шийки матки. У більшості випадків ерозія не приносить особливого клопоту і хворобливих відчуттів, тому багато пацієнток не поспішають лікуватися, забуваючи, що з часом це захворювання може перерости в злоякісне. Тому гінекологи завжди б’ють тривогу, виявивши у жінки ерозію. А якщо пацієнтка ще й не народжувала, то проблем лікарям додається – після лікування стандартними методами на шийці матки залишаються рубці, втрачається її еластичність, що надалі може вплинути на життя жінки.
Але є безпечний спосіб лікування ерозії шийки матки , в тому числі і для пацієнток, які ще не народжували. Це радіохвильова терапія, при якій видаляються пошкоджені клітини, а здорові залишаються неушкодженими. кольпоскопію (апарат, який дозволяє розглянути шийку матки під багаторазовим збільшенням).
Переваги методу – відсутність больових відчуттів.
Фахівці МЦ «Діамед-експрес» для лікування ерозії шийки матки використовують технологію радіохвильової терапії за допомогою сучасного апарату.
Маніпуляції здійснюються з високою точністю, що робить мінімальним ризик пошкодження здорових клітин і сприяє швидкій регенерації.
Зводиться до нуля можливість занесення інфекції в рану, оскільки радіохвилі знищують будь-які небажані мікроорганізми. Крім цього, разом з «розрізом» відбувається коагуляція країв «розрізу», що перешкоджає попаданню мікробів. Радіохвильовий метод не залишає опіків, на відміну від лазерної методики та електроскальпелю.
Відсутні ускладнення «класичних » операцій – загноєння, запалення, набряки, рубці та інше. Апарат ФотекЕА 141М можна застосовувати в амбулаторних умовах. Звичайно, як і будь-яке інше лікування, радіохвильова терапія має свої протипоказання:
– кровотеча з статевих шляхів;
– запальні захворювання геніталій;
– інфекційні, не гінекологічні захворювання, які супроводжуються підвищеною температурою тіла;
– вагітність;
– психічні захворювання;
– цукровий діабет;
– знижена згущуваність крові.
Для всіх інших жінок цей метод лікування є найбільш ефективним та безпечним. Процедура досить швидка та безболісна – вона забирає всього 20-30 хвилин, не вимагає загального наркозу. Радіохвильове лікування проводиться в амбулаторних умовах під місцевим знеболюючим. Відразу ж після процедури можна повернутися до звичайного життя.