Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Лікування ерозії шийки матки

 

З цим гінекологічним захворюванням стикається кожна друга жінка, а виявляється воно найчастіше під час чергового огляду у гінеколога, оскільки в більшості випадків протікає безсимптомно. У деяких випадках ерозія може проявлятися виділеннями, повідомляти про себе больовими відчуттями під час статевого акту, також можуть виникнути симптоми тих захворювань, які стали причиною ерозії.

Що таке ерозія шийки матки

Матка – орган ( циліндрична порожнина наповнена слизом), який є каналом, що з’єднує піхву і матку. Слизова оболонка шийки матки складається з призматичного епітелію в каналі шийки матки і плоского шийка з боку піхви. Ерозія шийки матки – це утворення невеликих виразок на слизовій оболонці.

Фахівці виділяють два види ерозії: псевдоерозія і справжня ерозія . Перша буває у молодих жінок з високим рівнем естрогену в крові. Суть цього стану в тому, що призматичний епітелій виходить за межі каналу шийки матки. Друга – це ранка у вигляді червоної плями на світло- рожевій слизовій оболонці.

Причини виникнення

Запальні захворювання піхви: кольпіти, вагініти, молочниця, бактеріальний вагіноз .
Механічні пошкодження слизової оболонки шийки матки: аборти, пологи, необережний статевий акт.
ЗПСШ: трихомоніаз , урогенітальний хламідіоз, гонорея, генітальний герпес, папіломавірусна інфекція.
Гормональні порушення, в тому числі: зниження рівня естрогенів, підвищення естрадіолу та прогестрону можуть викликати розпушення маточного епітелію і утворення виразок .
Інші фактори ризику: ранній початок статевого життя , часта зміна статевих партнерів, порушення менструального циклу, зниження імунітету.

Обстеження

При підозрі на ерозію шийки матки лікар призначає лабораторні аналізи, основна мета яких оцінити глибину пошкоджень маткового епітелію.

Обстеження включає:

– цитологічне дослідження;
– біопсію (при підозрі на переродження клітин епітелію);
– мазок (для виявлення запалення).

 

Майже кожна жінка рано чи пізно стикається з діагнозом ерозія шийки матки. У більшості випадків ерозія не приносить особливого клопоту і хворобливих відчуттів, тому багато пацієнток не поспішають лікуватися, забуваючи, що з часом це захворювання може перерости в злоякісне. Тому гінекологи завжди б’ють тривогу, виявивши у жінки ерозію. А якщо пацієнтка ще й не народжувала, то проблем лікарям додається – після лікування стандартними методами на шийці матки залишаються рубці, втрачається її еластичність, що надалі може вплинути на життя жінки.

Але є безпечний спосіб лікування ерозії шийки матки , в тому числі і для пацієнток, які ще не народжували. Це радіохвильова терапія, при якій видаляються пошкоджені клітини, а здорові залишаються неушкодженими. кольпоскопію (апарат, який дозволяє розглянути шийку матки під багаторазовим збільшенням).

Радіохвильовий метод лікування ерозії шийки матки.

Переваги методу – відсутність больових відчуттів.

Фахівці МЦ «Діамед-експрес» для лікування ерозії шийки матки використовують технологію радіохвильової терапії за допомогою сучасного апарату.
Маніпуляції здійснюються з високою точністю, що робить мінімальним ризик пошкодження здорових клітин і сприяє швидкій регенерації.
Зводиться до нуля можливість занесення інфекції в рану, оскільки радіохвилі знищують будь-які небажані мікроорганізми. Крім цього, разом з «розрізом» відбувається коагуляція країв «розрізу», що перешкоджає попаданню мікробів. Радіохвильовий метод не залишає опіків, на відміну від лазерної методики та електроскальпелю.

Відсутні ускладнення «класичних » операцій – загноєння, запалення, набряки, рубці та інше. Апарат ФотекЕА 141М можна застосовувати в амбулаторних умовах. Звичайно, як і будь-яке інше лікування, радіохвильова терапія має свої протипоказання:

– кровотеча з статевих шляхів;
– запальні захворювання геніталій;
– інфекційні, не гінекологічні захворювання, які супроводжуються підвищеною температурою    тіла;
– вагітність;
– психічні захворювання;
– цукровий діабет;
– знижена згущуваність крові.

Для всіх інших жінок цей метод лікування є найбільш ефективним та безпечним. Процедура досить швидка та безболісна – вона забирає всього 20-30 хвилин, не вимагає загального наркозу. Радіохвильове лікування проводиться в амбулаторних умовах під місцевим знеболюючим. Відразу ж після процедури можна повернутися до звичайного життя.

 

Дізнатися більше про розділ Гінекологія