Телефоны
Мова:
 • Українська
 • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Лікування запалення бартолінової залози

Бартолінові залози – це невеликі органи, розташовані біля основи великих статевих губ у жінок. Вони забезпечують зволоження слизової оболонки піхви, що особливо важливо під час статевого акту. Якщо до їх протоків потрапляє інфекція, починається запалення бартолінової залози (бартолініт), для лікування якого ви можете звернутися до гінеколога у медичний центр “Діамед-Експрес” у Києві.

Причини запалення бартолінової залози

Патогенні мікроорганізми, які викликають бартолініт, можуть потрапити до бартолінових залоз через протоки з поверхні зовнішніх статевих органів, зі статевих шляхів або сечовипускного каналу. Також зараження відбувається, якщо збудники хвороб поширюються по організму з кров’ю або лімфою з вогнища інфекції у будь-якому запаленому органі. Розвитку запалення бартолінових залоз сприяють:

 1. Інфекції, що передаються статевих шляхом – трихомоніаз, гонорея, хламідіоз (ризик зростає при частій зміні партнерів);
 2. Запальні захворювання сечовидільної системи (цистит, уретрит);
 3. Недотримання правил особистої гігієни;
 4. Використання тісної спідньої білизни;
 5. Загальне зниження імунного захисту організму;
 6. Переохолодження.

Симптоми бартолініту

Розрізняють гостре та хронічне запалення бартолінової залози. Спочатку жінка відчуває біль та дискомфорт в області великих статевих губ, особливо під час ходіння та статевого акту. Через запальний процес виникає набряк, протоки залози закупорюються, внаслідок чого всередині накопичується рідина, утворюється ущільнення, яке може сягати кількох сантиметрів у діаметрі. Інфекційний процес викликає підвищення температури тіла до 40℃.

Без належного лікування бартолініт може перейти у хронічну форму. У цьому разі гостра симптоматика з часом зникає, самопочуття покращується, але тимчасово – при зниженні імунітету чи переохолодженні буде знов розвиватися загострення. Відсутність лікування при запаленні бартолінових залоз здатне призвести до небезпечних ускладнень – появи абсцесу з повним закупорюванням протоку залози і накопиченням гною, розвитку флегмони, сепсису.

Існують й інші патології, які супроводжуються запальним процесом чи утворенням ущільнення в області великих статевих губ, тому без допомоги лікаря неможливо точно визначити захворювання. Отже, при появі симптомів слід негайно звернутися до гінеколога для проведення комплексного обстеження і призначення правильного лікування.

Діагностика бартолініту

Гінеколог розпитує пацієнтку про симптоми, що її турбують, проводить обстеження на гінекологічному кріслі. Під час огляду лікар бере мазок: результати бактеріологічного дослідження допоможуть обрати максимально ефективні препарати для лікування. Також призначаються:

 • Клінічний аналіз крові;
 • Загальний аналіз сечі;
 • Лабораторні тести на поширені види інфекцій;
 • Інші обстеження – за показаннями.

Лікування запалення бартолінової залози у Києві

Для лікування бартолініту гінеколог призначає медикаментозну терапію, щоб усунути інфекційний процес, зняти запалення, зменшити біль, набряк та інші дискомфортні відчуття. Може знадобитися невелике хірургічне втручання, яке дозволить розблокувати закупорену протоку бартолінової залози. Здійснюється розтин, промивання антисептичним розчином, дренування для забезпечення відтоку гною. Ці процедури можна пройти у медичному центрі “Діамед-Експрес”.

У нашому центрі консультація гінеколога, лікування гострого бартолініту та абсцесу проводяться за доступними цінами. Для попереднього запису натисніть на кнопку “Записатися на прийом” або зателефонуйте за номером, вказаним на нашому сайті.

Дізнатися більше про розділ Гінекологія