Телефоны
Мова:
 • Українська
 • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Лікування жіночого безпліддя

Безуспішні спроби зачаття дитини з кожним місяцем завдають все більший психологічний дискомфорт, призводять до конфліктів із партнером, знижують самооцінку. Вирішення цієї серйозної та делікатної проблеми варто довіряти тільки кваліфікованим фахівцям, які можуть правильно з’ясувати причини порушення та обрати дієві методи їх усунення. Для ефективного лікування безпліддя у жінок у Києві звертайтеся до медичного центру “Діамед-Експрес”.

Як зрозуміти, що в тебе безпліддя, і яким воно буває?

Про безпліддя кажуть, якщо зачати дитину не вдається протягом більш як 12 місяців після регулярних незахищених статевих актів. Можливість настання вагітності залежить від стану здоров’я жінки й чоловіка, відповідно розрізняють жіноче і чоловіче безпліддя. У випадку, коли жінка не може завагітніти вперше, визначається первинне безпліддя, а якщо проблеми із зачаттям з’явилися вже після першої вагітності – порушення вважається вторинним.

Делікатність цієї проблеми, страх перед озвученням невтішного діагнозу та інші побоювання часто призводять до того, що жінки самі виносять собі такий вирок і роками не звертаються за допомогою до гінеколога. Але тільки цей спеціаліст може дійсно визначити наявність безпліддя і призначити лікування, яке подарує шанс нарешті стати матір’ю. Дуже важливим для досягнення бажаного результату є правильне визначення причин порушення фертильної функції у жінки.

Лікування безпліддя у жінок

Причини безпліддя у жінок

Успішне зачаття дитини можливе, якщо у жінки в організмі відбувається овуляція – з фолікулу яєчника виходить готова до запліднення яйцеклітина, і немає перешкод для процесу її злиття зі сперматозоїдом. Потім для подальшого перебігу вагітності необхідно, щоб плідне яйце імплантувалося у стінку матки. Якщо на будь-якому етапі виникають проблеми (овуляція не відбувається, яйцеклітина не може потрапити до матки через непрохідність фалопієвих труб), спроби зачаття не принесуть бажаного результату.

Існує цілий ряд факторів, що призводять до безпліддя жінки. Найпоширеніші з них – це:

 1. Ускладнення від статевих інфекцій (наприклад, через хронічний запальний процес утворюються спайки у фалопієвих трубах і порушується їх прохідність).
 2. Ускладнення від хірургічного лікування статевих органів.
 3. Вроджені вади розвитку органів жіночої репродуктивної системи (недорозвиненість матки, перетинки у її порожнині, вроджена відсутність яєчників).
 4. Гормональний дисбаланс, неправильне використання гормональних препаратів. Можливі проблеми у роботі статевих залоз, або тих ендокринних органів, від яких залежить їх функціонування (гіпоталамус, гіпофіз, щитоподібна залоза). Через ендокринні захворювання виникають порушення менструального циклу, процесу овуляції.
 5. Генетичні порушення (неправильна кількість хромосом у клітинах, зміна їх структури, мутації в окремих генах).
 6. Порушення роботи імунної системи. Вони можуть викликати імунологічне безпліддя, при якому підвищується рівень антиспермальних антитіл, спрямованих на знищення сперматозоїдів.
 7. Наявність новоутворень в органах репродуктивної системи.
 8. Стреси, страх перед вагітністю та пологами, постійне нервове напруження.

Вторинне безпліддя може розвинутися через ускладнення після аборту або травматичних пологів.

Діагностика жіночого безпліддя

Якщо до гінеколога звертається жінка, якій не вдається завагітніти, лікар ретельно розпитує її про стан здоров’я, деякі аспекти статевого життя, особливості менструального циклу, щоб зібрати анамнез. Ці питання допоможуть визначити хід подальших дій, призначити необхідні методи обстежень, тому відповідати на них потрібно правдиво. Уважне й делікатне ставлення лікаря-гінеколога у медичному центрі “Діамед-Експрес” допоможе вам уникнути психологічного дискомфорту.

Обов’язково проводиться огляд на гінекологічному кріслі. Фахівець перевіряє стан слизової оболонок статевих шляхів, проводить пальпацію внутрішніх органів. Це дозволяє виявити ознаки інфекційного ураження, запальних процесів, видимих вроджених вад репродуктивної системи. Під час огляду береться біоматеріал для бактеріологічного, цитологічного аналізу.

Можуть призначатися такі дослідження, як:

 • УЗД органів малого тазу;
 • Кольпоскопія;
 • Гістеросальпінгографія
 • Загальний аналіз крові;
 • Лабораторні тести на наявність інфекцій;
 • Аналізи крові на вміст гормонів;
 • Загальний аналіз сечі.

Інші методи діагностики підбираються у залежності від того, які супутні скарги на здоров’я має пацієнтка. Для точного визначення причини проблем із зачаттям обстежитися потрібно обом партнерам, чоловіку варто звернутися за консультацією до лікаря-андролога.

Лікування жіночого безпліддя у Києві

Безпліддя вважається абсолютним при відсутності репродуктивних органів. В інших випадках шанси на настання вагітності є, за умови професійного медичного супроводу, проведення комплексного обстеження і лікування.

Вибір методів лікування безпліддя напряму залежить від встановленого діагнозу. Може знадобитися проведення гормональної терапії, прийом противірусних, антибактеріальних та протизапальних препаратів для усунення інфекційного процесу. У деяких випадках необхідне хірургічне втручання.

Лікуванням безпліддя у жінок у медичному центрі “Діамед-Експрес” займаються лікарі-гінекологи вищої кваліфікаційної категорії. У нас можна виконати УЗД, відеокольпоскопію, гістеросальпінгографію, цитологічні та гістологічні дослідження, здати лабораторні аналізи крові, сечі і т.д.

Завдяки комплексному обстеженню, великому досвіду наших фахівців та застосуванню сучасних методів лікування жіночого безпліддя, ми зробимо все можливе, щоб ви нарешті змогли відчути щастя материнства. Клікайте на кнопку “Записатися на прийом” або телефонуйте за номером, вказаним на нашому сайті.

Дізнатися більше про розділ Акушерство