Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Мікст-інфекції репродуктивних органів у жінок – діагностика та лікування

Статеві інфекції – проблема, яка не лише впливає на фізичне здоров’я, але й викликає значний психологічний дискомфорт. У багатьох випадках люди соромляться розповідати про неї навіть лікарям, тому і не звертаються за медичною допомогою, сподіваючись на самолікування або самостійне одужання. Але це зазвичай призводить тільки до погіршення стану, появи ускладнень, серед яких – неможливість жити повноцінним статевим життям, поширення інфекції в інші органи, безпліддя. Важливим, однак маловідомим фактом є те, що у статевих шляхах може існувати так звана мікст-інфекція – змішана, викликана одночасно кількома хвороботворними мікроорганізмами. І таке захворювання значно відрізняється від зараження одним патогеном.

Що таке мікст-інфекція?

Мікст-інфекція – це одночасне зараження кількома патогенними або умовно-патогенними мікроорганізмами (тобто, тими, що обов’язково викликають хворобу, або викликають захворювання лише при зниженні імунітету, дисбіозі). Наприклад, у репродуктивних органах можуть співіснувати у різних комбінаціях грибки роду Кандида (які викликають молочницю), трихомонади, мікоплазми, уреаплазми, хламідії.

Які особливості мають такі захворювання?

На даний момент медики активно працюють над пошуком ефективних засобів, які можуть лікувати мікст-інфекції у гінекології. Це нелегка справа, адже такі хвороби мають наступні особливості:

  • Властивості мікст-інфекції не складаються з суми властивостей тих захворювань, які викликають окремо взяті збудники. Це якісно інший тип хвороби.
  • Кожний мікроорганізм може робити свій внесок у формування клінічної картини, симптоматика таких захворювань різноманітна, що ускладнює діагностику.
  • Збудники хвороб впливають один на одного. Це дивовижно, але трихомонади можуть поглинати клітини інших патогенних організмів (хламідій, гонококів), зберігаючи їх життєздатність та захищаючи від дії лікарських препаратів.
  • Важко підібрати медикаментозну терапію таким чином, щоб ефективно вплинути на всі наявні збудники, правильно комбінувати препарати, застосовувати їх в оптимальній послідовності, і при цьому дбати про попередження небезпечних побічних ефектів для пацієнта.

Причини і наслідки мікст-інфекцій

Лікарі звертають увагу на те, що часто мікст-інфекції виникають саме через недбалість. У пацієнта виникає хвороба, викликана одним збудником, а він не звертається вчасно для діагностики, безуспішно пробує лікуватися самостійно, і у цей час приєднується інша інфекція. До такого ж результату може призвести і неповне дотримання рекомендацій лікаря – коли людина не проходить лікувальний курс у повному обсязі, забуває вчасно приймати препарат, змінює його дозування.

Якщо мікст-інфекція репродуктивних органів не розпізнається вчасно і не лікується за особливим, ретельно розробленим планом, її наслідки можуть бути дуже серйозними. Так, пацієнтка може роками хворіти хронічними запальними захворюваннями (вульвіт, цервіцит, аднексит, уретрит). Постійна присутність запального процесу викликає спайкову хворобу, порушення гормонального фону, унеможливлює зачаття або призводить до невиношування вагітності, самовільних викиднів, передчасних пологів, небезпечних для життя ускладнень у новонародженої дитини.

Як дізнатися про наявність мікст-інфекції та вилікувати її?

Виявити мікст-інфекцію можна лише завдяки комплексній діагностиці. Тому необхідно звернутися до гінеколога відразу ж після виникнення симптомів, характерних для статевих інфекцій:

  1. Біль та свербіж в області зовнішніх статевих органів;
  2. Біль внизу живота;
  3. Висипання на геніталіях, набряки;
  4. Зміна кольору, консистенції та кількості виділень з піхви;
  5. Порушення менструального циклу;
  6. Підвищення температури тіла;
  7. Слабкість.

Гінеколог призначить аналізи, які допоможуть виявити збудників захворювань. Сучасна діагностика пропонує методи, здатні визначити патогенні чи умовно-патогенні мікроорганізми, навіть якщо вони містяться у взятих зразках біоматеріалу у низькій концентрації. Це, наприклад, ПЛР-тести. За показаннями проводиться УЗД органів малого тазу, відеокольпоскопія та інші діагностичні процедури.

Пройти консультацію гінеколога та комплексне обстеження із застосуванням сучасних методів можна у медичному центрі “Діамед-Експрес” на Оболоні у Києві. Наші фахівці, лікарі вищої кваліфікаційної категорії, ставляться з розумінням до інтимних проблем пацієнток, тому забезпечують максимально комфортні умови для обстеження. Для діагностики ми використовуємо надійне, високоточне обладнання. На основі отриманих результатів лікарі нашого центру призначають лікування за ретельно розробленою схемою, оптимальною для вашого клінічного випадку.

Не втрачайте можливості уникнути сумних наслідків статевих інфекцій – запишіться на прийом до досвідченого спеціаліста за телефоном або за допомогою заявки на нашому сайті.

Дізнатися більше про розділ Гінекологія