Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский

Молочниця – на що необхідно звернути пильну увагу

Услугі терапевта Киев

Вагінальна грибкова інфекція, також відома як кандидоз або молочниця, є найбільш поширеною інфекцією жіночої інтимної сфери. Її симптоми включають свербіж, печіння і виділення з піхви.

Мікоз піхви – це захворювання, яке викликається Candida albicans. Цією хворобою дуже легко захворіти. Як лікувати мікоз піхви і запобігти рецидивам?

Мікоз піхви – причини

Зараження мікозом піхви відбувається не тільки при статевому контакті, а й при відвідуванні басейну, сауни, громадських туалетів і використанні загального посуду. Тому зараження зазвичай відбувається через самоінфікування. Це в більшості відбувається, коли організм ослаблений, адже коли ми хворі, у нас знижується імунітет, і виникає дисбаланс бактеріальної мікрофлори піхви.

Безпосередніми причинами вагінального мікозу є:

  • недостатня інтимна гігієна або її надлишок (наприклад, з використанням сильного мила і миючих засобів),
  • носіння жорсткої синтетичної білизни,
  • незахищений секс без презерватива,
  • використання громадських туалетів.

Діагностику та лікування молочниці ви можете пройти в нашому медичному центрі «Діамед-експрес», записавшись за телефонами: (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58.

Вагінальний мікоз – симптоми

Симптомами вагінального мікозу зазвичай є сильне свербіння в інтимній області, відчуття печіння при сечовипусканні, білуваті або жовтуваті виділення з неприємним запахом. Варто пам’ятати, що виділення з піхви абсолютно природні і відбуваються протягом усього циклу, змінюючи свою консистенцію.

Цервікальний слиз нагадує білок курячого яйця, пластичний, еластичний і прозорий. Слиз в безплідній фазі має пластівчасту консистенцію, густий і білуватий. На відміну від здорового слизу, патологічні виділення з піхви мають неприємний запах і текстуру сиру.

Мікоз піхви – лікування

Препарати проти вагінального мікозу часто доступні без рецепта: це протигрибкові мазі, які ми можемо легко купити в аптеці. Засоби для орального прийому проти вагінального мікозу необхідно використовувати в більшості при хронічних інфекціях – в цьому випадку ми повинні звернутися до лікаря, який визначить необхідність прийому і випише рецепт. Рецидивуючий мікоз піхви також є причиною звернутися до фахівця.

Лікування повинно включати обох статевих партнерів, щоб вони не заражали один одного. Ми повинні пам’ятати, що домашні засоби від вагінального мікозу є лише доповненням до фармакотерапії. Ми можемо допомогти зменшити проблему за допомогою пробіотиків і капсул молочної кислоти, які допоможуть полегшити симптоми, але не вилікують інфекцію.

Вагінальний мікоз – профілактика

Профілактика вагінального мікозу надзвичайно важлива, особливо в разі рецидивуючих інфекцій. Жінки, які схильні до захворювання молочницею, повинні носити дихаючу білизну з чистої бавовни, уникати громадських туалетів, саун, басейнів і регулярно приймати пробіотики. Жіноча інтимна гігієна відіграє надзвичайно важливу роль в профілактиці інфекції. На ринку доступні спеціальні інтимні гігієнічні лосьйони з pH 5.5 і лактобациллами, які допомагають підтримувати нормальний кислотно-лужний баланс.

Для миття інтимних місць не можна використовувати звичайне мило і гелі, які можуть нашкодити нормальній мікрофлорі. Мало хто знає, що часті вагінальні мікози також є результатом неправильного харчування, а саме вживання занадто великої кількості простих вуглеводів. Вони підвищують рівень цукру в крові, що сприяє збільшенню грибкової активності.

Вагінальний мікоз при вагітності

Вагітність – це період бурхливих гормональних змін, а великі дози естрогену сприяють грибковій активності. Молочниця під час вагітності є поширеною і неприємною проблемою.

Інтимні вагінальні інфекції повинні бути вилікувані до пологів, тому важливо повідомити про хворобу гінеколога, який призначить відповідні лікарські засоби.

Важливо! Ви повинні це знати!

  • Мікоз піхви, особливо на пізній стадії, не зникне сам по собі. Навіть якщо симптоми зменшаться, вони швидше за все повернуться через короткий час. Не варто недооцінювати вагінальний мікоз. Чим раніше ви почнете відповідні кроки щодо лікування, тим швидше ви позбудетеся від цієї неприємної проблеми.
  • При появі симптомів вагінального мікозу якомога швидше повідомте про це свого гінеколога. Чим раніше ви почнете приймати правильні протигрибкові препарати, тим швидше ви забудете про свою проблему.
  • Застосування тампонів, просочених ефірною олією, може не тільки викликати алергічну реакцію, а й посилити інфекцію.
  • Не припиняйте лікування завчасно! Навіть якщо симптоми зникнуть раніше, ви повинні завершити призначене лікування.
  • Відмовтеся від статевого акту під час лікування – молочниця заразна. Також врахуйте, що статевий акт подразнює піхву, може викликати біль і почервоніння.
  • Використовуйте м’яке мило для очищення інтимних зон. Обережно промивайте область навколо піхви і уретри, потім протирайте її паперовим рушником.

Дізнатися більше про розділ Гінекологія