Телефоны
Мова:
 • Українська
 • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Найважливіше про фолікулометрію: показання, підготовка, проведення

Фолікулометрія – зручний, високоінформативний та безболісний метод спостереження за ростом домінантного фолікулу, у якому відбувається підготовка яйцеклітини до майбутнього запліднення. Зазвичай у кожному менструальному циклі спостерігається 1 або 2 таких фолікула. У середині циклу має відбутися овуляція – вихід яйцеклітини для можливої зустрічі зі сперматозоїдом. Порушення можуть виникнути на будь-якому етапі цього процесу, і тоді жінка не може завагітніти. З’ясувати причину проблем із зачаттям або пройти профілактичну діагностику при плануванні вагітності допоможуть гінекологи медичного центру “Діамед-Експрес” у Києві, які проводять фолікулометрію із застосуванням ультразвукової системи експерт-класу.

Для чого проводиться фолікулометрія?

Існують наступні показання для проведення фолікулометрії:

 1. Складнощі із зачаттям дитини;
 2. Прегравідарна підготовка – профілактичне обстеження при плануванні вагітності;
 3. Підготовка до ЕКЗ;
 4. Стимуляція овуляції;
 5. Наявність порушень менструального циклу.

Фолікулометрія передбачає проведення кількох послідовних ультразвукових досліджень протягом менструального циклу, під час яких фіксується ріст та спостерігається розвиток домінантного фолікулу. Таким чином можна виявити відхилення від норми:

 • Ановуляторний цикл з відсутністю розвитку домінантного фолікулу та овуляції. Це явище може траплятися у кожної жінки, але повторення 3-4 та більше таких циклів поспіль свідчить про наявність патології.
 • Персистенція фолікула – процес, при якому фолікул досягає необхідних розмірів, але овуляція не відбувається – яйцеклітина не виходить у маткову трубу. На місці домінантного фолікула розвивається фолікулярна кіста. Вона може зникнути протягом наступних кількох місяців, і часто жінки навіть не знають про наявність таких новоутворень через відсутність симптомів або їх слабку вираженість.
 • Атрезія фолікула – раптове припинення росту домінантного фолікула, який так і не завершує свій розвиток. Відповідно, зачаття у такому випадку не можливе.
 • Передчасна лютеїнізація фолікула – поява жовтого тіла на місці домінантного фолікула без овуляції.

Такі порушення виникають при гормональному дисбалансі, спайковій хворобі у малому тазу. Вони можуть бути саме тією причиною, через яку бажана вагітність так і не наступає.

Як підготуватися до фолікулометрії?

Особливої підготовки до фолікулометрії не передбачено. Важливо тільки обрати правильні дні для її проведення, щоб дослідження було дійсно інформативним. Оптимальні дати виконання УЗД визначає лікар-гінеколог, з урахуванням тривалості менструального циклу пацієнтки (що коротшим він є, то раніше потрібно починати проходити обстеження). При середній тривалості циклу (28-32 дні) перше дослідження призначається приблизно на 10 день від початку місячних. Загалом проводиться 3-4 УЗД за цикл.

Як проводиться фолікулометрія?

Фолікулометрія проводиться так само, як звичайне гінекологічне УЗД. Обстеження може виконуватися абдомінально (через поверхню живота) або трансвагінально. Лікар визначає домінантний фолікул (або фолікули) і щоразу проводить вимірювання, відзначаючи збільшення розмірів та розвиток. Також досліджується ендометрій, товщина якого змінюється, у залежності від фази циклу. Під час процедури та після неї не виникає болю чи дискомфорту.

Фолікулометрія за доступною ціною у Києві

Отримати точні результати фолікулометрії можна, якщо дослідження проводиться на якісному обладнанні. Саме такі апарати УЗД є у медичному центрі “Діамед-Експрес”. Обстеження та інтерпретацію результатів проводять досвідчені гінекологи, лікарі вищої кваліфікаційної категорії. Якщо у вас є проблеми з гормональним фоном, у нас можна також проконсультуватися з лікарем-ендокринологом. У центрі виконується широкий спектр лабораторних досліджень та проводяться інші діагностичні процедури, такі як гістеросальпінгографія, відеокольпоскопія, біопсія.

Плануєте зачаття дитини або не можете завагітніти протягом тривалого часу? Не зволікайте – зверніться до компетентного спеціаліста, щоб якомога скоріше перевірити стан здоровя, з’ясувати причину проблем і пройти лікування при необхідності. Відвідайте медичний центр “Діамед-Експрес” у зручний час, для цього потрібно записатися за телефоном або за допомогою заявки на сайті.

Дізнатися більше про розділ Гінекологія