м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 | Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану) |
"Мінська" | Сб 9:00 - 15:00 |
За даними гінекологів в житті кожної жінки хоча б раз траплялися перебої циклу. Збій менструацій завжди лякає, адже невідомо відразу, що ховається за цим. Цілком можливі функціональні порушення репродуктивних органів, та ж незапланована вагітність, або банальна реакція організму на сильний емоційний вибух. Причин багато, тому рекомендується відвідати гінеколога і пройти ряд необтяжливих обстежень.
У медичному центрі «Діамед-експрес» пропонується оперативна діагностика нерегулярних місячних і одноразових збоїв циклу, за результатами якого жінкам пропонується лікування. Записатися на прийом до гінеколога можна за телефонами (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58.
Визначити тривалість свого циклу не складе труднощів: це період від першого дня одних місячних до першого дня наступних. Як правило, цикл регулярний, і складає між місячними рівну кількість днів. У більшості жінок циклічність укладається в межі від 28 до 38 днів.
2-3-денні перебої в будь-яку сторону медицина вважає фізіологічно виправданими і відносить їх до норми. Такі затримки або збільшення не вимагають лікарського контролю.
Коли можна говорити про нерегулярність місячних:
Якщо протягом півроку постійно або періодично з’являється один з цієї тріади ознак, жінка повинна приділити собі пильну увагу. І вже точно не варто відкладати обстеження, якщо присутній комплекс порушень.
Якщо менструація почала проходити нерегулярно, можна говорити про функціональні зміни у всьому організмі як мінімум. Максимально – про наявність патологічних процесів. Але наперед треба розібратися з причинами збоїв.
Жінка – істота гормональна. Будь який гормональний дисбаланс може викликати збої в діяльності репродуктивної системи. Стресові ситуації і непомірні навантаження призводять до потужного викиду кортизолу та інших гормонів стресу. Вони порушують виробництво статевих гормонів, що тягне за собою порушення циклу. До речі, стресом для жіночого організму є не тільки конфлікти, але і найпотужніші позитивні емоції (виграш в лотерею, наприклад, або кохання).
Якщо говорити без поглиблення в медичну термінологію, патологія пов’язана з порушенням функції яєчників на тлі нейроендокринних порушень. Збої підшлункової залози, наднирників, гіпофіза, гіпоталамуса тут же «б’ють» по яєчниках. Порушується процес утворення фолікулів, овуляції, знижується вироблення жіночих гормонів і підвищується рівень андрогенів. Потужний симптомокомплекс незмінно обертається проблемами з місячними.
Патологія характеризується розростанням і потовщенням внутрішніх тканин порожнини матки (ендометрія). В основі проблеми гормональний дисбаланс. Гіперплазія проявляється матковими кровотечами, нерегулярними менструаціями і іншими збоями репродуктивної системи. Крім величезного дискомфорту, болю, головна небезпека відпущеної на самоплив гіперплазії в переході на злоякісний перебіг.
Мова про доброякісне новоутворення матки. Зміни зачіпають міометрій – м’язовий шар дітородного органу. Утворення представлені міоматозним утвореннями різної величини (їх розмір визначається в тижнях).
Збій циклу проявляється подовженням тривалості місячних і обсягу виділень (менорагії). Місячні настільки рясні, що іноді нагадують кровотечі. Якщо не вживати заходів, на тлі крововтрат розвивається анемія.
Патогенез пов’язаний зі збоями в гормональному фоні жінки. Як правило, через 2-3 тижні відхилень все повертається в норму самостійно. Однак якщо протягом 4 місяців цикл не нормалізувався, доведеться звернутися до лікаря (гінеколога і ендокринолога).
Проблеми пов’язані з особливостями віку дівчат і жінок, фізіологічним станом:
Короткочасні збої цілком можуть бути наслідком захоплення стимулюючими напоями та продуктами – кавою, чаєм, шоколадом, трав’яними чаями, зміна клімату і часових поясів. Куди більш згубно позначається куріння і алкоголь, суворі дієти, силові навантаження (тренажерні зали, підняття важких предметів).
Комплекс заходів включає огляд жінки на гінекологічному кріслі мануально, ректально, за допомогою дзеркал. При необхідності призначають уточнюючу діагностику за допомогою УЗД, кольпоскопії, лапароскопії, високотехнологічних методів КТ / МРТ.
Пройти діагностику при нерегулярних місячних ви можете пройти в нашому медцентрі. Запис за телефонами (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58 або через форму зворотного зв’язку на сайті. Гарантуємо анонімність звернення і лікування.