Телефоны
Мова:
 • Українська
 • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

П’ять поширених чинників безплідності у жінок репродуктивного віку

Якщо протягом року за умови регулярного статевого життя жінка не може завагітніти – це привід звернутися до лікаря і пройти обстеження на безпліддя. У медичному центрі «Діамед-експрес» проводять діагностику жіночого безпліддя з використанням інноваційних лабораторних та інструментальних методик. Такий підхід дозволяє з точністю встановити причину патології і надалі призначити адекватну корекцію стану пацієнтки.

Патологія матки і її придатків

На першому місці серед причин безпліддя стоять захворювання матки та її придатків – маткових труб, яєчників. Чому жінка не може завагітніти:

 • спайки в маткових трубах після перенесеного запалення і порушення їх прохідності, охоплення спайками яєчників, в результаті дозріла яйцеклітина не може проникнути в трубу;
 • видалення труби в результаті позаматкової вагітності, інфекційних процесів в ній;
 • ендометріоз – розростання слизової матки всередині інших органів за її межами;
 • патології, які перешкоджають імплантації ембріона – рубці на стінках матки після хірургічного лікування, ендометрит (запалення верхнього шару слизової оболонки), міома (доброякісна пухлина), гіперплазія, поліпи.

Гормональний фон

Гормональні або ендокринні порушення, які провокують безпліддя, пов’язані із захворюваннями яєчників. В інших, більш рідкісніших випадках, жінка не може завагітніти при збоях в функціональності надниркових залоз, щитоподібної залози, гіпофіза. При неповноцінних обмінних процесах порушується механізм овуляції, зріла яйцеклітина не виходить з фолікула.

До групи ризику входять жінки з підвищеним рівнем глюкози в крові, цукровим діабетом. Через порушення гормонального обміну розвивається синдром полікістозних яєчників (СПЯ) – нерегулярні овуляції або їх відсутність, підвищене продукування чоловічих статевих гормонів.

При СПЯ порушується менструальний цикл, виникають проблеми із зачаттям, овуляція настає рідко. Після адекватно лікування репродуктивна функція повністю відновлюється, жінка здатна зачати, виносити і народити дитину.

Запишіться на консультацію по проблемі безпліддя до вузькопрофільних спеціалістів лікувально-діагностичного центру «Діамед-експрес», зателефонувавши за номерами (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58.

Імунологічне безпліддя

Імунологічна причина пов’язана з наявністю в жіночому організмі антиспермальних антитіл. Білкові сполуки сприймають сперматозоїди як чужорідне тіло і імунітет намагається їх знищити. Стає неможливим саме запліднення. Якщо це сталося, то ймовірність імплантації ембріона (занурення в стінку матки) зведено до мінімуму. Такий патологічний процес розвивається по причині частих викиднів.

Психологічний фактор

Психологічне безпліддя настає в результаті неусвідомленого або усвідомленого бажання жінки не мати дітей. У цю групу входять пацієнти з фобіями, страхом пологів, майбутніх змін – як в тілі, так і в житті. Труднощі з вагітністю можуть бути спровоковані небажанням жінки народжувати дитину від визначеного чоловіка.

Негативні психологічні чинники, що створюють ризик безпліддя:

 • соматизація (психологічний захист нервової системи) переживань, тривоги, горя;
 • неправильне ставлення до чоловіка, себе, інших членів сім’ї;
 • регулярні стреси, психоемоційне перенапруження;
 • надмірний контроль над власним життям;
 • недостатнє усвідомлення своєї жіночності, привабливості;
 • ідеалізація вагітності і ролі батьків;
 • дитячі психологічні травми.

Віковий фактор

Жінки народжуються з певною кількістю яйцеклітин в яєчниках. В місяць дозріває одна яйцеклітина. Виняток – тривале лікування статевими гормонами, функціональні порушення репродуктивної системи, коли до запліднення готові кілька жіночих клітин. З роками шанс зачати дитину знижується. При цьому щомісячно спостерігається овуляція, але яйцеклітина не досягає зрілості.

З віком запускається процес «старіння яйцеклітин». Причина – хромосомні поломки, які блокують запліднення, призводять до порушень у фізичному розвитку ембріона, в результаті чого він стає нежиттєздатним, і відбувається викидень.

Дізнатися більше про розділ Гінекологія