Якщо протягом року за умови регулярного статевого життя жінка не може завагітніти – це привід звернутися до лікаря і пройти обстеження на безпліддя. У медичному центрі «Діамед-експрес» проводять діагностику жіночого безпліддя з використанням інноваційних лабораторних та інструментальних методик. Такий підхід дозволяє з точністю встановити причину патології і надалі призначити адекватну корекцію стану пацієнтки.
На першому місці серед причин безпліддя стоять захворювання матки та її придатків – маткових труб, яєчників. Чому жінка не може завагітніти:
Гормональні або ендокринні порушення, які провокують безпліддя, пов’язані із захворюваннями яєчників. В інших, більш рідкісніших випадках, жінка не може завагітніти при збоях в функціональності надниркових залоз, щитоподібної залози, гіпофіза. При неповноцінних обмінних процесах порушується механізм овуляції, зріла яйцеклітина не виходить з фолікула.
До групи ризику входять жінки з підвищеним рівнем глюкози в крові, цукровим діабетом. Через порушення гормонального обміну розвивається синдром полікістозних яєчників (СПЯ) – нерегулярні овуляції або їх відсутність, підвищене продукування чоловічих статевих гормонів.
При СПЯ порушується менструальний цикл, виникають проблеми із зачаттям, овуляція настає рідко. Після адекватно при лікуванні область, пов’язана з народженням нового життя, повністю відновлюється, жінка здатна зачати, виносити і народити дитину.
Запишіться на консультацію по проблемі безпліддя до вузькопрофільних спеціалістів лікувально-діагностичного центру «Діамед-експрес», зателефонувавши за номерами (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58.
Імунологічна причина пов’язана з наявністю в жіночому організмі антиспермальних антитіл. Білкові сполуки сприймають сперматозоїди як чужорідне тіло і імунітет намагається їх знищити. Стає неможливим саме запліднення. Якщо це сталося, то ймовірність імплантації ембріона (занурення в стінку матки) зведено до мінімуму. Такий патологічний процес розвивається по причині частих викиднів.
Психологічне безпліддя настає в результаті неусвідомленого або усвідомленого бажання жінки не мати дітей. У цю групу входять пацієнти з фобіями, страхом пологів, майбутніх змін – як в тілі, так і в житті. Труднощі з вагітністю можуть бути спровоковані небажанням жінки народжувати дитину від визначеного чоловіка.
Негативні психологічні чинники, що створюють ризик безпліддя:
Жінки народжуються з певною кількістю яйцеклітин в яєчниках. В місяць дозріває одна яйцеклітина. Виняток – тривале лікування статевими гормонами, функціональні порушення репродуктивної системи, коли до запліднення готові кілька жіночих клітин. З роками шанс зачати дитину знижується. При цьому щомісячно спостерігається овуляція, але яйцеклітина не досягає зрілості.
З віком запускається процес «старіння яйцеклітин». Причина – хромосомні поломки, які блокують запліднення, призводять до порушень у фізичному розвитку ембріона, в результаті чого він стає нежиттєздатним, і відбувається викидень.