Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

П’ять причин болю в статевих органах при сексі у жінок

Секс не повинен завдавати болю і якщо це відбувається, то варто знайти причину, тому що, як і будь-який біль в тілі, це теж на щось вказує. Якщо ви відчували болісні відчуття, спазми,  напругу або судоми під час останнього сексуального контакту, ви не самотні. Близько 30% жінок говорять, що вони відчувають біль під час вагінального сексу згідно з дослідженням, яке опубліковано в журналі сексуальної медицини.

У медичному центрі «Діамед-експрес» ви можете пройти діагностику, яка допоможе виявити приини болісного статевого акту. Записуйтеся на консультацію за телефонами: (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58. Наші фахівці допоможуть з вирішенням вашої проблеми болісного статевого акту, призначать необхідні обстеження.

З чим може бути пов’язаний біль у жінки під час статевого акту?

Біль може бути пов’язаний із проблемами інтимного характеру у жінки, включаючи сухість піхви і інфекції. Проте це також може бути сигналом про більш серйозні проблеми зі здоров’ям, таких як ендометріоз. Далі ми розповімо, чому цей симптом не можна недооцінювати.

1. Відсутність прелюдії

Жінки збуджуються повільніше чоловіків і, як правило, потребують більш тривалої прелюдії. Це не стосується всіх, тому варто спочатку визначити, що працює в вашому випадку.

Одна жінка потребує орального сексу, іншій необхідні пристрасні поцілунки, ще інша любить дивитися еротичний фільм разом з партнером як частину прелюдії. Те, що працює для інших жінок, може не спрацювати для вас. Розуміння цього – це напівсправа. Коли ви належним чином збуджені і схвильовані, кров буде надходити в ваші геніталії, що підвищить рівень вологи в піхві – це обов’язкова умова для безболісного сексу.

2. Ви не використовуєте змазку

Для деяких жінок, навіть коли вони достатньо збуджені, вагінальної змазки виділяється занадто мало, щоб проникнення було безболісним. На сухість піхви можуть впливати: погана гігієна, інфекції, гормональні порушення, стрес та інші захворювання. Сухість також може бути викликана деякими ліками, особливо тими, які також викликають сухість слизової оболонки рота або носа: діуретики, протиалергічні, антихолінергічні препарати, які використовуються для лікування астми, захворювань легенів або нетримання сечі, а також ліки, що застосовуються для лікування вугрів. Також стежте за антидепресантами і деякими антидіабетичними препаратами. І, звичайно, не можна не згадати про протизаплідні таблетки, які містять дози естрогену і ті, які містять лише прогестагени.

Жінка, яка бореться з недостатнім зволоженням піхви, може впоратися з цією проблемою використовуючи змазку. Флакон з інтимним зволожуючим гелем завжди повинен бути поруч з ліжком, щоб вам не доводилося нервово шукати його в критичний момент.

3. Ви напружені

Протягом дня у вас багато справ? Ви перебуваєте в напрузі, яке потім переносите в спальню? Наскільки важливо розслаблення для готовності і бажання сексу?

Стрес і емоційні проблеми негативно впливають на лібідо у жінок (воно, звичайно, знижується) і можливість відчувати оргазм. Якщо ми хочемо мати успішний секс, ми повинні навчитися залишати проблеми за дверима спальні.

Спробуйте зняти стрес перед близькістю. Для партнерів хороша ідея зробити масаж один одному. Це також може перейти в прелюдію. Спорт – це теж хороша ідея, щоб позбутися напруги. Медитація добре працює для багатьох людей – вона допомагає розслабити тіло і зняти стрес.

4. У вас інтимна інфекція

Чи знаєте ви, що багато статевих інфекцій можуть викликати болючі відчуття під час сексу? До них відносяться не тільки такі захворювання як звичайний мікоз або молочниця, але і серйозні венеричні захворювання, які вимагають негайного лікування. Якщо жінка відчуває біль під час статевого акту, у неї можуть бути трихомоніаз, хламідіоз, гонорея, сифіліс. Рідше, але буває і так, що крім сильного дискомфорту, викликаного виділеннями з піхви, біль також викликатися бактеріальними вагінальними інфекціями. У свою чергу, сильні болі в животі під час і після статевого акту викликають аднексит через бактеріальну інфекцію.

На додаток до хвороб і інфекцій, що передаються статевим шляхом, інфекції сечового міхура також провокують болісний секс.

Що робити? Дійте, звичайно, тобто консультуйтеся з гінекологом і здавайте аналізи.

5. У вас ендометріоз

Серед багатьох характерних симптомів ендометріозу, таких як важкі менструальні періоди, біль в попереку і животі, біль часто виникає під час статевого акту.

Тоді ми говоримо про біль в животі, рідше в піхві, якщо ендометріоз не стосується ректовагінальної перетинки. В цьому випадку спайки, пов’язані з ендометріозом, викликають біль, іноді настільки сильний, що необхідно використовувати знеболюючі засоби.

Дізнатися більше про розділ Гінекологія