Телефоны
Мова:
 • Українська
 • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Причини рясних менструацій

У кожної жінки свій обсяг і тривалість менструальних виділень. При цьому в певні періоди життя характер менструацій може змінюватися, в тому числі й збільшуватися інтенсивність кровотеч. Однак, якщо місячні протікають рясно і з больовими відчуттями завжди, існує висока ймовірність системних збоїв в організмі. Якомога швидше відвідайте гінеколога.

Пройдіть диференційовану діагностику гіперменореї в медичному центрі «Діамед-експрес». Обстеження проводиться на сучасному обладнанні висококваліфікованими гінекологами, а також при необхідності лікарями інших спеціальностей. Записатися на прийом можна за телефонами (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58.

Коли є привід відвідати лікаря

Незважаючи на деяку варіативність менструацій для кожної окремої жінки, медичні норми є і тут. Індивідуальні особливості повинні вкладатися в наступні критерії:

 • тривалість циклу – 21 – 35 днів;
 • тривалість менструальних виділень одного циклу – 3-7 днів;
 • обсяг втраченої крові за цей період – 50-150 мл (в середньому 80 мл).

Місячні вважаються ненормально рясними, якщо обсяг виділень перевищив позначку в 160-170 мл. У домашніх умовах точно виміряти цей параметр нереально, тому виділення «вимірюють» прокладками. Якщо за день використовується 4-5 гігієнічних прокладок, крововтрата вкладається в допустимі рамки, інші результати – це привід для обстеження.

Коли рясні місячні фізіологічні

Як правило, це стани організму, що пов’язані з гормональними перебудовами в життя дівчинки / дівчини / жінки:

 1. Підлітки в період статевого дозрівання. Місячні встановлюються протягом 1-2 років. І весь цей час дівчинку, у якої з’явилась менструація, будуть турбувати збої циклу, занадто рясні або навпаки мізерні виділення.
 2. Відновлення після пологів і годування грудьми. В середньому цикл відновлюється через 3-4 місяці, і перші менструації можуть виявитися трохи ряснішими.
 3. Пременопауза. Репродуктивна функція жінки поступово згасає, яєчники функціонують зі збоями. У цей час, як не дивно, також можуть спостерігатися рясні кровотечі, що супроводжуються змінами тривалості циклу, затримками місячних.

А ще рясні місячні можуть бути генетичною особливістю. Мати, бабусі, прабабусі, родички по бічній лінії – всім жінкам роду доводилося і доводиться миритися з такою особливістю. Водночас під час них не повинно бути сильного болю, підвищення температури, виділень у вигляді грудок.

Коли рясні місячні вважаються патологією

Медична назва рясних місячних кровотеч – менорагія або гіперменорея. Не зовсім правильно називати патологією самі менструації, нехай і сильні. Швидше це симптом патології або збою репродуктивної жіночої репродуктивної системи. Іноді гіперменорея супроводжує загальні захворювання. Класичний приклад – застуда з підвищенням температури тіла від 38 градусів (місячні нормалізуються разом з поліпшенням загального стану).

Якщо рясні кровотечі стали постійні, треба шукати причину в наступному:

 1. Стійкий гормональний дисбаланс. В першу чергу тут винні порушення в співвідношенні естрогену і прогестерону. В результаті інтенсивно розростається ендометрій, утворюються міоми, стартують гіперпластичні процеси в слизовій матки. Характер гормонального збою можна встановити тільки після ретельного обстеження.
 2. Порушення функції яєчників. Зустрічаються стани, коли гонади припиняють овулювати. Відповідно падає рівень прогестерону, і підвищується обсяг місячних виділень. В даному випадку потрібно встановити фактор, що викликав збій овуляції.
 3. Доброякісні пухлини матки. Міоми утворюються у жінок репродуктивного віку. Симптоматика і причини захворювання різноманітні, але одним з яскравих проявів стають найсильніші менструальні виділення (іноді переходять в кровотечі).
 4. Поліпи на слизовій матки, в цервікальному каналі. Вони являють собою доброякісне розростання ендометрію. Вогнищеві утворення також характерні для репродуктивного віку в періоди високої гормональної активності жіночого організму.
 5. Аденоміоз. При цій патології внутрішній шар слизової матки проростає в стінки дітородного органу. В цьому випадку менорагія супроводжується сильними, болями. Можливі маткові кровотечі.
 6. Злоякісні новоутворення сечостатевих органів. В період передраку, 0 і 1 стадії патології жінку нічого не турбує, зміни циклу починаються з 2 стадії. Менструації супроводжуються рясними кровотечами, виділеннями з грудками, болями і дискомфортом в поперековій і пахової області. З прогресуванням процесу підключаються виділення між циклами.

Також до меноррагії призводять неправильно підібрані протизаплідні таблетки, внутрішньоматкова спіраль, антикоагулянти, знеболюючі препарати. Серед поширених причин також запалення статевої сфери, фізичні та психоемоційні перевантаження, незбалансований раціон і дієти.

Діагностика й обстеження меноррагії

Якщо ваші місячні не перший раз йдуть занадто рясно, категорично не рекомендуємо звертатися до народної медицини і часто використовуваному багатьма жінками вікасолу. Якщо причини серйозні, можна втратити дорогоцінний час.

Медичний центр «Діамед-експрес» запрошує жінок на діагностику гіперменореї. До ваших послуг кваліфіковані гінекологи, кольпоскопія, УЗД, бімануальна огляд і комплексні аналізи. Уточніть діагностичні можливості клініки в вашій ситуації і запишіться на обстеження до гінеколога за телефонами (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58.

Дізнатися більше про розділ Гінекологія