Телефоны
Мова:
 • Українська
 • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Причини свербіння і подразнення у піхві перед початком і під час місячних

Для такої делікатної проблеми характерна тріада ознак. Неприємні симптоми в області зовнішніх статевих органів з’являються за 3-4 дні до настання менархе. Свербіж і печіння періодично проявляються під час місячних і ще декілька днів зберігаються після припинення виділень.

Не варто ігнорувати дискомфорт, вдаватися до спринцювання і використання інших застарілих методів, адже нешкідливі на перший погляд відхилення можуть стати початком патології. Медичний центр «Діамед-експрес» пропонує комплексну діагностику передменструальної  симптоматики і різних відхилень циклу місячних. Записатися на обстеження / лікування можна за телефонами (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58.

Чому з’являється свербіж під час місячних

Причинами таких порушень стають як зовнішні, так і внутрішні чинники, а жіночий організм чутливий навіть до незначного негативного впливу. Не завжди це розвиток хвороби, але виключити патологію необхідно за допомогою більш детального обстеження.

Перш за все варто розуміти, що чим би не викликався свербіж і печіння, найперше треба шукати порушення нормального співвідношення мікрофлори і збою нормального PH-середовища вагіни. До речі, при наявності патології свербіж може супроводжуватися передменструальними виділеннями – сирнистими або жовтуватими, з неприємним запахом або без такого.

Зовнішні чинники

Викликати печіння і свербіж можуть неправильно підібрана білизна, порушення гігієни статевих органів, стресові ситуації. Свою роль вносять особливості сексуального життя жінки.

Мереживна синтетика і печіння перед менструацією

Синтетика власне не завжди винна. Сучасні тканини по санітарно-гігієнічним показникам майже не поступаються «бабусиним штанцям». Але нижня білизна має бути підібрана за розміром і з урахуванням особливостей анатомічної будови тіла. Страждати доводиться любителькам стрінгів і їншої тісної білизни:

 • слизова жіночих органів контактує з тканиною, а тіло не «дихає»;
 • шви натирають тіло, призводять до мікротравм;
 • з’являється «парниковий» ефект (сприятливе середовище для розмноження бактерій).

До речі, дешева синтетика також викликає печіння і свербіж, особливо перед місячними. Вибір треба зупиняти на дорогій білизні з якісних матеріалів.

Неправильна гігієна статевих органів

Тут причини такі:

 • нерегулярна зміна білизни (правильно – щодня);
 • використання мила, гелів і кремів для тіла з ароматами і барвниками, екстрактами невідомих трав;
 • неправильний туалет статевих органів (підмиватися треба спереду / назад, а не навпаки);
 • нечаста зміна прокладок під час менструації.

Не всім жінкам підходять вагінальні тампони, а також те, що іноді для усунення свербежу досить змінити порошок для прання білизни.

Стреси

Переживання на роботі і в особистому житті, регулярний недосип і чвари з рідними і близькими безслідно не минають для репродуктивної системи жінки. Перші тривожні сигнали організму:

 • розлад сну;
 • порушення апетиту;
 • порушення когнітивних показників.

Як результат такої ситуації – порушення менструального циклу, свербіж і печіння під час місячних і після їх завершення.

Сексуальне життя і збої місячних

Якщо пара практикує анальний секс, в піхву може проникнути кишкова паличка та інша «чужорідна» флора. Іноді під час традиційного сексу травмується слизова піхви, в результаті приєднується вторинна інфекція і з’являється дискомфорт і свербіж.

Внутрішні причини печіння перед початком і під час місячних

Для появи дискомфорту під час циклу досить банального зниження імунітету. Тоді загострюються хронічні захворювання, а піхва стає беззахисною перед будь-якою мікрофлорою. Для ослабленого організму навіть «рідна» мікрофлора може стати чужорідною (для прикладу так може з’явитися молочниця).

Захворювання, що передаються статевим шляхом

Статеві інфекції у жінок протікають активно або в «змазаній» формі. У будь-якому випадку одним із симптомів (а іноді і єдиним), який повинен насторожити, є нестерпне печіння і свербіж. Найчастіше при діагностиці виявляють:

 • Трихомоніаз. Крім печіння проявляється пінистими рясними виділеннями з різким запахом. Симптоматика наростає в міру наближення місячних.
 • Хламідіоз. Специфічний симптом – помірні виділення слабо-жовтого відтінку, легка набряклість статевих губ, слабкий свербіж. Слабке печіння з’являється і в інші періоди циклу, а під час менструації різко посилюється.
 • Генітальний герпес. Характерною ознакою є бульбашкоподібні висипання з гіперемією і свербінням в області паху, безпосередньо на статевих органах. Збільшуються пахові лімфатичні вузли.

Не варто забувати і про значно серйозніші інфекції такі як гонорея і сифіліс. Тут свербіж і печіння перед місячними дуже часто супроводжує інфікування.

Інші інфекції і збої

Кандидозний кольпіт зустрічається у багатьох жінок. Запальний процес слизової піхви і зовнішніх статевих органів викликають дріжджоподібні гриби роду Кандида. Жінка скаржиться на густі білі або зеленувато-жовті виділення з характерним рибним запахом. І без того сильне печіння посилюється перед настанням місячних.

Кишковий дисбактеріоз викликають обмінні порушення і інші системні збої. В результаті порушується мікрофлора кишечника, а через близькість ануса і входу в піхву мікроби можуть проникнути в останню. Як результат – печіння і свербіж в статевих органах і інший дискомфорт.

Дізнатися більше про розділ Гінекологія