Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Припливи при клімаксі

Припливи жару – одне з найнеприємніших явищ клімактеричного періоду. Деяким жінкам через них доводиться відчувати значний дискомфорт вдень і вночі, і багатьох це спонукає до пошуків засобів, які можуть полегшити стан. Але боротьбу з припливами варто довірити лікарям. Тільки спеціаліст може допомогти підібрати ефективне лікування

Що таке припливи при клімаксі?

Припливами називають такий стан жінок, при якому під час клімаксу перед менопаузою відчувається жар, що ніби хвилями розливається по тілу і супроводжується іншими неприємними симптомами:

  1. Відчуттям тривоги;
  2. Підвищеною пітливістю;
  3. Запамороченням;
  4. Частим серцебиттям;
  5. Почервонінням обличчя;
  6. Поколюванням у пальцях;
  7. Відчуттям ознобу і появою холодного поту після завершення нападу.

Незважаючи на те, що зазвичай припливи тривають недовго, протягом кількох хвилин, вони можуть значно погіршити якість життя жінки. Разом з іншими явищами, які часто супроводжують клімакс (стрибки артеріального тиску, дискомфорт у статевих органах, коливання ваги тіла, порушення сну, різкі зміни настрою), ці симптоми суттєво впливають на самопочуття, працездатність, психологічний стан.

Причини припливів при клімаксі

Усі зміни, які відбуваються в організмі жінки перед менопаузою, пов’язані з порушенням гормонального балансу: знижується рівень жіночих статевих гормонів через пригнічення функції жіночих статевих залоз. У свою чергу, це призводить до збоїв у системі терморегуляції, за яку відповідає головний мозок. Звідси й з’являються хибні відчуття перегріву, розширення кровоносних судин, посилене виділення поту.

Як боротися з припливами при клімаксі?

Менопауза – це природне явище, один з етапів життєвого циклу. Жінка може лише вжити певних заходів, які послаблюють неприємні прояви клімактеричного періоду. Правильно підібрати терапевтичні методи допоможе лікар-гінеколог. Краще, якщо це буде гінеколог-ендокринолог, компетентний у вирішенні проблем із гормональним фоном.

Оскільки припливи при менопаузі виникають через дисбаланс гормонів, лікар може підібрати гормональні препарати для послаблення симптомів, якщо вони сильно турбують жінку. Їх потрібно приймати, суворо дотримуючись рекомендованої схеми, адже самовільна зміна дози або кратності прийому погіршить стан.

Крім того, гінеколог-ендокринолог дає поради, які допоможуть підтримувати гарне самопочуття. Слід дотримуватися правил здорового харчування, вживати продукти, багаті на вітаміни, уникати вживання дуже солоних, гострих, жирних страв і кофеїновмісних напоїв. Корисно займатися посильними фізичними вправами, більше знаходитися на свіжому повітрі. Підвищена пітливість може призвести до надмірного розвитку мікрофлори на шкірі і появи неприємного запаху, тому слід дотримуватися правил особистої гігієни.

Рекомендується слідкувати за тим, які саме фактори найчастіше викликають припливи жару (вживання кави чи алкоголю, емоційне напруження, перебування у задушливому приміщенні) і намагатися уникати таких ситуацій.

Консультація гінеколога-ендокринолога у Києві

У медичному центрі “Діамед-Експрес” на Оболоні можна за доступною ціною пройти консультацію гінеколога-ендокринолога, а також здати аналізи крові на гормони і пройти інші дослідження при необхідності. Наші спеціалісти мають багаторічний досвід і застосовують ефективні та безпечні методи лікування. Якщо припливи жару спричиняють дискомфорт або ви бажаєте пройти профілактичне обстеження під час клімаксу, раді будемо допомогти вам. Записатися на прийом можна за телефоном або за допомогою форми запису на сторінці сайту.

 

Дізнатися більше про розділ Гінекологія